Як розширити системний диск в Windows 7, 8, 10

Досить часто користувачі стикаються з необхідності збільшити обсяг системного диска. В основному це викликано тим, що стандартний шлях для скачування і установки різних додатків знаходиться саме в цьому каталозі. Більшість ПК нагадують про необхідність збільшення дискового простору, використовуючи оповіщення. Будьте пильні, так як критично заповнений кореневий каталог може значно знизити швидкість працездатності комп’ютера.

Як збільшити дисковий простір

Незалежно від використовуваної версії Windows всі дії по додаванню обсягу здійснюються схожим чином. Зверніть увагу, що пам’ять не береться нізвідки, а просто переноситься з одного каталогу в інший. Тобто вкрай важливо, щоб вся процедура здійснювалася в межах одного жорсткого диска, і на комп’ютері було резервне вільне місце. Давайте розглянемо способи, використовуючи які можна повернути колишню швидкодію системи.

Спосіб 1: Скористатися додатком Aomei Partition Assistant

На сьогоднішній день, випущено досить багато програм, спрямованих на функцію стиснення і збільшення дискового простору. Однією з якісних утиліт такого плану є додаток Aomei Partition Assistant. Ключова перевага цієї програми – наявність російськомовного перекладу. Важливим є і те, що при скачуванні цього ПЗ не завантажується ніяких сторонніх додатків. Природно ресурсом для завантаження при цьому повинен бути офіційний сайт виробника.

Не забудьте зробити резервну копію всієї наявної на ПК важливої ​​інформації. Це допоможе убезпечити себе від втрати даних, в тому випадку якщо процедура піде не так як планувалося. Робота з програмою здійснюється наступним чином:

 1. Скачайте додаток і інсталюйте його на комп’ютер. На цьому етапі необхідно вказати рекомендований мову роботи програми.
 2. На прикладі буде розглядатися збільшення дискового простору за допомогою стиснення каталогу D.
 3. Запустіть утиліту і натисніть ПКМ на диску D, після чого в відобразиться переліку виберіть варіант «Змінити розмір розділу».
 4. У вкладці, можна самостійно регулювати обсяг пам’яті, доступний на диску. Не варто забирати весь можливий обсяг, так як це може негативно позначитися на швидкості роботи ПК.
 5. Після стиснення диска D виконайте схожу процедуру з розділом C, збільшивши його обсяг за рахунок стиснення попереднього каталогу.
 6. Після здійснення всіх дій, відкрийте головне вікно програми і клацніть на іконку «Застосувати».

Читайте також: Як об’єднати розділи жорсткого диска Резервне копіювання Windows (Віндовс) 10, як користуватися Auslogics Disk Defrag Як очистити комп’ютер від сміття на Windows 7, 8, 10

За підсумком проведених операцій ваш ПК перезавантажиться в автоматичному режимі, після чого вони набудуть чинності виконані зміни.

Спосіб 2: Використовувати програму MiniTool Partition Wizard Free

Це невелика утиліта, яка є практично повним аналогом попереднього розглянутого додатки, але, на жаль, вона не має російськомовного перекладу. Давайте розглянемо докладніше роботу з цією програмою:

 1. Активуйте додаток і натисніть ПКМ на диску D, після чого перейдіть за пунктом «Move / Resize Partition».
 2. За аналогією з попереднім способом стисніть доступне простір розділу.
 3. Виконайте ті ж дії по відношенню до системного каталогу. Збільште дисковий простір за рахунок зменшеного простору в директорії D.
 4. Натисніть на кнопку «ОК» і натисніть на пункт «Застосувати», що знаходиться в головному вікні.

Спосіб 3: За допомогою стандартних можливостей системи

Ви можете збільшити дисковий простір і без скачування сторонніх програм, але цей метод супроводжується деякими труднощами. При використанні такого варіанту вся наявна інформація на диску буде видалена, тому перед виконанням всіх дій необхідно зробити копію даних. Сама процедура робиться наступним чином:

 1. Використовуйте поєднання клавіш Windows + R і у вікні, пропишіть команду diskmgmt.msc.
 2. Підтвердіть виконання команди, натиснувши «ОК».
 3. Перед вами з’явиться інструмент “Керування дисками”, в головному вікні якого необхідно знайти диск D, і вибрати варіант «Видалити тому», попередньо викликавши меню за допо
  могою ПКМ.
 4. Відразу після виконання цієї дії навпроти системного диска відобразиться обсяг, який можна буде йому додати.
 5. Натисніть на розділ С ПКМ і натисніть на пункт «Розширити тому», після чого вкажіть необхідний додатковий обсяг пам’яті.

Наступна дія – повернення диска D. Ця процедура виконується досить просто. Все що потрібно зробити – клікнути ПКМ на вільної області в основному вікні і вибрати пункт «Створити простий том». Новий диск автоматично буде використовувати весь можливий вільний простір.

Як ви змогли переконатися, використання сторонніх додатків набагато більш зручний варіант, ніж стандартні засоби системи. Не забувайте обов’язково робити резервну копію важливої ​​інформації, так як при використанні будь-якого способу, ви не застраховані від втрати даних.

Ссылка на основную публикацию