Як створити Google Таблицю

Робота з таблицями можлива не тільки в спеціалізованих програмах, типу MS Excel, але в онлайн-сервісах. Google надає користувачам можливість створювати і редагувати на своєму диску електронні таблиці за допомогою однойменного сервісу. Всі файли, з якими ви працюєте будуть збережені в Google Drive, отже, вам спочатку доведеться обзавестися аккаунтом в Google.

Процес роботи практично не відрізняється від аналогічного в MS Excel. Правда, деякого функціоналу все одно може не діставати.

Як створити таблицю в Google Таблиці

Щоб створити таблицю в однойменному сервісі Google потрібно виконати наступні дії:

 1. Відкрийте будь-сервіс Google. Для прикладу можна скористатися пошукачем.
 2. У верхній частині вікна натисніть на іконку у вигляді плиток. Повинно з’явитися контекстне меню.
 3. Тут натисніть на кнопку «Більше». Решта сервіси Google довантажити після цього. Тепер клацніть по напису «Even more from Google».
 4. Відкриється сторінка з усіма наявними сервісами Google. Там знайдіть пункт «Sheets». Натисніть на кнопку «Get started». У контекстному меню натисніть на пункт «Use on the web».
 5. Щоб почати працювати з таблицями, скористайтеся кнопкою «Порожній файл». Ви можете також використовувати вже готові шаблони, розташовані на у верхній частині сайту.
 6. Якщо перегорнути нижче, то можна отримати доступ до інших файлів, розташованим на вашому віртуальному диску Google.

Читайте також: Як створити новий документ в Google Docs Відкриваємо доступ до гугл формам для редакторів та користувачів Як додати новий рядок в таблиці в програмі Excel Як робити зведену таблицю в Excel

Після того як буде створена таблиця. Ви можете налаштувати їй спільний доступ, якщо вам необхідно працювати з документом в команді:

 1. У верхній частині таблиці скористайтеся кнопкою «Налаштування доступу».
 2. Система зажадає ввести назву таблиці. Введіть його і натисніть «Зберегти», щоб перейти до подальших налаштувань.
 3. Далі відкриється віконце спільного доступу. Якщо ви хочете дати доступ за посиланням іншій людині, то натисніть на «Копіювати посилання». Після цього автоматично буде відкритий доступ за посиланням. Працювати з документом зможуть всі, кому ви скинете це посилання.
 4. Також ви можете відкрити доступ до свого файлу для певних email-адрес.

Доступ за посиланням можна додатково налаштовувати. Для цього натисніть на кнопку «Переглядати можуть усі, у кого є посилання …». Вам буде запропоновано кілька варіантів доступу:

 • «Редагувати можуть усі, у кого є посилання»;
 • «Коментувати можуть усі, у кого є посилання». За допомогою коментарів можна робити примітки до певних елементів в документі;
 • «Переглядати можуть усі, у кого є посилання». Інші користувачі не зможуть ніяк взаємодіяти з вашим документом.

Коли закінчите роботу з редагуванням доступу, натисніть на кнопку «Готово».

Тепер ви знаєте, як можна створити таблицю в сервісі Google Таблиця. Всі зміни будуть зберігатися в автоматичному режимі на Google Drive. Якщо у вас виникли складності, то напишіть коментар до цієї статті.

Ссылка на основную публикацию