Як редагувати фотографії і зображення в Picasa

За допомогою вже згадуваного режиму Надплавний збільшення можна з легкістю проаналізувати найдрібніші деталі і дефекти зображення – бігунок в нижньому правому куті екрана допоможе вибрати потрібну ступінь «зуму». Якщо ви вирішили, що той чи інший кадр небезнадійний, але явно потребує поліпшення, закладка «Ефекти» в лівій частині екрана – у вашому розпорядженні. З її допомогою фото можна откадріровать (відсікти непотрібні деталі), повернути зображення на пару градусів в ту чи іншу сторону (допомагає, якщо при зйомці об’єкт не вдалося сфотографувати строго вертикально), провести корекцію або прибрати псують знімок «червоні очі».

До речі, тепер це робиться дуже просто, оскільки програма навчена самостійного пошуку таких дефектів зображення. Після натискання на кнопку «Червоні очі» вам потрібно буде лише підтвердити програмі, що ці самі очі знайдені нею правильно. Однак самий мій улюблений ефект, разюче поліпшує якість більшості аматорських фото, носить назву «Мені пощастить!». Точно така ж кнопка є і у пошукового сервісу Google.com. Перевірено: вона допомагає не тільки щасливчикам! За допомогою набору фільтрів і проведення корекції програма часом примудряється «витягати» абсолютно безнадійні кадри. Звичайно, з професійною обробкою складного файлу в професійному графічному пакеті Photoshop автоматична опція «Мені пощастить!» Не зрівняється, але в більшості випадків вона дає дуже непоганий результат. Якщо ж дії, проведені над знімком, вас з якоїсь причини не влаштували, все можна повернути назад.

Справа в тому, що будь-які операції зі зміни зображення Picasa виробляє не над оригіналом, а над копією файлу, а тому, натиснувши кнопку «Скасувати» або скориставшись комбінацією клавіш Ctrl-Z, ви можете з легкістю повернути на місце «червоні очі», роззяву , що влізли в кадр, якщо він здався недоречним. Той же принцип оборотності діє і для закладки «Ефекти», де кадр можна примусово зістарити за допомогою сепії або зробити тону фотографії трохи тепліше. Варто згадати, що механізм скасування – багатоступінчастий: послідовно откадріровать зображення, а потім наклавши на нього фільтр «Сепія», можна згодом скасувати спочатку сепію, а потім обрізання. І так до нескінченності: система запам’ятовує всі проміжні стану знімка! Якщо ж ви хочете раз і назавжди зафіксувати ту чи іншу зміну в файлі (а без цього інші програми, які переглядають його, будуть показувати зображення без жодних ефектів), то досить контекстного меню вибрати пункт «Зберегти» або скористатися комбінацією клавіш Ctrl-S.

Як і годиться справжньому слайд-шоу, частоту зміни кадрів можна міняти за допомогою знаків «плюс» і «мінус», розташованих в нижній частині екрана, – доступний діапазон від трьох до 20 секунд. Є тут і ручне управління, яке прийде на допомогу в разі, якщо ви хочете акцентувати увагу приятелів на тому чи іншому вдалому кадрі або, навпаки, спішно перегорнути фото з пікантними подробицями, які вислизнули від вашої суворої цензури напередодні показу. До речі, Фотопоток можна супроводити легкої і ненав’язливою музикою. За підбір треків відповідає функція «Вибрати папку з музикою» в пункті меню «Інструменти – Параметри – закладка« Слайд-шоу ». Встановивши посилання на папку з полюбилася музикою, ви зможете, наприклад, спостерігати за зміною фотографій випускного балу під романтичну мелодію шкільного вальсу.

Для швидкого завантаження фотографій з цифрових камер Picasa пропонує скористатися функцією імпорту. Досить підключити камеру до комп’ютера, запустити програму і натиснути кнопку «Імпорт», розташовану над списком папок і альбомів. Програма самостійно виявить камеру, проведе пошук всередині файлів на предмет дублікатів (раптом частина фотографій ви вже закачували на комп’ютер, забувши видалити їх на камері?), А потім запропонує вибрати кадри для імпорту і папку призначення (при бажанні можна створити і нову директорію). Усе! Після цього можна спокійно натискати кнопку «Імпорт» і займатися своїми справами. Picasa самостійно імпортує знімки, подбає про їх правильної орієнтації (або книжкову – правильна робота цієї функції в першу чергу залежить від того, чи підтримує такий режим фотокамера), а потім видалить знімки з картки фотоапарата, після чого він знову буде готовий для зйомки шедеврів.

З кількістю фотографій, вироблених сучасними володарями цифровиков, робота з розбору і ютассіфікаціі фотографій перетворюється в нетривіальне заняття: легкість зйомки і дешевизна карт пам’яті привела до того, що ми практично не видаляємо знімки, навіть якщо деякі з них очевидно невдалі. Шкода! Рекомендзто після проведення імпорту все ж робити деякий первинний відбір і видаляти явно браковані фото – це заощадить чимало часу в майбутньому. Для зручної навігації по залишилися знімкам варто подумати про логічною структурі папок (найкраще називати їх по подіях і, можливо, прив’язувати до місця зйомки: «День народження Івана Луцько, село Лугове»).

В цьому випадку знайти потрібний знімок буде гранично просто: нас з вами виручить функція пошуку. Ввівши в пошуковому вікні бібліотеки зображень фрагмент назви папки, альбоми або знімка, ми миттєво отримаємо всі фотографії, що задовольняють вибраним критеріям. Запит можна уточнити за допомогою додаткових критеріїв – вказати, наприклад, що знімок був позначений зірочкою, або зафіксувати певний момент на шкалі часу, розташованої поруч з формою введення запиту.

Для того щоб фотографії будь-якого вашого альбому прямо з Picasa з’явилися в Інтернеті на сервісі Picasa Web Albums, необхідно зробити всього два простих кроки. По-перше, клацнути на посилання “Веб-альбоми» над рядком пошуку та ввести дані свого облікового запису Google. По-друге, після успішного входу в веб-альбоми сміливо натиснути на кнопку «Синхронізувати з Інтернетом», розташовану поруч із заголовком кожного альбому. Відразу ж після цього почнеться процес завантаження фотографій в веб-альбом. Відредагувати його параметри – режим відкритості, дозвіл завантажуваних фотографій можна за допомогою меню, що випадає.

Ссылка на основную публикацию