Як розблокувати жорсткий диск самостійно і без зайвих зусиль

Як часто серйозні втручання в життя комп’ютера або ноутбука залишаються без наслідків?
Та практично ніколи! І одного разу, після знесення і переустановлення операційної системи, установки оновлень або навіть після хакерських атак, а може просто жартів з настройками BIOS (базова система входу і виходу), при включенні на екрані з’являється картинка із запитом пароля. А ви його забули, або навіть не пам’ятаєте, що встановлювали. Загалом, тепер у Вас виникла гостра необхідність розблокувати жорсткий диск. Як це зробити ми розповідаємо по-російськи, без відсилань до англомовних сайтах, і інструкцій заміни BIOS та інших подвигів, на які більшість простих смертних не здатний.

Невеликий відступ – чому так сталося. Адже більшість користувачів не встановлювали ніяких паролів, і чому заблокований жорсткий диск незрозуміло. Система працює таким чином, що при включенні комп’ютера, BIOS починає перевіряти обладнання на працездатність і якщо все проходить успішно, починається завантаження ОС. Якщо їй щось не сподобається, наприклад те, що напередодні ви перенесли ОС на SSD або встановили нову ОС, або що-небудь ще, то вона сама заблокує диск, навіть якщо ви про такі заходи захисту її не просили. У будь-якому випадку, перед тим як впадати у відчай і йти до фахівців в сервіс, які ще й можуть порадити просто змінити заблокований диск, треба спробувати розібратися самостійно. Отже, для розблокування диска, необхідно зняти пароль спочатку з BIOS, а потім безпосередньо з HDD.

Зняття пароля з BIOS в стаціонарному ПК

Існують два етапи подолання проблеми. Перший – шляхом втручання у нутрощі вашого комп’ютера. Справа в тому, що BIOS, так би мовити територіально, знаходиться на материнській платі. Всі настройки системи входу-виходу записуються при працюючій на материнській платі батарейці. Тому скинути настройки можна знеструмивши її, шляхом вилучення батарейки секунд на тридцять, ну або трохи довше. Не дарма ж Ви системник розбирали? Або ще простіше – скориставшись спеціальною кнопочкою «Clear CMOS» або перемичкою CMOS, яка спеціально з цією метою встановлено на деяких материнках. Але якщо не знайдете – виймайте батарейку. Само собою, робити це треба попередньо, вимкнувши комп’ютер з мережі.

Зняття пароля з BIOS в ноутбуці

Підступ в тому, що такий зручний механічний спосіб підходить тільки для стаціонарних комп’ютерів. Так як у ноутбуків пароль до системи перебувати в незалежній пам’яті, рятівної перемички немає, а вилучення батарейки малоймовірно призведе до скидання пароля. Тут доведеться перемкнути контакти батарейки. Найчастіше це робиться викруткою. (Тільки не намагатися робити це голим металевим стрижнем! Самі станете провідником.) Знаходимо батарейку і йдуть від неї контакти, замикаємо їх так само на півхвилини, як і в випадку з батарейкою на материнській платі ПК. Знову ж, відключивши харчування і вийнявши акумулятор з ноутбука.

Зняття пароля з жорсткого диска

Тепер переходимо до маніпуляцій без хірургічного втручання – безпосередньо розблокуємо жорсткий диск. У виникає віконці для введення пароля, який охороняє жорсткий диск, три рази вводимо невірний пароль. Після трьох невдалих спроб видається код «Encrypt HDD Key:». Наступні після цього напису циферки необхідно забити в спеціальний калькулятор коду, що знаходиться за посиланням: BIOS Password Removal for Laptops. Забиваємо в віконце цього ресурсу виданий ключ і у відповідь отримуємо пароль для свого ноутбука. Пароль знятий, жорсткий диск розблоковано.

Ссылка на основную публикацию