Як роздати інтернет на інший комп’ютер (ноутбук), підключений мережевим LAN-кабелем

Питання від користувача

Добрий день.

Підкажіть, з однією проблемою. У мене вдома 2 комп’ютери, один з них підключений до інтернету з мережевого кабелю. Другий комп’ютер знаходиться в іншій кімнаті, і я його теж хочу підключити до інтернету через перший. Для цього я купив LAN-кабель і з’єднав їх між собою (але інтернету на другому ПК не з’явилося).

Як тепер налаштувати їх, щоб інтернет був на обох комп’ютерах?

Доброго часу.

В общем-то стандартна ситуація, і автор питання практично її вирішив (залишилося зробити одне маленьке останні дію, і його я розгляну нижче).

Примітка: в статті я вважатимуть, що все апаратні питання вирішені. Тобто у “головного” ПК (тобто сервера) Є 2 мережеві карти: до однієї підключений кабель від Інтернет-провайдера, до іншої – підключений другий ПК / ноутбук LAN-кабелем (такий кабель можна купити в будь-якому комп’ютерному магазині. До речі, зверніть увагу, що кабель для підключення ПК до ПК відрізняється від кабелю для підключення ПК до модему, скажімо).

При з’єднанні комп’ютерів LAN-кабелем – на мережевих картах повинні почати моргати світлодіоди (зазвичай вони розташовані поруч з роз’ємом), в треї Windows не повинен горіти червоний хрестик на мережевому значку. Якщо у вас так – можна приступати до налаштування …

До речі, ця інструкція актуальна для ОС Windows 7, 8, 10.

Роздаємо інтернет на інший ПК

Налаштування сервера

Примітка! У нашому випадку сервером буде той комп’ютер, до якого підключений кабель від Інтернет-провайдера, і LAN-кабель від другого ПК. 

Для початку необхідно відкрити вкладку панелі управління з усе доступними мережевими підключеннями на цьому комп’ютері. Щоб це зробити, натисніть клавіші Win + R, введіть команду ncpa.cpl, і натисніть OK. Див. Приклад нижче.

Відкриваємо мережеві підключення (універсальний спосіб)

У цій вкладці у вас має бути як мінімум 2 підключення:

  1. одне до інтернету (в моєму прикладі воно називається “Internet”, див. скрін нижче);
  2. друге підключення по локальній мережі (Тобто з другим ПК. У моєму прикладі так і називається “Підключення по локальній мережі”).

Примітка! Якщо ви не знаєте яке у вас підключення за що відповідає – спробуйте відключити інтернет-кабель від мережевої карти – відразу побачите, що відповідає за інтернет …

Спочатку необхідно відкрити властивості підключення, що відповідає за інтернет.

Відкриваємо властивості Інтернет-підключення

У вкладці “Доступ” поставте галочки навпроти пунктів дозволу доступу іншим користувачам локальної мережі використовувати це інтернет-підключення (див. Скрін нижче). Збережіть налаштування.

Дозволяємо іншим користувачам використовувати це інтернет-підключення

Далі відкрийте властивості “Підключення по локальній мережі” (яке відповідає за підключення по мережевому кабелю другого ПК).

Відкриваємо властивості локального підключення

Далі знайдіть рядок “IP версії 4 …” (див. Скрін нижче) і відкрийте її властивості. Після переставте повзунок в режим “Використовувати наступний IP-адреса” і вкажіть:

  1. IP-адреса: 192.168.0.1
  2. маска підмережі: 255.255.255.0
  3. збережіть налаштування.

Вказуємо IP і маску

В общем-то, на цьому настройка сервера поки завершена. В принципі, доступ до інтернету ми “розшарити” на всі комп’ютери локальної мережі. Залишилося налаштувати їх підключення до мережі та можна користуватися!

Налаштування клієнта

Примітка! У цій статті за клієнта вважається той ПК / ноутбук, який LAN-кабелем підключений до ПК з інтернетом.

Також відкриваємо вкладку здійснювати підключення до мережі. На цьому комп’ютері – повинен бути хоча б один мережевий адаптер. У моєму прикладі нижче він називається “Підключення по локальній мережі”.

Відкриваємо його властивості.

Відкриваємо властивості підключення до локальної мережі на другому ПК

Після знаходимо рядок “IP версії 4 …” і відкриваємо також її властивості. Після перемикаємо повзунок в режим “Використовувати наступний IP-адреса” і вказуємо:

  1. IP-адреса: 192.168.0.2;
  2. маска підмережі: 255.255.255.0;
  3. основний шлюз: 192.168.0.1 (тобто IP нашого сервера);
  4. в якості DNS-сервера задайте: 192.168.0.1 (див. приклад нижче).

Задаємо IP, маску, шлюз

Після збережіть налаштування і перевірте роботу мережі. В принципі, інтернет повинен бути доступний. Більш ніяких спец. налаштувань вводити, як правило, не потрібно …

Важливо!

Щоб інтернет був доступний на клієнті – перший ПК (сервер), до якого підключений кабель Інтернет-провайдера, потрібно включити! Якщо ви вимкнете його – то лунати інтернет не буде!

Чому інтернет може не лунати

1) Перевірте імена комп’ютерів і робочу групу

На обох комп’ютерах повинна бути однакова робоча група і різні імена ПК. Якщо це дотримано не буде – у вас просто не буде функціонувати локальна мережа між цими двома ПК, а значить і не буде лунати інтернет …

Тому, необхідно відкрити вкладку “Панель керування \ Система і безпека \ Система” (про те, як відкрити панель управління) на кожному комп’ютері і перевірити, щоб ім’я було унікально, а група однакова (Можна зайти в “Мій комп’ютер”, клацнути в будь-якому вільному місці правою кнопкою мишки, і відкрити властивості).

В якості прикладу. На моїх ПК в локальній мережі у всіх робоча група “WORKGROUP”, а імена ПК різні: “alex-pc”, “alex-pc2”, “and-pc” та ін.

Ім’я ПК, робоча група

Ще одна порада: вкрай бажано використовувати в іменах ПК і робочої групи тільки латинські символи. Російські символи в деяких версіях ОС (особливо при проблемах з кодуванням) можуть бути причиною різного роду “проблем” …

2) Переконайтеся, включений ПК, до якого підключений кабель від Інтернет-провайдера, завантажена на ньому Windows. Якщо він вимкнений, то, як казав уже вище, лунати інтернет не буде!

3) Перевірте настройки безпеки в Windows

Починаючи з Windows 7 – мережеві настройки безпеки були істотно підвищені! По крайней мере, користувачам потрібно тепер робити більше “рухів” …

Рекомендую зайти в “Центр управління мережами і загальним доступом” (в панелі управління Windows), і в меню перейти по посиланню “Змінити додаткові параметри спільного доступу”. Див. Скріншот нижче.

Змінити доп. параметри загального доступу

У вас повинно бути 2-3 вкладки: “Приватна”, “Гостьова”, “Все мережі”. Відкрийте по черзі кожну з них і включіть мережеве виявлення, загальний доступ до принтерів і файлів, дозвольте Windows керувати з’єднаннями домашньої групи, і відключіть парольний захист.

приватна мережа

Збережіть налаштування і перевірте роботу Інтернету.

4) Вимкніть на час антивіруси і захисні утиліти

На час перевірки і настройки мережі також рекомендую відключити антивіруси, брандмауери, і ін. Захисні утиліти. Нерідко, коли вони “передають куті меду” і блокують нормальну роботу мережі.

Відключення антивіруса Avast на 1 годину

PS

До речі, якщо ви хочете дізнатися, як можна розшарити не тільки Інтернет, але і папки / файли, щоб їх можна було відкрити на інших ПК в локальній мережі, див.

Ссылка на основную публикацию