Як розігнати CPU: більше потужності для Intel і AMD процесора

Якщо ви хочете прискорити ваш комп’ютер, але не можете дозволити покупку нових комплектуючих, то можна збільшити продуктивність не витрачаючи ні копійки.

Тут ви дізнаєтеся як розігнати процесор і не важливо який у вас виробник Intel або AMD.

    • Розгін зробить ваш ПК швидше, але не варто забувати про небезпеки
    • Розгін CPU Intel здійснюється через спеціальні утиліти
    • Розгін AMD процесора здійснюється через OverDrive
    • Ви можете використовувати налаштування в биосе материнської плати

Розгін змусить працювати ваш CPU працювати швидше. Велика проізвобітельнасть ізначатьно закладена в «камені», але виробники спеціально зменшують її до безпечного рівня, щоб він пропрацював як можна довше. Зробивши невеликі зміни в налаштуваннях процесора, він може отримати збільшені частоти, але так само є ризики які розглянемо нижче.

Про способи розгону

Залежно від вашого чіпсета, наприклад у Intel це Ivy Bridge або Devil Canyon, будуть різні способи розгону. Тому досягти максимального результату можна тільки за інструкцією, конкретно до вашого чіпсету.
Розігнати можна тільки розблокований процесор. Наприклад Intel Core i7 без індексу «K» не дозволить збільшити частоту процесора, а якщо в кінці присутній літера «K», то розгін можливий.

Для того щоб це керівництво завжди було актуально для читачів, ми не будемо концентрувати увагу на якомусь певному чипі, а розглянемо інструменти і методи автоматичного розгону доступні кожному.

Для того щоб домогтися максимальної продуктивності комп’ютера або ноутбука, потрібно провести тонке налаштування з розумінням процесу Рагон. Доведеться витратити не один тиждень, щоб підібрати найкращі параметри для вашого заліза. Робиться все шляхом проб і помилок.

Для однієї і тієї ж моделі CPU можуть бути різні настройки по напрузі, при цьому ефект від розгону буде однаковий. Наприклад якщо дивитися на Intel Core i7 3770K, для одного потрібно буде виставити 1.35В для досягнення частоти в 4.5 Ghz, а для іншого 1.15В для тієї ж частоти.

Через складності які можуть виникнути з розгоном ноутбука ми вирішили розглянути тільки розгін персональних комп’ютерів. Якщо ви хочете збільшити частоту на ноутбуці, то потрібно бути дуже обережним, так як охолодження в них дуже сильно обмежена і просто можна спалити процесор ноутбука.

Як розігнати процесор: Попередження, ризики і принцип розгону

Перш ніж приступити до розгону потрібно розуміти які ризики можуть виникнути. Для початку, розгін позбавить вас гарантії на ваш ПК, хоча деякі з них і призначені для збільшення частоти. Можна спалити процесор або материнську плату. У цьому керівництві ми постараємося якомога зменшити ризики псування компонентів комп’ютера.

Однак ви повинні розуміти, що розгін до максимальних частот, які підтримує ваша материнська плата, може плачевно скачати на стані CPU. Якщо не вдаватися в технічні подробиці, то процес Рагон здійснюється без зовнішнього втручання і не потрібно підключати будь то додаткових пристроїв.
Розігнати шину небезпечно, але зробивши все правильно можна досягти фантастичних результатів.

При зміні множника, ви також піддаєтеся ризиків до перегріву, але цей процес набагато легше зрозуміти, ніж розгін шини. Для досягнення максимальних частот потрібно збільшити множник процесора. Для підтримки високої продуктивності, так само потрібно збільшити подається на процесор напруга. Як тільки ви розженете процесор ПК, то відразу ж і підніметься температура. Можна привести порівняння з двигуном внутрішнього згоряння, чим вище швидкість, тим сильніше він нагрівається. Чим вище напруга, тим більше частота, тим вище температура процесора.

Як розігнати CPU: перед початком розгону

Після розгону потрібно стежити за показниками нагріву через сепціальние утиліти для вашого конкретного процесора. Знайти їх можна на сайті виробників.
Максимальна температура процесора або TJ Max мабуть один з найважливіших показників при розгоні. Кожна модель CPU має свій максимальний показник. Якщо цей показник перевищить максимально допустиму норму, то ви можете зіткнутися з синім екраном або гірше з втратою даних або навіть з перегрівом процесора, який призведе до його смерті. Якщо ви все-таки хочете підвищувати частоту далі, то подбайте про охолодження: придбайте куллер Cooler Master Hyper 212 Evo або Arctic Freezer 7 Pro вони дуже популярні серед оверклокерів.

Щоб завжди бути в курсі яка температу на вашому процесорі встановіть програми, які будуть показувати в реальному часі температурний режим. Використовуйте одну з 3х програм Core Temp, Real Temp або HW Monitor

Для тестування розгону можна використовувати такі програми – Prime95, Aida64 and Cinebench вони зможуть навантажити ваш процесор і видати результати, за якими ви зробіть оцінку – чи достатньо розігнаний процесор.

Як розігнати процесор: програми для розгону

Рзгон процесорів Intel

Якщо у вас Intel то скачайте програму Extreme Tuning Utility (Intel XTU). Вона забезпечить доступ до налаштувань – напруга живлення ядра і пам’яті
Програма проста у використанні і практично безпечна для всіх типів процесорів Intel. Але не забувайте постійно стежити за температурою.

Рзгон процесорів AMD

Для процесорів AMD потрібно завантажити утиліту OverDrive вона також ефективна як і програма від Інтел. До танок можна віднести автоматичне налаштування напруги і відсутність перезавантажень комп’ютера. Тобто після натискання кнопки застосувати значення відразу набудуть чинності.

Як розігнати процесор: використовуємо BIOS на Intel і AMD

Більшість опитаних оверклокерів рекомендують використовувати BIOS для розгону. Перевагою цього методу буде відсутність програмних конфліктів і повний контроль параметрів налаштування материнської плати і процесора.

Зайти в біос можна за допомогою клавіші Delete (del) при завантаженні або F2 так само при старті системи.
В налаштуваннях ви повинні знайти пункт пов’язаний з настройками розгону. Як тільки ви його знайдете можете приступати до експериментів. Зазвичай вже є переднастроєні профілі, які безпечно розженуть частоту вашого процесора на домашньому комп’ютері.

А який спосіб розгону використовуйте ви?

(Поки оцінок немає)
Завантаження …

Ссылка на основную публикацию