Як створити базу даних в MS SQL Server 2008

Даний матеріал буде цікавий починаючим програмістам SQL і початківцям адміністраторам баз даних, так як сьогодні ми торкнемося досить просту, але в той же час цікаву тему – це створення бази даних на SQL сервері.

Ті, хто працюють з базами даних такі питання як «Як створити базу?»Звичайно, не ставлять, але ті, хто тільки що почав або хоче почати займатися програмуванням баз даних або просто здійснюють підтримку якоїсь бази даних (пускає запити для звіту), ніколи самі і не створювали ці бази даних, тому вони дуже часто приходять в глухий кут , коли їм кажуть «створи тестову базу і там що-небудь тестуй». Саме тому ми сьогодні розглянемо настільки проста дія і навчимося створювати бази даних.

Примітка! Як приклад ми будемо використовувати MS SQL Server 2008, і створювати бази даних будемо в Management Studio.

Сьогодні ми розглянемо два варіанти створення бази даних на сервері, перший варіант – це з використанням графічного інтерфейсу, а другий з використанням SQL запиту.

Створення бази даних за допомогою графічного інтерфейсу Management Studio

Запускаємо Management Studio, клацаємо правою кнопкою по «бази динячих» і вибираємо «Створити базу даних»

Після чого у Вас відкриється вікно «Створення бази даних», Де Вам достатньо вказати ім’я Вашої бази і все! Так як ми тільки початківці, інші докладні параметри розглядати не будемо, тому відразу тиснемо «ОК».

Якщо Вам цікаво, з якими параметрами створилася база, можете після створення розгорнути групу «бази даних»І по своїй базі натиснути правою кнопкою миші потім«властивості», Де Ви і побачите всі параметри в графічному інтерфейсі. А якщо Вам цікаво як виглядають ці параметри у вигляді SQL запиту, то можете натиснути правою кнопкою миші по Базе->Створити сценарій для бази даних->використовуючи Create->Нове вікно редактора запитів де Ви все це і можете спостерігати, тобто саме таким запитом створилася бази даних, іншими словами, з параметрами за замовчуванням

Створення бази даних за допомогою SQL запиту

Примітка! Якщо Вам цікава тема SQL, зокрема Transact-SQL, то на даному сайті багато корисних матеріалів на дану тему, наприклад:

Відкриваємо редактор запитів Management Studio та пишемо простий запит:

CREATE DATABASE test;

Де test – це назва бази даних. До речі, таким способом (використовуючи саме такий запит) База буде створюватися також з параметрами за замовчуванням. Але в даному випадку я ж тільки що (через графічний інтерфейс) Створив базу даних з таким же ім’ям, тому якщо я запущу такий запит, він мені видасть попередження, що така база вже існує, і, звичайно ж, не створить базу з такою ж назвою

Тому для початку ознайомтеся, які бази вже існують, і тільки потім намагайтеся створити їх. Щоб подивитися які бази вже є, розкрийте меню «Бази даних»Де все створені бази Ви і побачите. Також якщо Ви хочете дізнатися, які бази є за допомогою запиту, то можете звертатися до системних уявленням, наприклад до sys.databases

SELECT * FROM sys.databases;

де Ви можете подивитися, які бази є, коли вони створювалися і багато іншого.

Як бачите, все досить просто, якщо говорити про просте створення бази даних, тому на сьогодні це все.

Ссылка на основную публикацию