Як самому зробити гарячі клавіші?

Ну .., напевно ні кому не треба пояснювати що є таке “Гарячі клавіші”. Але про всяк випадок повідомлю. Швидкий доступ служать для того, щоб парою тиков можна було виробляти певну дію. Наприклад копіювати, вирізати, вставити і т.д. Спочатку це звичайно трохи незвично, але зате це набагато зручніше, ніж постійно лазити через контекстне меню. Наприклад треба щось знайти, для цього є комбінація клавіш, вона працює всюди, тицьнув кнопки “Ctrl + F” і шукай собі на здоров’я. І не треба ні куди лізти, нічого шукати. І ось таких наборів кнопок маса і називаються вони – Швидкий доступ, Швидкі клавіші, Поєднання клавіш і т.д. Загалом, кому як зручно, той так їх і обзиває.

Списки напевно наводити не буду, їх і так тут багато в інтернеті, просто наберіть в пошуковику – “Гарячі клавіші” і вам там випаде купа сайтів. Назву лише основні, якими сам користуюся, для прикладу так сказати.

Гарячі клавіші

Win – Відкрити меню “Пуск” (Start). Іноді на кнопці просто логотип.
Ctrl + Shift + Esc – Виклик “Диспетчера завдань”. Можна ще – Ctrl + Alt + Delete.
Win + R – Команда “Виконати”, альтернативний шлях – Пуск / Виконати
Printscreen – Зробити скріншот всього екрану.
Alt + Printscreen – Зробити скріншот поточного активного вікна

Ctrl + A – Виділити все (файли, папки, текст і т.д.).
Ctrl + C – Копіювати (файли, папки, текст і т.д.).
Ctrl + X – Вирізати (файли, папки, текст і т.д.).
Ctrl + V – Вставити (файли, папки, текст і т.д.).
Ctrl + Z – Скасувати останню дію
Ctrl + S – Зберегти поточний документ, проект і т.п.

Звичайно є ще й маса інших гарячих клавіш, більш вузькоспеціалізованих, наприклад для браузера. Ctrl і коліщатко миші – змінює масштаб, або Ctrl і “+” – збільшує масштаб, Ctrl і “-” – зменшує масштаб, Ctrl і “0” – скидає масштаб на стандартний. До речі, Ctrl і коліщатко миші працює і в Ворді і в багатьох інших програмах. А ось “+” і “-“, працюють уже не скрізь. Так-що ні парся якщо що

Є так-же і так звані мультимедійні клавіатури. Там можна управляти звуком, перемикати доріжки і т.д. Але по-перше ці клавіатури досить незручні, адже як правило вони трохи більше стандартних, іноді взагалі бувають монстри з купою кнопок. Ну ось питається а на фіга мені на Клавка кнопка “Виключення”, або “Сон”. Цю операцію особисто мені треба виконувати лише раз на тиждень. Загалом, будуть ці клавіші тільки під пальцями плутатися

Плюс ще один невеликий недолік. Іноді там призначають парні клавіші. Ось питається, на фіга ви робили зайву клавішу, якщо її все-одно треба натискати, так би мовити в “комплекті”. Так, буває і така фігня, ось у мене зараз саме така клавіатура. Спершу порадів, потім прийшов додому і така хрень виявилася. Клавіші звичайно можна і перепризначити, але це треба ставити додаткові програми і т.д.

Крім того, є дуже багато дуже потрібних гарячих клавіш, яких тупо немає, або вони працюють тупо через жопу Ось наприклад взяти звук. У Віндовс 7 з цим все нормально. Збільшити, зменшити загальну гучність можна гарячими клавішами F8, F9. А ось в Віндовс ХР таких клавіш просто немає. У мене на мультимедійній клавіатурі вони є, але вони збільшують, зменшується не загальну гучність, а гучність відкритого в даний момент програми, якщо звичайно там звук передбачений. Ось і виходить, хоч і є мультимедійна клавіатура, а фіг чого поробиш. Можна звичайно і поробити, але неудобственно все це

Якийсь же вихід з цієї ситуації?

Як самому зробити гарячі клавіші?

А дуже навіть простий. Треба самому зробити гарячі клавіші. Насправді все не так страшно, як може здатися на перший погляд. По-перше, існують команди, які можуть керувати параметрами виндовс з командного рядка. Наприклад у Віндовс 7 є команди для перемикання режимів харчування і т.д. Значить нам треба всього-лише зробити батник, зробити для нього ярлик і призначити цьому ярлику гарячі клавіші. Всі справи, всього три операції. І таким чином ви зможете самі зробити будь-які гарячі клавіші.

А зараз по порядку. Команди напевно тут розмальовувати не буду, бо їх “ну дуже багато”, все описувати “спітніє нога” Тільки не ведіться на сайти, де написано щось типу “Усі команди командного рядка Windows в одному місці” і т.д. На ділі цих команд набагато більше, вони існують практично для кожного випадку. Звичайно тільки якщо ці самі випадки не дуже екзотичні Отже, давайте спершу все розберемо на простому прикладі, далі рушимо до складнішого. Спершу зробимо тупо вимикання Віндовс через гарячі клавіші. Чому саме цей приклад, який на фіг нікому не потрібен? Просто тому, що він працює на всіх версіях Віндовс.

Отже, для початку нам треба зробити батник. Для цього потрібно відкрити блокнот і написати там, або скопіювати ось це – shutdown -s -t 60 Потім зберігаємо з будь-якою назвою, бажано використовувати маленькі латинські літери, просто щоб уникнути невеликих складнощів. І додаємо в кінці Це буде розширення файлу. Наприклад дамо таку назву vikluchenie.bat Все, батник готовий.

Трохи відволікаючись для пояснень. Буква з циферки цей час до вимикання системи, в секундах. Буква, це команда для виключення. Таким-же чином можна зробити гібернацію, перезавантаження і т.д. Якщо хочете подивитися повний список команд, то можете вбити в “командний рядок” команду – shutdown /? і натиснути кнопочку “Enter”. Там висвітиться повний набір команд, ось деякі з них:

– Завершення роботи комп’ютера.
– Перезавантаження комп’ютера.
– Гибернация. Можна використовувати з параметром “f”.
– Примусове закриття запущених додатків без попередження користувачів. Параметр “f” використовується, якщо для параметра “t” встановлено значення більше 0.
– Скасування завершення роботи системи. Звичайно якщо встигнете, поки йде зворотний відлік

Вибачте що відволікся, просто подумав, що може комусь стане в нагоді ця інформація. Отже, продовжимо. Тепер можете тупо пару раз клікнути по цьому сорочки з короткими рукавами і комп’ютер тупо вирубиться Але ми хочемо призначити для цієї операції гарячі клавіші. Для цього, нам треба створити ярлик для батника. Робиться це просто. Клікаєте правою кнопкою миші по батники, далі в випала менюшке по “копіювати”, ну і далі на робочому столі, тикаєте знову правою кнопкою миші і переходите по пункту “Вставити ярлик”. Все, ярлик готовий.

Тепер треба перейти в “Властивості ярлика” батника. Для цього достатньо клікнути по ярлику правою кнопкою миші і перейти по пункту “Властивості”.

Там де “Швидкий виклик” тикаєте будь-які сподобалися клавіші, вони і будуть вашими гарячими клавішами. Я наприклад тицьнув клавішу “N”. Там де “Вікно”, за стандартом там стоїть “Звичайний розмір вікна”, але краще поставити “згорнута в значок”. Це робиться для того, щоб приховати “Командний рядок”. Але якщо хочете спостерігати за діями, які там відбуваються, то можете залишити і стандартне вікно.

Увага, ярлик повинен знаходитися на робочому столі, інакше гарячі клавіші працювати не будуть. Ну а щоб ярлик виглядав більш презентабельно, в його “Властивості” можна натиснути на кнопочку “Змінити значок” і вибрати який вам сподобається.

Але на превеликий жаль хоч команд і багато, але їх явно не вистачає для всіх випадків життя. Наприклад у Віндовс ХР немає команди для збільшення, зменшення гучності і т.д. Як-же вирішити цю проблему? Тут нам на допомогу прийде …

програма NirCmd

Завантажити програму NirCmd можна на офіційному сайті, вона безкоштовна -. Просто перейдіть в самий низ, ось там і будуть посилання на скачування цієї програми. Правда NirCmd на “англіцком”, але це не важливо, нам там дивитися все-одно не на що буде

Чому саме ця програма? Тут все просто. По-перше вона важить менше метра, по-друге її не треба встановлювати, по-третє все працює чітко і швидко. Але є і незручність, все треба робити своїми ручками. В інших програмах в цьому плані звичайно буде легше. Але їх треба встановлювати, налаштовувати і т.д. А якщо у вас кілька систем, або треба відновити, або замінити систему, то буде дуже незручно.

Ось я наприклад користуюся відразу двома операційними системами – Віндовс 7 і Віндовс ХР 64. І програма NirCmd дуже зручна в цьому плані, закинув кудись і нехай там собі валяється, можна змінювати систему, відновлювати, переходити з однієї на іншу і по фіг дим. Ну .., тільки ярлики треба розміщувати на робочому столі, зате ніяких тобі більше установок, налаштувань і т.д. Загалом, тут звичайно у всіх свої фломастери Тому перейдемо відразу до конкретного прикладу …

Як зробити гарячі клавіші для збільшення, зменшення гучності. У Віндовс 7 ця тема передбачена, але от особисто у мене вона не фіга не працює. Розбиратися з цією темою я не став, може служба яка виключена, може ще що, та й на Віндовс ХР 64 ці клавіші не передбачені в принципі, тому я і почав перейматися створенням гарячих клавіш для збільшення, зменшення гучності. Ну задовбало весь час брязкати по цьому значку і крутити коліщатком

Для початку скачайте програму NirCmd. Розпакуйте в будь-який зручний місце. Давайте для прикладу розпакуємо на диск “D” в папку “NirCmd”. Це щоб я міг вам точні шляхи намалювати, ну а якщо помістіть програму NirCmd в іншу папку, то просто поміняєте директорії і всі справи.

Робимо батник і прописуємо там:

D: \ NirCmd \ nircmd.exe changesysvolume 1000

Не забули ще як батник робити? – це на скільки піднімається рівень гучності, всього там близько 65 000. Загалом пізніше виберіть скільки вам зручніше, ніж більше цифра, тим швидше буде додаватися гучність і навпаки. Потім виводите ярлик цього батника на робочий стіл, вибираєте гарячі клавіші в “Швидкий виклик”, міняєте “Вікно”, вибираєте “Значок” (як я вже описував вище). Всі справи. Щоб зменшити гучність треба зробити окремий батник. Ось команди:

D: \ NirCmd \ nircmd.exe changesysvolume 1000 – збільшити гучність.
D: \ NirCmd \ nircmd.exe changesysvolume -1000 – зменшити гучність.
D: \ NirCmd \ nircmd.exe mutesysvolume 2 – включити, вимкнути звук.

Ось і все, виводите три ярлика на робочий стіл і можете за допомогою гарячих клавіш збільшувати, зменшувати гучність як заманеться. Ну а можете і взагалі вирубати її на фіг натисканням всього однієї кнопки. До речі, так, якщо хочете зробити всього одну гарячу клавішу, а не набір гарячих клавіш, то для цього треба вибирати кнопки праворуч на клавіатурі. Це цифрова клавіатура, називається “Numpad”, вона є практично на всіх клавіатурах, крім урізаних версій. Я наприклад, щоб збільшити гучність зробив гарячу клавішу “+”, зменшити “-“, включити, вимкнути “*”, всі справи Збільшення, зменшення, включення, виключення гучності працює у всіх режимах – при перегляді повноекранного відео, в іграх і т . Д.

Звичайно гарячі клавіші таким чином можна зробити не тільки для гучності. У програми NirCmd дуже широкі можливості. Список команд, які можна використовувати знаходиться у них на сайті, як-раз по тій посиланням, яку я дав вище.

Ссылка на основную публикацию