Як розширити екран монітора на комп’ютері з ос Windows

Досить часто комп’ютерні користувачі задають питання про те, як розширити екран монітора. Причин, за якими екран монітора стає вузьким з чорними смугами по краях, або картинка відображається не повністю, а зображення стає розмитим, може бути кілька. Зараз ми з вами розглянемо найпоширеніші ситуації таких казусів і спробуємо їх виправити.

Причини, за якими екран монітора стає вузьким

Найчастіше таке відбувається з кількох причин:

Читайте також:

Що таке драйвер комп’ютера і для чого він потрібен

Як оновити драйвер відеокарти c офіційного сайту

Яка відеокарта на моєму комп’ютері

Як підключити комп’ютер до телевізора

Тепер розглянемо всі ці причини більш докладно.

Неправильне налаштування дозволу екрану

Налаштування дозволу екрану можуть збитися при установці піратських програм, перевстановлення системи, проникненні в систему вірусу, після проходження гри зі своїми настройками, а так само після різкого несподіваного відключення комп’ютера.

Як правильно включати комп’ютер

В цьому випадку виправити ситуацію досить-таки просто. Досить натиснути правою кнопкою миші по вільному простору робочого столу:

В Windows 7

І в випадаючому контекстному меню вибрати пункт «Роздільна здатність екрану»

У наступному вікні знайти «Дозвіл»І відкрити список, клікнувши лівою кнопкою миші по маленькій чорній стрілочки праворуч.

У вас повинен відкритися список можливих параметрів дозволу екрану.

Не варто експериментувати з усіма дозволами поспіль, тому що якщо ви оберете дозвіл, яке не підтримує ваш монітор, то екран може згаснути, і ви не зможете налаштувати його без допомоги майстра. Монітор перегорить, але буде необхідно скинути ваші налаштування. Зазвичай це робиться через «Безпечний режим», або на іншому комп’ютері, який підтримує то дозвіл, який ви встановили самі.

Тому перш ніж змінювати дозвіл екрана почитайте в інструкції до вашого монітора, які параметри він підтримує, або клікніть мишкою по блакитний посиланням «Які параметри монітора слід вибрати?»(В цьому ж вікні, де вибираєте дозвіл), і уважно почитайте те, що там написано.

В Windows 10

Натиснути правою кнопкою миші по порожньому простору робочого столу і вибрати у випадаючому контекстному меню пункт «параметри екрану»

Переходимо зліва на вкладку «дисплей», Знаходимо в вікні справа«Дозвіл», Натискаємо по стрілочки і вибираємо необхідні параметри.

Зазвичай поруч з необхідним параметром написано «(рекомендується) »

Чи не встановлений драйвер відеокарти

Зазвичай після переустановлення операційної системи, або після заміни відеоадаптера автоматично завантажується тимчасовий драйвер відеокарти. І якщо потім не завантажити спеціалізовані драйвера для відеокарти, то в пункті «Дозвіл» в настройках екрану списку дозволів не буде (в кращому випадку два параметра). А в диспетчері пристроїв буде запис «Стандартний VGA графічний адаптер».

Читайте:

Що таке диспетчер пристроїв і як в нього потрапити

В цьому випадку необхідно завантажити драйвер відеокарти (відеоадаптера) з диска, який постачається з відеокартою або з офіційного сайту виробника відеокарти.

Якщо у вас на комп’ютері встановлена ​​операційна система Windows 10, то драйвер буде встановлено автоматично.

Підключення до комп’ютера телевізора, ноутбука, або додаткового монітора

Якщо до вашого комп’ютера підключений ще один монітор, або ноутбук, і навіть телевізор, то вимкніть їх. Якщо після цього на вашому основному моніторі все виправилося і зображення розширилося на весь екран, значить вам необхідно правильно визначити в налаштуваннях вибору дисплея, який з них буде основним, а який другорядним.

І в настройках «екран»Вибрати необхідний монітор.

Налаштування монітора

Практично у будь-якого монітора є кнопки для його настройки. Зазвичай вони розташовуються внизу спереду (знизу) або збоку.

Знайдіть параметри автонастройки і встановіть їх.

Можете спробувати налаштувати монітор самостійно за допомогою інших кнопок. Але це буде довше.

На цьому поки все. Якщо у вас виникли якісь питання, то задавайте їх у коментарях.

Ссылка на основную публикацию