Як розбити файл на частини?

Добрий день, дорогі читачі! Думаю, багато хто з нас стикався з ситуацією, коли потрібний нам файл скачується з файлових обмінників не цілком, а частинами. Робиться це з кількох причин: 

– при обриві закачування (це буває в самий невідповідний момент) ви втрачаєте не весь файл, а тільки його частину;

– розбивши великий файл на частини, ви зменшуєте ймовірність його пошкодження при передачі;

– більшість поштових сервісів обмежують розмір переданих через поштову скриньку файлів.

Як розбити великий файл на декілька частин?

Тепер, коли зрозуміло, навіщо потрібно розділяти файл на частини, давайте подивимося, як це зробити? Якщо ви вирішили поділитися своїми відео з друзями, надійніше буде розбити відео на частини і передати його по частинах.

Total Commander.

Отже, відкрийте Total Commander і виберіть папку, де розташовується ваш файл. Тепер натисніть на меню файл і виберіть пункт «Розбити файл»

У віконці вкажіть шлях, куди потрібно зберегти готовий файл, а також розмір частин, на які він буде поділений:

Файл розміром 200 Мб розбивається за 2 секунди. Після закінчення перед Вами відкриється повідомлення, що файл розбитий успішно:

Тепер перед нами з’явиться кілька файлів з розширенням 001,002 … і т.д. Також ви зможете побачити файл з розширенням .crc, який є контрольною сумою ваших частин. Його не слід видаляти до збірки файлу. Тобто, якщо вам потрібно передати файл кому-небудь, .crc передавайте також.

Для того, щоб зібрати наші частини в один файл, нам потрібно відкрити Total Commander. Вказати шлях до частин нашого файлу і натиснути «Зібрати файл» в меню «файл» і вибрати місце, куди зберегти готовий результат:

Після закінчення зборки перед вами з’явиться повідомлення, що файл успішно зібраний і контрольна сума в порядку:

Розбиваємо файл на частини в WinRar.

Цей спосіб не менш популярний, ніж попередній. Для початку натисніть правою кнопкою миші на шуканий файл і виберіть «Додати файл в архів»:

У віконці у вкладці «Загальні» ви можете вказати ім’я архіву, а також вибрати розмір, на який буде розбитий ваш файл. У прикладі ми вибираємо 100 Мб. Також тут є стандартні розміри для подальшого запису на CD або DVD диск:

Коли ви натиснете ОК, перед вами відкриється вікно стану процесу:

Коли процес буде закінчений, в папці, яку ви створювали архів, з’являться кілька файлів архіву з розширенням .part1, .part2 і т.д.

Після того, як ви передали файл вашим друзям досить просто натиснути правою кнопкою по одній з декількох частин файлу і вибрати «Відкрити»:

Також ви можете натиснути “Витягти файли в поточну папку», щоб зібрати всі частини раз і назавжди.

FileSplitter.

Даний спосіб вимагає установки додаткової програми на Ваш комп’ютер. Але важить вона всього 600 кб.

Для початку зайдіть на сайт FileSplitter.org і завантажити утиліту з офіційного сайту по одній із запропонованих посилань:

Після закачування відкрийте файл з розширенням ехе, він не вимагає установки і перед вами відразу відкривається вікно програми:

Інтерфейс програми дуже простий. У першій вкладці «Split file» (розбивка файлу) вам потрібно вибрати шуканий файл ( «Source file»), папку для результату розбивки і бажаний розмір, на який буде розбиватися файл. Потім натисніть «Split». Після закінчення операції перед вами з’явиться повідомлення про закінчення операції «Splitting is done»:

Для того, щоб зібрати файл вам потрібно відкрити другу вкладку програми FileSplitter «Joinfiles», навпроти «Sourcechunk» вибрати шлях до однієї з частин розбитого файлу і вибрати ім’я для файлу, який у нас вийде і натискаємо Enter:

Після закінчення процесу перед вами з’явиться повідомлення про завершення «Everythingisjoined».

Ссылка на основную публикацию