Як розбити жорсткий диск

Купуючи ПК в магазині техніки, або замовляючи збірку під замовлення у знайомої людини, зазвичай, вам дістається один розділ на жорсткому диску. Можна комфортно працювати і при таких обставинах, але з часом на ЖД накопичуються важливі файли, які будуть безповоротно видалені при зміні системи. У всякому разі, незалежно від обставин, вам самим варто розібратися, як розбити жорсткий диск на два диска. Як це зробити ми розповідаємо по-російськи, скажімо навіть, на пальцях пояснюючи. У цій статті ви розберетеся в важливості поділу HDD на сектори, все методи як розбити жорсткий диск на 2, покрокові способи реалізації нашої місії, при різних обставинах.

Навіщо це потрібно? 

Якщо локальний диск один (в більшості випадків це системний «С»), значить, все даний зберігаються на ПК, будуть розташовані всередині нього, оброблятися, засмічувати систему і погіршувати дефрагментацію. Зазвичай, в масштабах обговорюваної теми, файли ділять на системні і призначені для користувача. Системним відведено Локальний диск (С), призначеним для користувача (ігри, фільми, фото і т.д) розміщуються на дисках з ідентифікатором від A до Z. Системні файли, якщо вам потрібно встановити нову ОС, будуть видалені, на те вони і системні. Більшість користувачів, думаю, що і ви не виняток, мали неприємний досвід втратити особисті файли при перевстановлення системи, тому що тримали їх на системному диску через некомпетентність або відсутність другого диска. Хоч відновити файли і можливо, але цим займуться фахівці, з низькою ймовірністю, за певну суму грошей.

Які є методи. Вибираємо більш відповідний

Розрізняють три основних способи:
1. В інтерфейсі установки, при заміні ОС. Дуже добре підходить, якщо ви зібралися робити заміну ОС;
2. Програмою-утилітою. Зручний простотою, скажімо так, програма все зробить замість вас;
3. Безпосередньо користуючись інтерфейсом системи, штатними засобами. Не вимагає установки софта.

Як розбити жорсткий диск на два розділи в процесі установки Windows

Зверніть увагу! При будь-яких маніпуляціях з розділами, всі файли віддалятися безповоротно.

Припустимо не цікавить нас процеси в рамках цієї теми, перейдемо відразу до справи. На відповідному етапі установки з’явиться вікно, де нам пропонують вибрати місце для установки Windows. Моделюємо процес установки Windows 7.

Там, користуючись інтерфейсом, ми з легкістю управляємо секторами. Якщо у вас виник обговорюваний питання, то, швидше за все, створений тільки один розділ.

Вибираємо його, знаходимо кнопку «налаштування диска». На вибір з’явиться 3 функції: видалити, форматувати, створити.

Форматувати – видалити всі дані з диска, зберігаючи виділений йому обсяг пам’яті і назва.

У нашому випадку підійде опція «видалити», тобто в вашому розпорядженні буде обсяг пам’яті дорівнює величині віддалених носіїв. Наприклад, ви стерли «Розділ 0» (єдиний), обсяг якого був 1 ТБ. Мета – створити два локальних диска.

Остання опція «створити», пропонує вибрати розмір, зазначений в мегабайтах. Для системи прийнятно виділяти 100-150 ГБ. Значить перший наш розділ буде мати значення 150000. Потім система попросить виділити трохи пам’яті для себе, задовольните прохання.

Тиснемо ще раз «створити», задаємо значення на максимум – це і буде наш диск під файли користувача. Величина цього розділу буде дорівнює трохи менше 850 МБ (система трохи бере для себе).
Останній етап. Вибираємо розділ ємністю 150 ГБ, і натискаємо «далі». На вибраний розділ встановитися система і дасть йому найменування Локальний диск (С).

Вітаємо, ви успішно обійшлися без запрошення знайомого «програміста», та й самі можете допомогти другу в цій справі.
Метод хороший, швидкий, надійний, і все ж, підходить у випадках необхідності заміни Windows. В інших ситуаціях не актуально, в силу повного видалення файлів розміщених на розділах, якими буде управляти.

Випадок з Windows XP

Тільки що ми розглянули метод підходить для «віконець» версій 7, 8.1 або 10. Якщо вас цікавить як розбити жорсткий диск на 2 частини при установці Windows XP, то вам сюди.

Принципових відмінностей між створенням локальних розділів в XP і 7 версії немає. В XP, хіба що, відсутня інтуїтивно зрозумілий і приємний для ока інтерфейс.

На тому ж етапі, вибираємо потрібний нам розділ, натискаємо на клавіатурі букву «D», щоб видалити його. Будьте уважні при виборі розділу. Відновити дані вже не вийде. І так, тепер ми можемо розпоряджатися вільним місцем. Як розбити жорсткий диск ми вже знаємо, тільки у випадку з XP необхідний зайвий крок. Вибираємо нерозмічену область, натисканням на клавішу «С» створюємо розділ, вводимо в нього необхідну кількість мегабайт, і закінчуємо операцію натисканням на ENTER.

FAT або NTFS формат файлової системи?

В поле для вибору файлової системи вам дають вибір з двох форматів: FAT і NTFS. За часів, коли найпопулярнішою операційною системою був Windows XP, вибір був майже рівносильний. Але в наш час, де працювати з файлами розміром вище 4 ГБ, це норма, то NTFS буде кращим рішенням. Плюс він в рази швидше і надійніше. Хоч FAT відзначається сумісністю, але в наш час вже не актуально. Вибір очевидний.

Ссылка на основную публикацию