Як розблокувати графічний ключ на андроїд?

Сьогодні телефон замінює комп’ютер за своєю функціональністю. Користувачі проводять всілякі види банківських операцій на андроїд, зберігають паролі від акаунтів електронних гаманців в системі. Природно, пристрій з такою інформацією потрібно захищати, чому сприяють методи безпеки, наприклад, введення певного візерунка на екрані блокування.

Але що робити, якщо поставив, не замислюючись, важкий узор, і не можеш його розгадати? Як розблокувати графічний ключ в такому випадку?

Форс мажори

Крім описаної проблеми, буває, що даєш дитині пограти на планшеті в гру. Раптово він може вирішити пограти в «покопатися в налаштуваннях і подивися, що буде». Це, звичайно, дуже весела гра, але, коли береш свій пристрій в руки і думаєш, як зняти блокування, дитина поняття не має, що він там вводив, і ти пробуєш розгадати можливі комбінації графічного ключа, тобі вже не до ігор.

Кому буде корисно – я опишу цю проблему і можливості її рішення. Для початку розберемо найпростіші, а далі підуть методи, що стирають повністю інформацію з девайса. Я розумію, що не хотілося б втратити всі дані, так що почнемо з тих, які НЕ будуть зачіпати систему. Але якщо це вам не допоможуть, іншого методу відключити графічний ключ, крім як робити ребут (обнулення даних) або навіть перепрошивку (перевстановлення операційної системи. Теж, природно, видаляє дані), не залишиться.

Що таке графічний ключ

Для початку розберемо, що ж таке установка графічного пароля на андроїд:

Це варіант пароля, що використовується на пристрої з операційною системою андроїд. Являє собою певні картинки, які користувачі повинні малювати для розблокування графічного ключа.

Як на мене, єдина мотивація, що може бути у людини для такого захисту девайса, – це нудьга. Користувач втомлюється набирати числа та шукає нові цікаві способи. Залишити захист і блокування на піклування картинки – це не найкраща ідея.

Адже які бувають варіанти крадіжки вашого секретного слова або числа, поки ви набираєте його на мобіле? Якщо ви тикаєте на екран, набираючи пароль, ніхто зі сторони не зможе його розгадати.

А якщо спостерігати за людиною, яка використовує для розблокування варіант графічного пароля, легко вгадати його і розкрити девайс в міру необхідності. Крім усього іншого, якщо знаєш найпопулярніші ключі, можна підібрати, так що я такий метод не використовую і раджу його поміняти на стандартний числовий. Тут-то можна згадати будь-яку цифру і її ніхто не зламає, щоб знести вам систему.

Можете зробити один універсальний числовий код, який буде досить складним, і вводити його в різних акаунтах. Таке не радять, але, я думаю, це краще, ніж придумувати складні графічні ключі, адже їх все одно легко розгадати (але не завжди легко згадати).

Але все ж, повернемося до питання як розблокувати графічний ключ, якщо ти його забув.

Методи зняття блокування

Що робити? Можна прибрати за допомогою нижче описаних методів. Як вже говорилося вище, деякі з них не зачіпають систему пристрою і всі дані залишаться після їх застосування. Інші видалять все дочиста, так що без наявності бекапу файли не відновити. Починайте з більш простих, без втрати даних, а вже якщо вони не спрацюють, доведеться думати про перевстановлення системи. Адже, як би там не було, телефон (або планшет) дорожче файлів.

Зателефонувати на девайс

Даний метод доступний для старих андроїдів – версії 2.2 і старше. Малоймовірно, але якщо ви – олдскульщік, можливо, користуєтеся подібним. На старих версіях захист була ще така собі і багато було не передбачено. Цим ми і скористаємося.

Якщо це телефон (або якщо ви любите зберігати сім-карту в планшеті) і ви можете на нього подзвонити, зробіть це. Під час прийому вхідного, на старих версіях ОС з’являлася можливість зайти в налаштування. Далі проходите в пункт «Захист», підпункт «Блокування екрану». Можна зняти графічний ключ, поміняти або видалити його.

Якщо є можливість зателефонувати з самого девайса, робіть це. Відразу після натискання кнопки «Виклик» буде можливість ткнути на робочий стіл. При цьому, постарайтеся потрапити в будь-який додаток. Після того, відкриваєте настройки і міняєте їх.

Через облікового запису Google

Тим, хто пам’ятає свій аккаунт гугла, може стати в нагоді цей спосіб. Це досить просто: після п’яти невдало набраних паролів, з’явиться графа «Забули пароль?» Або щось схоже на це. Тикаєте на графу, заходите в акаунт гугла, проходите верифікацію і процедуру повернення контролю над девайсом.

За допомогою відправки SMS

Є така програма – SMS Bypass і якщо вона у вас не була встановлена, навіть не читайте цей спосіб. Але якщо вам хтось порадив її встановити, чи ж ви, немов Ванга, передбачили таку свою проблему, можете скористатися і повернути доступ.

У додатку встановлюється секретний код (якщо ви не встановлювали, це 1234). З іншого телефону відправляєте на дану сімку СМС, що містить «1234 reset» (замість +1234 ваш секретний код). Це дозволить знести нескінченну кількість паролів, якщо ви раптом будете їх часто забувати.

Recovery

Цей метод видалить дані на пристрої, але коли попередні не допомогли – вперед і з піснею. Режим викликається комбінацією клавіш включення / вимикання, збільшення / зменшення гучності і Home ( «Додому» – повертає на робочий стіл). Для різних моделей пристрою – різні комбінації, так що або шукайте вашу комбінацію в технічному керівництві (або на коробці), або пробуйте навмання. Найчастіше це кнопки включення і збільшення гучності, але може бути і інша. Кнопки потрібно тиснути одночасно, затримуючи на кілька секунд.

Коли включиться режим, шукайте «Wipe data» або «Factory reset» або будь-яку комбінацію цих слів. Для перемикання між пунктами за допомогою клавіш збільшення і зменшення гучності, а для вибору пункту – клавішу виключення. Виберіть Wipe data, далі – Reboot або Delete all data. Все підтверджуєте, всюди тикаєте Yes, де потрібно. Чекайте ребута, пристрій перезавантажиться.

Ось такі дії ми розібрали, щоб повернути собі контроль над телефоном або планшетом. На майбутнє раджу встановити проги для простого скидання пароля. Так ви зможете обійтися без видалення файлів в майбутньому, якщо доведеться зносити встановлений захист. Взагалі потрібно все зважити перед тим, як робити Wipe data, так як скасувати рішення вже не вдасться, і ви відкотити андроїд до заводських налаштувань.

висновок

Якщо сподобалася стаття, не лінуйтеся поділитися з друзями, які, можливо, теж страждають від проблем зі своїми андроидами. Будьте обережні в користуванні девайсом і удачі.

Ссылка на основную публикацию