Як швидко перевірити жорсткий диск

Жорсткий диск – найважливіша частина комп’ютера. Там зберігаються всі дані, від системних файлів до улюблених фільмів і музики. На практиці це означає, що стежити за станом жорсткого диска рекомендується всім. Якщо він зламається, витягти з «мертвого» комп’ютера важливі файли буде складно. Щоб такого не сталося, потрібно знати, як швидко перевірити жорсткий диск комп’ютера. Зробити це може кожен.

Тут потрібно уточнити, що, кажучи про комп’ютери по-російськи, люди крім терміна «жорсткий диск», часто використовують слово вінчестер. Це дійсно одна і та ж частина комп’ютера, ніякої помилки немає.

В ідеалі перевіряти вінчестер потрібно як мінімум щомісяця. Особливо це важливо, якщо комп’ютер старий, а інформація в пам’яті зберігається цінна. Завжди корисно перевірити, як йдуть справи, і, якщо є проблема, вчасно розібратися. Тим більше що часом програма, яка проводить перевірку комп’ютера, може відразу ж виправити знайдену помилку. Звичайно, механічні пошкодження тестування не виправить, зате воно здатне виявити їх вчасно, поки комп’ютер все ще працює. Боротися з поломкою куди простіше, якщо точно знаєш, що з комп’ютером.

Ознаки проблем з жорстким диском

Іноді зрозуміти, що з вінчестером щось не так, можна ще до того, як вдасться його перевірити. Наприклад, якщо комп’ютер постукує, можна практично не сумніватися, у чому причина. Такі звуки не завжди говорять про поломку, але краще все-таки зберегти цінні файли на іншому носії і розібратися. Наприклад, іноді справний вінчестер стукає через звичайного перегріву, впоратися з яким допоможе чистка комп’ютера від пилу, ремонт вентилятора або заміна термопасти. Повільна робота комп’ютера, зависающие програми та інші неприємності такого роду теж можуть бути пов’язані з жорстким диском.

Як швидко перевірити жорсткий диск

Якщо потрібно швидко перевірити вінчестер, насамперед рекомендується позбавити комп’ютер від зайвих файлів. Чим більше вільного місця на жорсткому диску комп’ютера, тим швидше йде тестування, і тут нічого не поробиш. Часом навіть звичайна очищення кошика може заощадити чимало часу при перевірці вінчестера.

Перевірити вінчестер можна по-різному. Найпростіший метод тестування – використання програмно-апаратних засобів комп’ютера. Головний плюс цього способу в тому, що не потрібно завантажувати ніякі програми і освоювати їх. Комп’ютера навіть не знадобиться підключення до інтернету.

Досить зробити наступне:
1. Правою кнопкою миші натиснути на іконку розділу С.
2. Вибрати меню «Властивості» і вкладку «Сервіс».
3. Клацнути по кнопці «Перевірити».
4. Почекати, поки Windows не знайде помилки вінчестера і не виправить їх.
5. Якщо на комп’ютері є інші розділи, повторити процедуру з усіма.
У випадку з комп’ютерами, на яких встановлена ​​система Windows XP, процес трохи відрізняється. Коли користувач натисне на кнопку перевірки, комп’ютер запропонує провести перезавантаження, під час якої і пройде пошук помилок, а також їх виправлення.

Скільки часу піде на перевірку засобами Windows, точно сказати не можна – це залежить від комп’ютера і стану вінчестера. Може піти і десять хвилин, і годину.

На жаль, цей метод не можна назвати найефективнішим. Наприклад, якщо роботі вінчестера заважає перегрів, таким шляхом правду з’ясувати не вийде. Тому, коли є можливість, краще все-таки поєднувати вбудовану перевірку вінчестера з використанням сторонніх програм. Часу на тестування комп’ютера піде трохи більше, зате результат буде надійніше.

Програм для тестування жорсткого диска досить багато. Їх можна розділити на три групи. Перша – програми, що вимагають установки на вінчестер. Друга група – програми, які повинні бути розташовані на флешці або іншому носії, підключеному до комп’ютера. І, нарешті, деякі програми можуть мати дві версії, для установки на вінчестер і для роботи з флешки.

Який варіант краще, залежить від ситуації. Якщо комп’ютер запускається без праці, найпростіше встановити програму на вінчестер і перевіряти його час від часу. А ось коли проблеми з вінчестером не дають Windows нормально працювати, стане в нагоді програма на знімному носії. Якщо в будинку є зайва флешка, практичніше за все використовувати обидва варіанти, перший для профілактичних перевірок, другий – для екстрених ситуацій.

При роботі зі сторонніми програмами потрібно пам’ятати ще про один нюанс: жорсткі диски бувають різними. Перед тим, як встановити програму на комп’ютер і почати розбиратися з нею, треба з’ясувати, чи підходить вона для вінчестера.

Необхідно пам’ятати, що не всі програми виправляють знайдені помилки. Зате часто зустрічаються додаткові функції начебто можливості контролювати роботу вінчестера, і це буває вкрай корисно. Жорсткий диск в порядку, але шум дратує? Відповідна програма допоможе комп’ютеру працювати тихіше, нехай і з трохи меншою ефективністю.

Серед безкоштовних програм однією з найпопулярніших є HDDScan. Вона завоювала любов користувачів з усього світу хорошим набором функцій і простотою використання. Програма не виправляє знайдені проблеми, зате з їх пошуком справляється чудово. Крім того, вона може працювати з переважною більшістю вінчестерів, що використовуються в Україні. В інтернеті крім англійської можна знайти російську версію, якої багатьом комфортніше користуватися.

Запустивши програму, складно заплутатися. На вибір є кілька тестів, які допоможуть перевірити, чи є проблеми. Є у програми і додаткові функції.
Починати тестування, ледь відкривши програму, не варто. Перед тим, як запускати будь-яку перевірку, краще підготувати комп’ютер до неї. Причому це стосується всіх аналогічних програм.

Перед перевіркою вінчестера рекомендується закрити всі програми, щоб тестування зайняло менше часу. Якщо мова йде про ноутбук, треба переконатися, що він підключений до мережі. Перевірка вінчестера – досить енергоємний процес. Режим економії енергії краще вимкнути, він теж може уповільнити тестування.

Переконавшись, що все в порядку, можна приступати до перевірки вінчестера. Основні функції програми HDDScan, багатьма з яких рекомендується користуватися регулярно, такі:

• Кнопка з написом S.M.A.R.T., розташована на самому видному місці, покаже результати самодіагностики вінчестера. Найчастіше, коли щось не так, натискання на кнопку вистачає, щоб виявити проблему. Якщо біля якогось пункту стоїть значок тривоги, значить, у вінчестера є неполадки. Якщо все зелене, вінчестер або справний, або «не знає», що пошкоджений. Головний плюс функції – оперативна робота, результат програма показує практично відразу.
• Перевірка поверхні, вона ж Surface Test, допоможе з’ясувати, в якому стані блоки вінчестера, свого роду осередки, з яких він складається. Це одна з найважливіших функцій програми. Доступно цілих чотири режими тестування, при бажанні можна експериментувати з усіма, але в більшості випадків цілком достатньо того, яка була обрана за замовчуванням. Кілька пошкоджених блоків – звичайна справа навіть для нового комп’ютера, але якщо їх багато, це серйозна неприємність. Програмними засобами таку проблему не вирішено поправити. Найпростіше купити новий вінчестер, поки старий ще працює і можна спокійно перемістити дані.
• Опція Identity Info призначена для тих, хто хоче більше дізнатися про модель вінчестера. Вона покаже всі характеристики пристрою. Часом така інформація дуже важлива.
• Дуже корисна функція програми, яка показує температуру вінчестера -. Temperature Monitor. Якщо комп’ютер перегрівається, необхідно якомога швидше виправити ситуацію. Таке шкодить і вінчестера, і комп’ютера в цілому. Власникам ноутбуків, багато з яких схильні до перегріву, варто уважно стежити за температурою вінчестера. Тоді він прослужить довше. Допомогти може охолоджуюча підставка.
• Завдяки меню Features легко налаштувати роботу вінчестера під себе. Тут можна, наприклад, зменшити швидкість обертання вінчестера, заощадивши електроенергію, що особливо корисно для ноутбуків, яким часто доводиться працювати від батареї. Також дуже зручна можливість впливати на гучність роботи вінчестера, правда, за відносну тишу доведеться платити зниженням продуктивності комп’ютера.
• І, нарешті, якщо не подобається або набрид дизайн програми, за допомогою спеціальної функції можна змінити його. Всі варіанти виглядають дуже гідно.

Під час тестування жорсткий диск будь-якого комп’ютера може видавати дивні звуки і просто шуміти. Це нормально, як і постукування комп’ютера при переході в сплячий режим або під час перегріву. Не кожен вінчестер поводиться таким чином, але багато.

Щоб жорсткий диск прослужив якомога довше, перевірки краще поєднувати з іншими заходами захисту комп’ютера. Профілактика – відмінний спосіб заощадити на ремонті. Дуже стане в нагоді регулярна дефрагментація, і, звичайно ж, дбайливе поводження з комп’ютером. Воно особливо важливо. Ні удари, ні рідина поки ні одного комп’ютера не пішли на користь. Якщо пам’ятати про це, результати перевірок вінчестера ще довго будуть приємними, яка б програма не використовувалася.

Ссылка на основную публикацию