Як прискорити Microsoft Word 2007 і 2010

Microsoft Office Word ледве ворушиться, сповільнюючи всю Вашу роботу? Як правило, Word пригальмовує з різних причин, але Ви легко можете оптимізувати деякі настройки програми, що робота помітно прискориться.

Відключаємо фонову розбивку на сторінки

Можливість фонової розбивки на сторінки дозволяє додатку Word робити розбивку на сторінки під час бездіяльності. Завдяки цьому, номера сторінок, показані в рядку стану, оновлюються і залишаються актуальними. Однак це може загальмувати швидкість роботи Word. Якщо Вам здається, що швидкість роботи Word сповільнилася, можна відключити фонову розбивку на сторінки.

Щоб зробити це, перш за все необхідно вийти з режиму Print Layout (Розмітка сторінки). Для цього треба зайти на вкладку View (Вид) і в розділі Document Views (Подання) виберіть Draft (Чернетка).

У Word 2010 перейдіть в налаштування програми, для цього на вкладці File (Файл) натисніть Options (Параметри). Якщо Ви працюєте в Word 2007, натисніть кнопку Office і в меню клікніть Word Options (Параметри Word).

У лівій частині діалогового вікна Word Options (Параметри Word) натисніть Advanced (Додатково). Щоб відключити фонову розбивку на сторінки, перегорніть вниз до розділу General (Загальні) і приберіть галочку з пункту Enable background repagination (Дозволити фонову розбивку на сторінки). натисніть ОК, щоб зберегти зміни, і закрийте діалогове вікно.

Відключаємо надбудови Word

Microsoft Word насичений різними інструментами, в тому числі надбудовами, що йдуть в комплекті з програмою. На жаль, багато хто з цих надбудов, як правило, ніколи не використовуються, але вони за умовчанням включені. Ці надбудови можуть уповільнювати Word, ускладнюючи роботу з додатком.

Як ми вже робили раніше, відкрийте діалогове вікно Word Options (Параметри Word). У лівій частині вікна знайдіть розділ Add-Ins (Надбудови).

З’явиться список надбудов, розбитий на кілька груп. є групи Active (Активні) і Inactive Application Add-ins (Неактивні надбудови додатків). Крім них можуть бути Document Related Add-ins (Надбудови, пов’язані з документами) і Disabled Application Add-ins (Відключені надбудови додатків).

Зверніть увагу на типи надбудов, зазначені в стовпці Type (Тип).

У випадаючому списку Manage (Управління) внизу діалогового вікна, виберіть тип надбудов, які Ви хочете відключити, і натисніть Go (Перейти).

Так як ми вибрали для відключення надбудови типу Action (Дія), то з’явиться ось таке діалогове вікно. Щоб вимкнути додатковий компонент, приберіть галочку поруч з її ім’ям. потім натисніть ОК.

Можливо, в стовпці Type (Тип) Ви помітили тип Document Inspector (Інспектор документів), але не знайшли його в випадаючому списку Manage (Управління). Управління надбудовами такого типу відбувається в іншому місці. Ці надбудови дозволяють Вам перевіряти документ на наявність прихованих метаданих та персональної інформації, вони автоматично активовані.

У Word 2010 перейдіть на вкладку File (Файл) і в лівій частині вікна натисніть Info (Відомості). натисніть Check for Issues (Пошук проблем) і в меню оберіть Inspect Document (Інспектор документів). Якщо Ви працюєте в Word 2007, то натисніть кнопку Office, виберіть пункт Prepare (Підготувати), а потім команду Inspect Document (Інспектор документів).

З’явиться діалогове вікно Document Inspector (Інспектор документів). Відзначте пункти, що вимагають перевірки, і натисніть Inspect (Перевірити).

опція Invisible Content (Невидиме вміст) доступна тільки у версіях Word, починаючи з 2010 року.

натисніть Remove All (Видалити все) праворуч від результатів перевірки того типу даних, який Ви хочете видалити зі свого документа.

Перед тим, як натиснути Remove All (Видалити все), перевірте, чи дійсно Ви хочете видалити вибрані дані. Віддалені дані можуть бути втрачені назавжди!

Відключаємо інші функції Word

Відключення одного з перерахованих далі опцій навряд чи помітно прискорить роботу Word, але якщо ви вимкніть кілька опцій одночасно, то це зможе допомогти. Щоб відключити ці опції, відкрийте діалогове вікно Word Options (Параметри Word), як ми вже робили раніше в цій статті.

опція Show text animation (Показувати анімацію тексту) дозволяє форматувати текст в документі із застосуванням ефектів анімації, доступних в Word. Якщо Ви працюєте з цією функцією, і Word став гальмувати, то спробуйте відключити анімацію, хоча б тимчасово. Для цього в лівій частині вікна налаштувань клікніть вкладку Advanced (Додатково) і перегорніть вниз до розділу Show document content (Показувати вміст документа). Знайдіть пункт Show text animation (Показувати анімацію тексту) і приберіть з нього галочку.

Там же на вкладці Advanced (Додатково) в розділі General (Загальні) є опція Provide feedback with animation (Ефекти анімації). Ця опція дозволяє відправляти зворотний зв’язок розробникам Word у вигляді анімації і звуку. Якщо Ви не збираєтеся відправляти зворотний зв’язок в такій формі або взагалі не плануєте відправляти зворотний зв’язок, то цю опцію також можна відключити.

Якщо Ви використовуєте автофігури, то, ймовірно, помітили, що при вставці навколо неї створюється полотно для малювання, яке використовується для вставки і упорядкування об’єктів на малюнку. Якщо Вам необхідно вставляти всього по одній автофігури за раз, то полотно для малювання не знадобиться. на вкладці Advanced (Додатково) в розділі Editing (Параметри правки) є опція Automatically create drawing canvas when inserting AutoShapes (Автоматично створювати полотно при вставці автофігур). Вимкніть цю опцію, прибравши відповідну галочку.

Ще одна опція на вкладці Advanced (Додатково), в розділі Print (Друк) – це Print in Background (Фонова друк). Вона дозволяє продовжувати працювати, поки Ваш документ друкується. З сучасними швидкими комп’ютерами і принтерами потреба в цій опції зникла, і вона може бути відключена.

на вкладці Proofing (Правопис) є опції для перевірки правопису в процесі набору тексту. Вони можуть споживати певні ресурси, так як Word в режимі реального часу перевіряє те, що Ви пишете. Якщо Ви впевнені в своїй грамотності, то можете відключити їх. Ці опції знаходяться в розділі When correcting spelling and grammar in Word (При виправленні правопису в Word).

Ви завжди зможете запустити перевірку правопису для всього документа вручну, коли закінчите роботу над ним.

Word вміє автоматично коригувати текст в процесі набору. Крім того, що це забирає деяку кількість ресурсів (до речі, зовсім небагато), іноді таке коригування може сильно набридати. Щоб відключити опції автоматичного форматування, перейдіть на вкладку Proofing (Правопис) і натисніть кнопку AutoCorrect Options (Параметри автозаміни).

У діалоговому вікні AutoCorrect (Автозаміна) зайдіть на вкладку AutoFormat As You Type (Автоформат при введенні). Вимкніть непотрібні Вам опції автоматичного форматування і натисніть ОК.

Тепер Microsoft Word повинен реагувати на Ваші команди помітно швидше. Якщо раптом Вам знадобиться скористатися якийсь із відключених функцій, думаю, буде не складно включити її знову.

Ссылка на основную публикацию