Як розбити жорсткий знімний диск на розділи. Інструкція з найпростішими способами.

Як розбити жорсткий диск зовнішній

Технології розвиваються стрімко. Ще вчора ми користувалися калькуляторами, а вже сьогодні не можемо уявити собі життя без наших гаджетів, комп’ютерів та інших hi-tech пристроїв. У процесі всього цього стрімкого зростання техніки, потрібні люди, які будуть займатися її лагодженням і обслуговуванням. Але все ж прості, на перший погляд речі, можна виконати і самому користувачеві. Адже навіщо платити зайві гроші за, те, що можна без особливих навичок і складних зусиль зробити самому, не вдаючись до допомоги до фахівців. У них і так роботи вистачає. Якраз в цьому матеріалі, ми постараємося розкрити одну вельми цікаву технічну тему, і навчимо вас деяким фішках. І мова піде, як раз про те, як правильно розбити свій зовнішній жорсткий диск самостійно, і без чиєї-небудь підтримки.

Як розбити зовнішній HDD на логічні розділи

Як правило, нам доводиться зберігати багато найрізноманітнішої інформації у себе на зовнішньому жорсткому диску. Це потрібно для того, щоб всі дані, які зберігаються на ньому, були структуровані і впорядковані. Зазвичай створюються нові каталоги (папки). Але що робити, якщо знадобитися глобально втрутитися в процес поділу дискового простору ?!

По-перше, варто визначитися з самим поняттям, розділів жорсткого диска. Розділ – (англ. Partition) – це частина постійної пам’яті будь-якого накопичувача даних (SSD, жорсткого диска, USB-накопичувача), яка логічно виділена для простоти роботи, і що складається з суміжних блоків. Як ви вже встигли здогадатися, є вельми багато всяких способів, як розбити зовнішній жорсткий диск на розділи. Саме в цьому матеріалі, ми торкнемося, три, найбільш часто зустрічаються і поширених способу.

Спосіб номер 1 (найпростіший). Розбити жорсткий диск, шляхом використання спеціалізованого ПЗ

Розберемо цей спосіб на нашому прикладі, за допомогою утиліти компанії Acronis, яка спеціалізується на управлінні різних жорстких дисків, як зовнішніх, так і внутрішніх. На початку, вам необхідно завантажити утиліту з офф. сайту компанії і інсталювати її до себе на комп’ютер. Потім виконуємо наступний ланцюжок дій:
1.Откриваем утиліту у себе на ПК;
2. У головному вікні утиліти ви побачите список доступних на даний момент жорстких дисків. Вибираємо той, який нас цікавить. Найчастіше, назва – це ім’я компанії, яка справила цей носій (напр. «Samsung»);
3.В лівому меню варто натиснути на «Змінити розмір томи»;
4.У полі «Розмір тому» необхідно ввести розмір майбутнього розділу (як правило це від 100 ГБ, однак не обов’язково, розмір слід визначати виходячи з майбутніх потреб);
5.Після всіх цих дій, в головному віконці програми з’явитися не розмічена область, яка буде називатися «Не зайнято». Виділяємо цю область як в пункті 2, потім в панелі операцій вибираємо пункт «Створити те»;
6.Дальше з’явиться вікно майстра створення томи, де потрібно залишити всі параметри як є (тип томи – базовий), після чого натиснути “далі”;
7. Після, треба натиснути “далі” не змінюючи ніяких параметрів;
8. У подальших налаштуваннях слід вибрати тип Ф.С (припустимо, NTFS) плюс призначити літеру нового томи (припустимо, z), інші настройки можна залишити за замовчуванням.

Ось таким способом ви дізналися, як розбити переносний жорсткий диск на розділи працюючи в додатку Acronis. Нижче наведемо приклад того, як можна зробити подібну операцію, але вже за допомогою стандартних функцій вашої ОС.

Спосіб номер 2 (найдоступніший). Розбиваємо знімний жорсткий диск на розділи, засобами ОСWindows.

Перш за все, нам необхідно зайти в розділ управління. Можна зробити наступним чином: тиснемо «пуск», тиснемо правою клавішею на «комп’ютер», в меню вибираємо «управління». Після відкриття вікна, яке називається «Керування комп’ютером», наші подальші кроки будуть полягати в наступному:

1.В лівій частині вибрати «управління дисками»;
2.Справа потрібно вибрати необхідний нам те;
3.Жмем на праву кнопку мишки, і в додатково меню вибираємо «стиснути тому»;
4.Далі необхідно змінити розмір стискання на ту величину, яка після всіх операцій буде розміром нового розділу, натиснути кнопку «стиснути»;
5.По закінчення операції стиснення, з’явитися новий розділ, він буде мати назву «Не розподілений», натискаємо праву клавішу і тиснемо «створити простий том»;
6.Після, в двох спливає вікнах потрібно 2 рази вибрати «далі»;
7. У передостанньому вікні майстра налаштувань потрібно вказати букву майбутнього розділу (припустимо, Z);
8. І на кінець, вам потрібно вибрати тип Ф.С (припустимо, NTFS). Далі. Готово.

Третій спосіб (для власників комп’ютерів під управлінням MAC-OS).

Особливих труднощів даний спосіб не викликає. І відміну від перших двох складається лише в тому, що для його реалізації нам потрібен ПК з операційною системою MAC-Os. Зазвичай ця операційна система стоїть на комп’ютерах марки американської компанії Apple. Як і в раніше, нам варто виконати ряд деяких операцій, а саме:
1.Іспользуя утиліту Disk utility, або як по-іншому її називають дискова утиліта;
2.Заходім в пункт «програми»;
3.далее «службові програми»;
4.Далі вибираємо нашу дискову утиліту;
5.Под томами, необхідно натиснути кнопку «+»;
6.Указиваем розмір майбутнього томи;
7.Указиваем формат самого розділу (журнальний Mac os extendet);
8.Не забуваємо дати ім’я нашого майбутнього розділу;
9.Нажімаем кнопку «застосувати».

Після виконання цих дій, система попросить вас підтвердити створення, успішно підтверджуємо операцію, і заходимо в провідник, щоб переконатися в успішному її завершенні.

Ссылка на основную публикацию