Як прибрати захист від запису з флеш-накопичувача?

Колись дуже давно, коли ще були поширені, так звані, гнучкі диски або дискети, люди могли стикатися з блокуванням диска. Хоч такими речами вже ніхто, як правило, не користується, але проблема заборони запису на знімному диску все ще існує.

Одного разу вам може попастися в руки накопичувач, який буде відмовляти вам у доступі на запис. Він видасть вам що начебто «Диск призначений лише для читання, зніміть захист або використовуйте інший диск». Не переживайте, інший накопичувач вам шукати не доведеться. Дана проблема цілком вирішувана і досить-таки просто.

Так чому ж відбувається блокування? Зазвичай це робиться для того, щоб обмежити доступ вірусам до знімного носія, які здатні проникнути туди без вашого відома.

Для зняття даної блокування існує пара методів: за допомогою апаратного або програмного методу.

За допомогою апаратного методу

Для того щоб скористатися цим методом, потрібно всього лише знайти на накопичувачі перемикач блокування. Однак він присутній не на всіх моделях пристроїв. Якщо у вашого накопичувача його немає, то доведеться використовувати програмний метод.

За допомогою програмного методу

Для зняття блокування подібним чином можна використовувати командний рядок, редактор реєстру або локальну групову політику.

Реєстр (regedit)

 • Натисніть комбінацію клавіш Win + R і впишіть regedit. Завдяки цьому ви потрапите до Реєстру.
 • Далі пройдіть в розділ: HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ Control \ StorageDevicePolicies
 • Може бути й таке, що у вас цього розділу не існує. У такому випадку його необхідно створити. Тиснемо правою кнопкою миші на Control і вибираємо створити -> розділ. Даємо йому ім’я «StorageDevicePolicies». Природно лапки не враховуються.
 • Далі створюємо в цьому розділі потрібні параметри. натисніть створити DWORD (32 біти). Тематично назвемо його WriteProtect.
 • виставляємо в WriteProtect значення на 0 і тиснемо «змінити».
 • Після всього зробленого, закрийте вікно Реєстру і відключіть знімний диск. Потім виконайте перезавантаження системи.

Diskpart

Є ймовірність, що Реєстр не впорався. В такому випадку ми скористаємося Diskpart – це командний інтерпретатор, який може управляти розділами або дисками. Для того щоб ним скористатися, виконайте наступне:

 • натисніть комбінацію Win + R і в віконці, що з’явилося пропишіть Cmd.
 • Далі в командному рядку вводите diskpart і list disk.
 • З перерахованого командами списку вибираємо свій накопичувач.
 • Після вибору потрібно очистити атрибути за допомогою команди select. Чистити потрібно ті, які дають дозвіл тільки на читання attributes disk clear readonly.

Локальна групова політика

 • Натискаємо комбінацію клавіш Win + R і прописуємо gpedit.msc
 • В відкрилися редакторі виберіть Доонфігурація комп’ютера -> Адміністративні шаблони -> система -> Доступ до знімних запам’ятовуючим пристроям. Далі потрібно перевірити стан опції «Знімні диски: Зaпретіть читання». Якщо він знаходиться у включеному стані, то вимкніть його.
 • Для цього просто два рази клікніть на опцію і виберіть «Протключіть».

Можливо, що методи запропоновані в цій статті так і не змогли вирішити ваших проблем. У цьому випадку спробуйте пройти на сайт виробників і подивитися чи немає так будь-яких програм.

Однак, можливо, що вашому накопичувача просто прийшов час піти на спокій. Згодом його ресурс може вичерпатися і він перейде в режим «тільки читання». Якщо сталося це, то допоможе тільки новий накопичувач.

Ссылка на основную публикацию