Як скасувати друк на принтері – документ в черзі комп’ютера

Будь-яка дія стає простіше, коли розумієш його суть. З цим постулатом навряд чи хтось сперечатиметься, особливо в тих випадках, коли доводиться працювати з сучасними периферійними пристроями. Практично кожному користувачеві доводилося стикатися з ситуацією, коли потрібно скасувати друк принтера на комп’ютері. Це може вимагатися з різних причин: «підвішеному» завдання, некоректно відправленого файлу. Рішення проблеми також залежить від ряду факторів, насамперед, від категорії і марки принтера.

Про що піде мова:

Нові можливості

Пристрій може використовуватися як настільний, мережеве для невеликої робочої групи і в корпоративній мережі. Якщо ви маєте справу з мережевим терміналом, МФУ, обслуговуючим кілька відділів, то скасування друкованого запиту в мережах в Gigabyte Ethernet нічого не дасть. Завдання може бути відправлено раніше, ніж користувач вирішить звернутися до завдань.

В цьому випадку скасувати друк документа на принтері потрібно на комп’ютері, безпосередньо обслуговує пристрій, або за допомогою панелі управління, що є у більшості сучасних моделей. Причому це може робити зазвичай особа з правами адміністратора мережі, потрібно аутентифікація з паролем.

Модель для домашніх і офісних цілей: скасовуємо завдання

До особливостей настільного домашньої або офісної моделі можна віднести невеликий обсяг пам’яті, тому підкачка завдань відбувається тільки в момент обробки. Його досить просто скасувати в інтерфейсі операційної системи. Незалежно від її типу, принцип скасування в операційній системі, встановленої на комп’ютері (Windows, Linux, IOS), однаковий, зазвичай використовуються уніфіковані алгоритми обробки.

Скасування в інтерфейсі ОС

Завдання обробляються послідовно, за принципом «хто першим увійшов, першим вийшов». При роботі робочої групи всі запити будуть оброблятися в міру їх надходження в службу спойлера.

Запит може привести до збою і «зависання», в цьому випадку очищення обробника доведеться робити вручну. В окремих випадках видимих ​​причин некоректної роботи немає, а перевстановлення програмного забезпечення допоможе вирішити питання в його першооснові.

Очищення завдань в Панелі управління

Очистити оснащення домашнього друкувального пристрою можна наступним чином:

 • перейти в Панель управління в розділ «Принтери і факси»;
 • визначити завдання і за допомогою правої кнопки миші і меню видалити його зі списку.

Зазвичай цей спосіб допомагає, якщо завдання відправлено з помилками і ще не оброблено. За умови, що роздруківка вже почалася, досить вимкнути пристрій з мережі, витримати паузу в 60 с.

Очищення завдань в Панелі управління

Видалення файлів з диспетчера

Щоб видалити запит, який призвів до логічної помилки і припинення операції, потрібно видалити файли з друкованого обробника Windows.

Видалення файлів з диспетчера

Це робиться в такій послідовності (як на фото):

 • вибрати відповідне друковане пристрій і подвійним клацанням відкрити друковані запити;
 • вимкніть пристрій з мережі і відключіть шнур живлення на проміжок тривалістю більше 60 с, щоб очистити пам’ять;
 • дочекайтеся, поки принтер додрукує потрібний документ;
 • виберіть в Провіднику «Мій комп’ютер», клікніть по іконці правою кнопкою миші і перейдіть в пункт «Управління» і завантажте оснащення;
 • відкрийте вкладку «Служби і додатки», а потім «Служби»;
 • знайдіть службу «Print Spooler» або «Диспетчер черги друку» та натисніть «Stop» або «Зупинити»;
 • очистіть системну папку \ WINDOWS \ system32 \ spool \ PRINTERS від файлів;
 • включите службу;
 • проведіть перезавантаження;
 • включите принтер.

Дії можуть не привести до відновлення нормальної функціональності, тоді рекомендується перевстановити драйвер друкувального пристрою, щоб оновити системні компоненти. Також зверніть увагу, що такий спосіб очищення черги застосуємо для пристроїв побутового рівня.

Корпоративні моделі зазвичай мають повноцінну оснащення, тому очищення пам’яті не можна провести звичайним відключенням. Буде потрібно видалити файл зі панелі інструментів пристрої, а не комп’ютера.

Скасувати друк на принтері HP

Скасувати завдання на друк для моделі марки HP можна вищеописаним способом. Подібну інструкцію можна знайти на офіційному сайті виробника: http://support.hp.com/ua-ru/document/c02231311.

Можливо, після описаних операцій і перезавантаження не вдасться відновити працездатність периферії, тоді скористайтеся спеціальним додатком HP Print and Scan Doctor.

скан додатки

Програма завантажується за допомогою веб-браузера. Вона дозволяє провести діагностику і виявити проблеми. Додаток спробує самостійно відновити працездатність вашого HP, для цього потрібно підтвердити дії, на які запитується. Проблема зазвичай усувається.

принтер HP

Як скасувати друк на принтері Самсунг

Самсунг для невеликих робочих груп та індивідуального використання відновлюється подібним же чином. Для цієї марки характерна проблема швидкого закачування контенту. Більшість моделей Самсунг продовжує друкувати не дивлячись на скасування завдання.

В цьому випадку радимо надходити в наступній послідовності:

 • відкрити лоток паперу вашого Самсунг і потім відключити апарат;
 • відключити службу черги друку;
 • очистити файли;
 • перезапустити систему і спойлер.

За умови, що функції не відновлені і видимих ​​причин немає, деінсталіруйте драйвера і встановіть їх заново, перезавантажте систему.

Очищаємо завдання на Canon

Для деяких моделей Canon характерно дублювання завдання. Для усунення подвійного роздруківки, краще видалити запит з черги або за допомогою кнопки експрес-скасування роздруківки. Canon автоматично видалить документ і очистить буфер для нових завдань.

висновок

Вище йшлося про те, що сучасні моделі зберігають завдання на друк в своїй пам’яті, тому може знадобитися видалення друкованого завдання за допомогою панелі управління на принтері.

Ссылка на основную публикацию