Як скинути настройки роутера [відновлення заводських налаштувань]

Доброго дня!

Взагалі, більшість користувачів досить-таки рідко входить в налаштування роутера (деяким взагалі один раз їх поставив провайдер при підключенні і вони в принципі туди більше не заглядали). Але рано чи пізно настає такий момент, що увійти в них стає вкрай важливо (наприклад, необхідно змінити налаштування підключення, прокинути порти, поміняти параметри безпеки Wi-Fi мережі, або просто ви поміняли провайдера – і хочете заощадити час, щоб не налаштовувати вручну десятки параметрів і т.д.) …

І тут … приходить усвідомлення, що логін і пароль для доступу до веб-інтерфейсу роутера давно забутий (або взагалі ніхто не знає). В цьому випадку, єдине, що можна зробити – це відновити заводські настройки роутера, а після задати знову свої параметри.

В общем-то, в цій статті розгляну кілька способів, як можна виконати цю операцію. І так …

Примітка: при скиданні налаштувань роутера – все його параметри буде відновлено його настройки передустановках (всі ваші налаштовані Wi-Fi мережі, PPPoE з’єднання та ін. Будуть видалені, і їх потрібно буде налаштовувати заново).

2 способи, як можна скинути настройки роутера

Апаратне скидання / Hard Reset

Використовується в найважчих випадках: коли не можете увійти в веб-інтерфейс роутера, коли пристрій зависло, відбуваються збої в роботі та ін.

Для цього на роутерах передбачена спец. кнопка “Reset” (зазвичай, розташовується на задній стінці пристрою). Зазначу, що на кнопку просто так, бува, не натиснеш: вона невелика і втоплена в корпус пристрою (вам знадобитися олівець або шпилька).

Для скидання досить натиснути і утримувати її протягом 10-15 сек. Зазвичай, світлодіоди (індикатори) на корпусі пристрою або гаснуть і загоряються заново, або один з світлодіодів (SYS, системний) починає швидко моргати. Після чого можна заново налаштовувати роутер (Логін і пароль будуть скинуті. Найчастіше використовується абревіатура admin (без лапок)).

В допомогу! Як налаштувати Wi-Fi роутер з “нуля” – 

Кнопка Reset для скидання налаштувань роутера TRENDnet

Зверніть увагу!

На деяких роутера кнопка RESET поєднана з WPS (.: WPS – використовується для швидкого налаштування Wi-Fi з’єднання). Тут фішка в тому, що:

  1. якщо ви натисніть цю кнопку і будете утримувати її не більш як 5 секунд (так, щоб індикатор WPS почав блимати) – то буде задіяна функція WPS;
  2. якщо ви будете утримувати кнопку більше 10 сек., щоб індикатор SYS почав швидко моргати – відбудеться апаратне скидання налаштувань.

WPS / Reset – одна кнопка для 2 дій!

Наприклад, таке зустрічається на роутерах TP-Link (див. Скрін нижче).

Кнопка скидання на роутері TP-LINK TL-WR843ND / Клікабельно (на біл. Фоні без збільшення погано видно)

Програмне скидання

Його можна використовувати, якщо ви змогли зайти в веб-інтерфейс роутера. Найчастіше, використовується, якщо роутер почав вести себе нестабільно, або занадто багато мережевих параметрів потрібно поміняти (швидше їх “обнулити” і задати заново).

Розглянемо дії по порядку.

1) Заходите в налаштування роутера (про те, як це зробити). Зазвичай достатньо ввести IP-адресу 192.168.0.1 або 192.168.1.1 в адресний рядок браузера і використовувати в якості логіна і пароля admin.

2) В веб-інтерфейсі вам необхідно знайти розділ “Системні інструменти” / “Управління” / “System Tools” (як називається розділ – залежить від моделі вашого роутера, версії прошивки).

Наприклад, в роутерах TP-Link необхідно відкрити: “Системні інструменти / Заводські настройки” і натиснути кнопку “Відновити” – і відбудеться відновлення заводських налаштувань (див. скрін нижче).

Примітка! Якщо у вас англійська версія прошивки, то шлях для TP-Link буде такою: “System Tools / Factory Defaults / Restore”.

TP-Link – заводські настройки – відновити

В якості ще одного прикладу – роутер Tenda. Тут, в принципі, все також: відкриваємо розділ “Управління”, потім знаходимо підрозділ “Управління пристроями” і бачимо кнопку “Скидання”.

Ссылка на основную публикацию