Як розбити жорсткий диск на сектора

В даній статті піде мова про досить важливою операції, необхідність у виконанні якої, виникає у багатьох користувачів персональних комп’ютерів. Це створення з одного розділу кількох нових. Таке може знадобитися для більш зручної орієнтації в своїх даних і / або захисту певного обсягу інформації. Так все ж, як розбити жорсткий диск на сектора? Відповідь на це питання ми постараємося дати на російській мові, зрозумілій для звичайного користувача, з мінімальною кількістю технічних термінів.

Зараз функціонал вбудованого управління жорсткими дисками досить широкий і навряд чи поступається багатьом платним програмам.

Процедура розбиття диска на сектори

Сьогодні розбити кластери можливо в уже встановленою операційною системою, якщо ваш комп’ютер працює під Windows 7 і вище. Почнемо сам процес: Пуск>Комп’ютер>Управління, або ж Щелков правою кнопкою миші по ярлику Мій комп’ютер->управління->Управління Дисками, є ще можливість зайти комбінацією Win + R і подальшим введенням команди diskmgmt.msc. Після виконання цих маніпуляцій ви побачите вікно з усіма вашими розділами.
Зараз функціонал вбудованого управління жорсткими дисками досить широкий і навряд чи поступається багатьом платним програмам. З його допомогою ви можете здійснювати наступні маніпуляції:
1. Розбити один великий на два або кілька кластерів з меншим об’ємом
2. Збільшення розміру певного сектора за рахунок доступної пам’яті
3. Сжимать томи (збільшуючи обсяг “вільної” пам’яті, з якої можна створити нові сектори), з’єднувати два в один жорсткий диск або видаляти непотрібний вам.

Як правило, за замовчуванням у користувача немає “вільної” пам’яті і вся вона розбита по розділах. Часто зустрічаються ситуації, коли на комп’ютері всього один жорсткий диск, зате величезного (500 ГБ, 1 ТБ і т.п.) обсягу. Для того, щоб не забивати мотлохом системне сховище (а саме на ньому зберігається ваша Windows або інша ОС) слід розбити розділи. Щоб створити новий сектор, потрібно витягти з наявного необхідну кількість пам’яті за допомогою функції стискання томів (ПКМ на розділі->Стиснути том, в вікні необхідно вказати розмір стискання, тобто той обсяг пам’яті, який ви хочете звільнити під нові розділи. Слід мати на увазі, що він не повинен перевищувати суму, вказану в рядку “Доступне для стиснення простір”). Таким чином, наприклад, можна розбити один розділ розміром 1 ТБ і отримати в результаті два об’ємом по 500 ГБ або ж кілька дрібніших.

Після того, як ви успішно звільнили потрібну кількість пам’яті, слід приступити безпосередньо до створення нового сектора. Кількома на що з’явилося в вікні значення НЕ розподілених гігабайт правої кнопкой->Створити простий том, далі вказуємо бажаний розмір нового кластера (повинен не перевищувати кількість з’явилася після стиснення “вільної” пам’яті), в наступному вікні призначаємо букву, після натискання “Далі” з’являється “Форматування розділу”. Не варто переживати, ваші дані на старому жорсткому диску залишаться цілими, так як всі маніпуляції ми виробляємо тільки з новим сектором.
Файлову систему рекомендується вибрати NTFS так як вона на даний момент найсучасніша і має досить високу швидкість, після чого натискаємо “Готово” і радіємо результату. При бажанні, можна змінити його назву, зайшовши в мій комп’ютер і клікнувши правою кнопкою миші на новому кластері, вибрати або “Перейменувати”, або “Властивості” і ввести нове ім’я.

Подібним чином створюються розділи за допомогою стороннього програмного забезпечення (наприклад, безкоштовна AOMEI Partition Assistant), але якщо ви використовуєте Windows 7 або новіше, в зайвих програмах на комп’ютері немає потреби. До речі, створювати нові жорсткі диски можна і при установки нової операційної системи. Для цього у вікні вибору розділу, в який ви хочете встановити Windows, потрібно натиснути на “Налаштування диска” і далі слідувати подібним чином, який був описаний вище.

У Mac OS або Linux немає необхідності ставити додаткові програми, так як потрібний функціонал вже “вшитий” в операційну систему. Щоб розбити розділи в Mac OS необхідно перейти за наступним шляхом: «Програми» – «Службові програми» – «Дискова утиліта». Зліва в списку виберіть потрібний жорсткий диск, і в центрі робите маніпуляції з додаванням потрібних розділів.

Корисні поради для користувачів

Наостанок дозволимо додати кілька порад, який виразно допоможуть початківцям і недосвідченим користувачам ПК:
1. Рекомендується виділити приблизно 80 ГБ під сектор з операційною системою і не зберігати там ніякої інформації, крім системних даних, а решту пам’ять на додаткові сектора. Це робиться для того, щоб при необхідності форматування будь-якого кластера системні файли комп’ютера залишилися в цілості, і наступного разу галерея заново операційну систему через те, що на комп’ютер потрапила шкідлива програма або вірус.
2. Місткість сховища, на якому знаходиться операційна система, не повинна бути нижче 60 ГБ
3. Якщо з якоїсь причини ви не можете створити новий сектор, використовуючи вбудовані можливості, спробуйте встановити спеціальні програми, за допомогою яких можна розбити розділи. На щастя, сьогодні досить багато якісного безкоштовного софта на просторах інтернету.

Ссылка на основную публикацию