Як роздрукувати фото на принтері Epson, Canon і HP

Сучасні технології якихось 20 років тому здавалися недосяжною мрією. Таке ставлення було і до фотографій. У цьому люди щодня «запам’ятовують» своє життя на сотнях знімків, часто використовуючи для цього простий телефон. І головне – адже знімки так просто роздрукувати без дорогого обладнання.

Друк фото

Зараз розроблені спеціальні фотопринтери. Їх виробляють відомі компанії техніки – «Epson», «Canon» і «HP». Можна роздрукувати фото через звичайний принтер, але процес роздруківки не такий простий, як здається на перший погляд. І хоча можна отримати фотографії високої якості, потрібно перед цим «набити руку», вивчивши можливі помилки.

перед друком

Перед тим, як вирішите роздрукувати фото, варто з’ясувати можливості своєї техніки. Дуже важливо знати те, яку технологію друку вона підтримує.

властивість принтера

Всього є два види друку, що забезпечують високу якість фото: струменевий і сублімації. Існує лазерна технологія, улучшающаяся згодом, але вона не може дати відмінної якості.

Друк струменевого принтера

Сучасні струменеві принтери універсальні – добре підходять і для роздруківки документів, і для друку фотографій (не тільки зроблених на цифровий фотоапарат, а й на телефон). Наприклад, якщо роздрукувати фото на принтері Epson, то якість буде аналогічно «професійного». Аналогічне якість виходить при роздруківці фотографій в спеціалізованій майстерні.

самостійна друк

Отримати кращу якість вдається від струменевих принтерів: спеціалізованих і професійних для фото. Втім, буває інакше, наприклад, звичайний принтер Deskjet 2130 може дати таку ж якість, як професійна техніка.

Домашні фото

Спеціалізовані фотопринтери в основному є моделями з термічним перенесенням барвника і добре підходять для друку фото не більше 10х15 см. Втім, інші моделі розраховані для панорамних знімків розміром до 13х18 см. Можна роздруковувати та невеликі знімки 3х4 см, і цілі розтяжки до х200 см.

Професійні моделі коштують дуже дорого. Вони розраховані на різний розмір, але частіше до 33х48 см. І призначені тільки для роздруківки фотографій, використовувати їх для інших завдань – значить, марно витрачати фарбу.

При експлуатації принтерів від виробників Epson, Canon, HP потрібно використовувати папір від них же. Якщо навіть при її використанні не виходить роздрукувати знімок без помилок (розтягнутого розміру, блеклости кольору і т.д.), значить щось зроблено невірно.

Рекомендації для роздруківки фото

Є безліч нюансів, на які потрібно звернути увагу перед тим, як роздруковувати фотографії.

  1. Використовуйте режим «Прямий друк». Режим прямого друку дозволяє роздруковувати принтеру фотографії прямо з флеш-карти. Втім, роздруківка з камери підтримується теж. Якість фотографії при цьому може значно відрізнятися – кольором і засвіченими деталями.
  2. Функція «Автокорекція». Універсальні сучасні принтери HP або Canon мають функцію автоматичної корекції. Принтер сам аналізує фотографію, змінюючи параметри для кращої якості – контрастність, яскравість, гаму.
  3. Спеціальна фотопапір. Якість фотографії куди вище на спеціалізованій папері. Втім, для роздруківки невеликих фотографій до 3х4 см і 10х15 см можна використовувати і офісну. Якість вийде досить хорошим. Папір буває двох видів: глянсова і матова. Вони однаково хороші для фото, але матова створює інший ефект, видозмінюючи кольору. Багато виробників випускають папір для техніки – якість виведення, передача кольору буквально «підігнані» під принтер.
  4. Налаштування принтера. Необхідно, щоб принтер був налаштований на тип паперу – офісна або фотопапір. Крім того, вона повинна бути потрібного вам розміру: 3х4, 10х15 або навіть до х200 см. Деякі великі виробники (Epson, Canon) встановлюють в пристрій техніки спеціальний датчик, який сигналізує про невідповідною папері.
  5. Програми редагування. Висока якість і передача кольору виходять при друку безпосередньо з програм редагування фотографії. Це дозволяє виправити недоліки, відправивши на видачу вже хороший знімок. Наприклад, знімки розміром 3х4 зазвичай робляться для використання в офіційних документах, тому всі 6 фотографій потрібно роздрукувати однаковими. Для цього в редакторі створюється спеціальна сітка для центрування знімків. Багато виробників підтримують програми для роботи з фото. Наприклад, Google Picasa при установці підключається до техніки, зберігаючи галереї роздрукованих знімків.
  6. Драйвер пристрою. Драйвери на техніку зазвичай мають свої настройки, які можуть вплинути на якість знімків. Необхідно вивчити параметри «дров» і вибрати оптимальні. Докладні інструкції налаштування параметрів драйверів можна вивчити за відео з інструкціями.

Найскладніше роздрукувати фото 3х4 на принтері, необхідно приділити увагу розташуванню картинки. Зазвичай перед цим потрібно перевірити знімок в фоторедакторі. Навпаки, куди простіше роздрукувати фото 10х15 на принтері струменевому, це стандартний розмір.

Інструкція по роздруківці на фотопринтерах або навіть МФУ Deskjet 2130 проста:

  • Заправте принтер спеціальним папером і фарбою;
  • Відредагуйте фотографію в спеціальній програмі або через вбудований монітор;
  • Надішліть.

Після врахування всіх дрібниць і вироблених налаштувань можна починати друкувати знімки у відмінній якості, навіть якщо вони були зняті на телефон. Уникнути помилок відразу не вийде, але все приходить з досвідом.

Ссылка на основную публикацию