Як розігнати вашу відеокарту на комп’ютері і ноутбуці?

Кожна людина, яка любить пограти в комп’ютерні ігри, одного разу стикається з тим, що його відеокарта починає застарівати. Згодом це відбувається з кожним. Не можна все життя сидіти на одній картці і сподіватися, що вона буде працювати так само добре, як і n-ну кількість років назад. В даний час ціни на комплектуючі ПК сильно підскочили. Так що ж робити? Ви завжди можете розігнати свою картку. У цій статті ми поговоримо на цю тему.

Принципи розгону ПК полягає в збільшенні штатних налаштувань будь-якого пристрою, щоб збільшити його продуктивність.

Тут все закономірно: при збільшенні частоти роботи пристрою, зменшується його час життя. Також збільшується енергоспоживання, що виходить шум. Ще можуть траплятися випадки нестабільності роботи системи в цілому.

Хочемо попередити, що при недбалому розгоні ваша відеокарта може просто згоріти. Так як нещасні випадки під час розгону не входять в гарантійний талон, то краще двічі подумати.

принцип розгону

  • Щоб дійсно добре розігнати свою відеокарту, вам обов’язково потрібно піднімати напругу на ядро ​​і мікросхеми пам’яті. Відповідно при збільшенні напруги збільшується навантаження на блок живлення.
  • Якщо ви хочете щось розігнати, то вам обов’язково необхідно мати на комп’ютері спеціальні утиліти, які будуть моніторити температуру компонентів ПК.
  • Перед тим як зайнятися такою річчю, як розгін, вам необхідно відмінне охолодження. Температура при розгоні може значно збільшуватися.
  • Підвищувати частоти потрібно невеликими кроками. Поспішати в цій справі не потрібно. 5-15% від штатної частоти буде ідеальною частотою для одного кроку.

метод розгону

Розгін за допомогою утиліт

Найбільш безпечним способом по розгону відеокарти відбувається за допомогою різних утиліт. Вони не входять до складу ваших відеокарт, так що не шукайте їх на диску з драйверами.

Ось список найкращих для цієї справи програм:

  • ATITools;
  • Riva Tuner;
  • PowerStrip;
  • GeForceTweaker;
  • TNTEdit;
  • TNTClk.

При проходженні принципів розгону, ви з легкістю зможете користуватися цими утилітами.

Розгін за допомогою перепрошивки БІОС відеокарти

Уже більш екстремальний варіант розгону. В цьому випадку ми замінюємо штатний БІОС на вже змінений тієї ж моделі або моделі постарше. Якщо ви не знаєте як це робиться, то краще взагалі не розганяти відеокарту таким способом.

Також буде добре, якщо у вас є джерело безперебійного живлення. Якщо ви будете прошивати вашу картку, а у вас раптово відключать електрику, то відеокарта прийде в непридатність.

Ссылка на основную публикацию