Як прискорити роботу комп’ютера на windows. Правила роботи на комп’ютері

Якщо побудувати свою роботу за комп’ютером відповідно до певним набором правил, то скоро ви помітите, як вони увійдуть в звичку і не викликатимуть жодних незручностей, а комп’ютер стане виконувати необхідні операції набагато швидше.

Тут ми поговоримо про правила роботи на комп’ютері, які не тільки вбережуть комп’ютер від уповільнення роботи, але і дозволять прискорити роботу комп’ютера.

Як правильно працювати з програмами

Прикладні програми та ігри є, мабуть, основним джерелом появи сміття на комп’ютері. Отже, вони вносять вагомий вклад в зниження його продуктивності. Перерахуємо кілька правил, що дозволяють оптимізувати роботу з додатками. ??

 • Не забувайте про те, що зберігати призначені для користувача дані на системному диску вкрай небажано. Під час створення та збереження файлів намагайтеся звертатися до тих папках, які призначені для конкретного типу файлів.
 • Давайте файлів і папок осмислені імена. Це дозволить в подальшому швидко знаходити потрібні вам дані. ??
 • Не відкривайте в програмі одночасно занадто багато вікон, не тримайте відкритими велику кількість документів, а в браузері без гострої необхідності не відкривайте безліч вкладок. Пам’ятайте про те, що кожна вкладка, кожне вікно і кожен документ вимагають виділення оперативної пам’яті і ресурсів процесора, а значить, уповільнюють роботу комп’ютера. ??
 • Якщо ви хочете відредагувати файл, який розташований в локальній мережі, то спочатку скопіюйте його на свій комп’ютер і відредагуйте локальну копію файлу. Потім при необхідності скопіюйте змінений файл в колишнє місце.

Як поводитися з операційною системою

При повсякденній роботі з операційною системою також слід дотримуватися кількох правил. ??

 • Періодично проводите очищення пам’яті комп’ютера від нагромадилося сміття. Регулярно очищайте кошик. ??
 • Слідкуйте за чистотою системного реєстру. Періодично проводите його очищення за допомогою спеціальних утиліт. ??
 • Не заводьте одночасно велику кількість додатків. Кожна програма, навіть володіє мінімальним функціоналом, вимагає виділення оперативної пам’яті і інших ресурсів системи. Тримайте відкритими тільки ті програми, які вам потрібні в даний момент. ??
 • Якщо ви часто встановлюєте й видаляєте програми на комп’ютері з метою вивчення їх функціональності, то краще використовувати для цього віртуальні машини. Використання віртуальних машин для тестування програмного забезпечення дозволить захистити вашу основну систему від сміття, який неминуче залишається після установки і видалення комп’ютерних програм. ??
 • Періодично відкривайте в Панель управління розділ Програми та засоби і аналізуйте, чи всі встановлені програми вам потрібні. Видаляйте невживані програми. ??
 • Намагайтеся уникати зайвих «прикрас» системи, якщо вони не виконують ніякої прикладної функції. ??
 • Якщо Ви встановлюєте програми будьте уважні. Часто встановлюючи потрібну програму, ви автоматично дозволяєте їй встановити ще одну, яка вам не потрібна, наприклад новий браузер або програму для спілкування в Інтернеті. Звертайте пильну увагу на всі настройки програм-установників.

Як правильно працювати з ноутбуком

В цілому правила роботи з ноутбуком ті ж, що і з настільним комп’ютером. Всі наведені правила щодо прискорення роботи справедливі як для звичайного настільного ПК, так і для ноутбука. Втім, ноутбук має свої особливості. ??

 • Налаштуйте схему електроживлення ноутбука так, щоб при натисканні кнопки виключення живлення і при закритті кришки комп’ютер не вимикався, а переходив в режим сну. Цей режим залишає машину включеною, але знижує споживання електроенергії до мінімуму. При цьому пробудження комп’ютера відбувається дуже швидко, на відміну від включення і завантаження операційної системи. ??
 • Якщо крім ноутбука у вас є ще й настільний комп’ютер, то намагайтеся зберігати великі обсяги даних (колекцію фільмів або музики) саме на останньому. На ноутбук їх можна копіювати, використовуючи домашню мережу. Такий підхід дозволить не перевантажувати жорсткий диск ноутбука. Хорошим рішенням стане заміна традиційного жорсткого диска на SSD-накопичувач, нехай навіть невеликого обсягу. Це дозволить значно прискорити роботу переносного комп’ютера.

Як правильно налаштовувати системні оновлення

Регулярне оновлення необхідно для того, щоб підвищити надійність операційної системи, знизити ймовірність зараження вірусами та іншими шкідливими програмами. Це в свою чергу є запорукою стабільної та швидкої роботи комп’ютера. Як правило, відразу після установки операційна система нагадує користувачу про необхідність налаштувати автоматичне оновлення. Але якщо ви до сих пір цього не зробили, то це треба негайно виправити. У Windows 7 і Windows 8 виконайте наступну послідовність дій.

 1. В панелі управління відкрийте розділ Центр управління Windows.
 2. У вікні, на лівій панелі клацніть на посиланні Налаштування параметрів
 3. відкриється вікно Налаштування параметрів. У списку Важливі оновлення виберіть пункт Інсталяція оновлень (рекомендовано).
 4. Для збереження зроблених змін натисніть кнопку OK.

В операційній системі Windows XP для настройки автоматичної установки системних оновлень виконайте наступні дії.

 1. В панелі управління виберіть пункт автоматичне оновлення.
 2. У вікні, виберіть пункт Автоматично (рекомендовано).
 3. Для збереження змін натисніть кнопку OK.

Далі не потрібно буде втручатися в процес завантаження та встановлення оновлень, а ваша система завжди буде знаходитися в актуальному стані.

Ссылка на основную публикацию