Як прибрати довгі прогалини в Word

Через неправильне зміни тексту в документі Word, користувачі часто стикаються з проблемою великих відступів між словами. В основному зміна розміру прогалин слід зробити через естетично не красиві види тексту. Звичайно, це не головна проблема при складанні документа, але вигляд написаного на папері, так само є не останнім критерієм в оформленні статей. Давайте розберемося, як прибрати величезні відступи в MS Word.

Читайте також: Як прибрати виноски в Word Як працювати в MS Word

Як скасувати перенесення слів в Ворді

Існує кілька причин вискакування великих прогалин, і відповідно для кожної будуть різні шляхи вирішення. Розглянемо кожен варіант окремо.

Вирівнювання по ширині

Ця причина є найактуальнішою при написанні тексту.

При виборі вирівнювання по ширше, все слова стають на одну лінію по вертикалі. Великі відступи з’являються через те, що в рядку занадто мало слів, і вони розтягуються на весь лист.

Що б змінити такі наслідки форматування, можна всього лише виставити вирівнювання тексту по лівому краю. Але такий варіант підходить тільки в разі, якщо зміна по ширині не є важливим для вашого документа.

Для того, що б вирівняти текст по лівому краю, необхідно виконати наступні дії:

 1. Для виділення необхідного ділянки форматування натисніть клавіші Ctrl + A або на панелі «Редагування» відзначте “Виділити все”.
 2. на панелі «Абзац» лівою клавішею миші виберіть «Вирівняти по лівому краю» або затисніть кнопки Ctrl + L.
 3. Відразу помітно як зникають великі відступи між словами.

Застосування спеціальних знаків замість простих прогалин

Також проблема може полягати в тому, що користувач поставив певні знаки замість відступу. Цей варіант робить відстань між словами великим не тільки в останньому реченні абзацу, а й по всьому тексту. Якщо ви хочете розпізнати, чи це стало причиною великих прогалин, слід виконати такі дії:

 1. Після виділення документа у вкладці «Абзац» клікніть на клавішу показу знаків, що не були надруковані.
 2. При наявності в тексті будь-яких стрілок їх потрібно прибрати, а при виникненні слів, які стали після цього написані разом, просто поставити прогалини.
 3. У тому випадку якщо документ досить об’ємний, можна прибрати всі зайві знаки значно швидше:
  • Натисніть на стрілку, яку потрібно видалити в усьому тексті, і натисніть клавіші Ctrl + C;
  • натисніть Ctrl + H для переходу у вікно «Знайти і замінити»;
  • Відкрийте пункт «Замінити»;
  • У графі «Знайти» вийміть з буфера раніше поміщений в нього символ;
  • навпаки “Замінити на” поставте пробіл;
  • Натисніть на що стала активною кнопку «Замінити все»;
  • Висвітиться оповіщення про наявність заміни. У ньому потрібно підтвердити дії, клікнувши на «Ні». При виборі іншого варіанту процедура запуститься спочатку.

Знак «Кінець абзацу»

Трапляється, що документ має певний норми форматування, такі як рівняння по ширині. В такому випадку довгий проміжок може виникати в кінці тієї чи іншої рядки. Перше що потрібно зробити, це включити відображення всіх символів, що допоможе виявити наявність значка «Кінець абзацу».

Видалення непотрібного символу можна зробити вручну або використовувати пошук і заміну по всьому документу. Процедура розглядалася в цій статті в попередньому пункті.

Наявність непотрібних прогалин

Незважаючи на те, що це досить проста помилка, вона зустрічається частіше за всіх інших проблем з інтервалами. У тому випадку якщо пробіл був поставлений двічі, редактор автоматично підсвітить його, але якщо прогалин більшу кількість – програма буде вважати, що вони зроблені навмисно. Найчастіше така ситуація виникає при копіюванні сторінок з мережі або перенесення фрагментів тексту з інших документів.

Перше що потрібно зробити запустити показ недрукованих символів у вкладці «Абзац». При наявності зайвих пробілів між словами буде стояти більше однієї чорної точки. Виправити ситуацію, що склалася можна вручну прибравши зайві знаки або скориставшись автоматичною заміною по всьому тексту.

 1. Виберіть текст, який підлягає форматування.
 2. Перейдіть у вікно «Знайти і замінити».
 3. В рядку «Знайти» клікніть на пробіл двічі, а в пункті “Замінити на” – поставте тільки один пробіл.
 4. Виберіть клавішу «Замінити все».
 5. З’явиться повідомлення про проведення заміни. У ньому ви можете запустити процедуру по всьому тексту, натиснувши «Так», або закінчити процес, клікнувши на «Ні».

Як здійснити перенесення слів

Що б зменшити прогалини в тексті за допомогою перенесення слів, необхідно зробити наступне:

 1. Відзначаємо текс з допомогою Ctrl + A.
 2. У пункті «Макет» знайдіть позначку “Параметри сторінки” і натисніть «Розстановка переносів».
 3. Натисніть на рядок «Авто».
 4. Після здійснення таких дій з’являться переноси, і небажані прогалини заберуться.

У нашій статті ви зможете знайти причини появи великих прогалин, а головне самостійно виправити цю проблему. Для того, що б ваш текст прийняв гарний вигляд і не привертав увагу великими відступами між словами, дотримуйтесь пунктам, описаним вище і потрібний документ з легкістю стане читабельним.

Ссылка на основную публикацию