Як роздрукувати книгу на принтері з двох сторін в Ворді і PDF

Зазвичай документ на принтер переносять на 1 сторону листа, після чого апарат вважає свою справу зробленою. Деякі моделі мають спеціальну функцію – друк з двох сторін. Але, по-перше, не всі принтери на таке здатні, по-друге, не всі користувачі вміють правильно ставити потрібний режим.

Про що піде мова:

Роздруківка у вигляді книги

Якщо документ за стандартами завжди поміщається на 1 сторінці або розділений на сторінки, то в простому текстовому файлі таких поділів немає. Якщо він має великий обсяг, роздруківка виявляється не зовсім такою простою справою, як здавалося. Справа в тому, що якщо заздалегідь не зробити розбивку по сторінках, текст буде переноситися зі сторінки на сторінку абияк, втрачаючи слова і розділові знаки.

Роздруківка у вигляді книги

Щоб роздрукувати книгу на принтері з двох сторін, потрібно наступні:

 • струменевий апарат з верхньою подачею листа – в такій моделі друкувати завжди простіше і швидше, ніж в будь-якому іншому варіанті, що пов’язано з конструкцією апарату;
 • папір потрібно вибирати гарної щільності – 60. 80 небажано, так як вона досить товста і книга, відповідно, теж буде дуже товстою. Однак не всякий принтер може працювати з такими листами, так що необхідно переконатися в здатності апарату виконувати це завдання.

У дитячій книзі, або просто в цікавій дорослої досить часто зустрічаються і картинки. Роздрукувати їх не складніше ніж текст, оскільки принтер різницю між набором літер і деталей малюнка не бачить.

Дитяча книжка роздрукована на принтері

Готову роздруківку в такому вигляді можна переплести і отримати повноцінну дитячу книжку. Крім того, при певних можливостях апарату. Можна зробити і не зовсім звичні варіанти – наприклад, як брошуру, або як міні, що прекрасно заміняє звичайні в подорожах пакет-бук.

Спосіб перший – за рахунок друкувального пристрою

Скориставшись можливостями самого апарату, можна роздрукувати книгу на принтері в Ворді.

Для цього потрібно лише зробити правильні настройки.

 1. У меню «Файл» знаходять «Друк» і заходять в властивості принтера.
 2. Вибирають режим друку 2 сторінок на 1 аркуші зліва направо. Відповідно, 1 і 2 сторінки будуть роздруковані на аркуші паперу з одного і з іншого боку.
 3. Потрібно вписати послідовність сторінок для двох сторін папери через кому.

Враховується ще один момент, якщо в документі Ворд кількість сторінок кратно 4, то у друкувального пристрою питань не виникає. Якщо немає, то необхідно визначити, які розвороти будуть порожніми і на таких ділянках виставити розрив сторінки.

Роздруківка книги на принтері в Ворді

Потім дитячу книгу відправляють на друк. Якщо апарат має функцію роздруківки з обох сторін, то оператору залишається тільки приймати листи і складати по порядку. Якщо немає, то потрібно лист заправляти в лоток двічі. Правильно їх не перевертати, щоб текст з іншого боку листа не виявився перевернутим. На фото – робота з друкуючим пристроєм.

Спосіб другий – робота з програмою Ворд

Налаштування можна виконати в самому Ворде. Зробити це не складніше, хоча, справедливості заради, драйвери цю задачу виконують більш правильно і гарантують збереження шрифту.

 1. Через «Файл» заходять в «Друк» і вибирають «Кількість сторінок».
 2. Вибирають 2 сторінки і виставляють номери сторінок – 1 і 4.
 3. Коли сторінка видрукувана, знову заходять в «Кількість сторінок» і вибирають 2, вказавши номери 2,3.

Друкувати краще не більше 80 сторінок, тобто, тексти-міні, оскільки в іншому випадку навіть найцікавіша брошура виявляється надто товстою.

У більш сучасних версіях роздрукувати на принтері у вигляді книги як міні, так і об’ємний текст, рази простіше, особливо якщо принтер оснащено функцією двостороннього друку. Потрібно лише зайти в меню «Друк» і вказати «двосторонній друк», а параметр сторінки вказати як «все».

Спосіб третій: то надрукована версія PDF

Документ такого роду – по суті, одна ціла картинка. Однак на відміну від текстового файлу, картинки розділені на сторінки, так що насправді роздрукувати книгу в PDF простіше.

Роздруківка документа в PDF

Для того щоб роздрукувати документ PDF, буде необхідно зробити наведене настройки.

 1. У головному меню програми вибирають «Друк».
 2. На вкладці «Налаштування розміру і обробка сторінок» знаходять розділ «Брошура».
 3. Подальші дії залежить від того, чи володіє апарат можливістю друку з обох сторін аркуша. Якщо так, то в настройках самого принтера вказують «двостороння» звичайним способом і запускають документ.
 4. Якщо немає, то у властивостях брошури знаходять «Діапазон брошури» і вибирають варіант «Тільки лицьова сторона». Потім в апарат закладають потрібну кількість паперу і запускають в роботу. При цьому друкуються тільки лицьові сторони документа PDF – непарні сторінки. Коли робота буде закінчена, листи слід закласти назад в принтер, а в налаштуваннях документа вказати «Тільки тильні сторони». Після чого апарат друкує парні сторінки.
 5. У тих же «Властивості» потрібно вказати орієнтацію – книжкова.
Ссылка на основную публикацию