Як прибрати автозапуск програм Windows 7 – докладна інструкція

Ви помічали, що з часом, навіть найпотужніший ПК починає повільніше працювати. Чому так відбувається? Причина – софт, встановлений в системі, який запускається автоматично після старту ОС. Для вирішення цієї проблеми, розглянемо, як прибрати автозапуск програм Windows 7.

А чи потрібно це

Що відбувається після включення ПК? Завантажуються системні утиліти і програми для яких налаштована автоматична завантаження у фоновому режимі. Це можуть бути: Skype, ICQ, антивірус. Вони відображаються в системному треї (біля годинника). Чим їх більше, тим довше відбувається завантаження. Встановлений софт працює у фоновому режимі, і може бути вимогливий до системних ресурсів (ОЗУ).

Навіщо вони автоматично запускаються

Деякий додатки це роблять автоматично. Придумано розробниками з таких міркувань:

  1. Бути на зв’язку. Відноситься до додатків Skype, ICQ;
  2. Торрент-клієнти для скачування файлів;
  3. Сервіси DropBox, Google Drive. Автоматичний запуск потрібен, для синхронізації хмари і даних на ПК;
  4. Утиліти, які контролюють обладнання. Наприклад, софт для перемикання режимів роботи монітора, програми для роботи з відеокартою.

Розглянемо докладніше, де відключити автозапуск програм в Windows 7

Забороняється відключати додатки, призначення яких не знаєте. Це призведе до нестабільної робота системи.

Як вимкнути автозапуск програм в Windows 7

При використанні популярного софта, запуск відключається в налаштуваннях програми. Наприклад, в Skype, для цього вимкніть чекбокс «Запускати при запуску». Але не кожна програма має таку можливість. Що робити? Розглянемо популярні способи

Відключення за допомогою системної утиліти Msconfig

Використовуйте цей спосіб якщо вам потрібен встановлений софт, і ви не хочете його видаляти. Нічого додатково встановлювати або завантажувати з інтернету не потрібно. Щоб прибрати додаток, натисніть клавіші «Win + R». Відкриється вікно, де пропишіть команду «msconfig.exe».  Відкриється вікно де перейдіть на вкладку «Автозавантаження». З’явиться список додатку які стартують автоматично після завантаження. Приберіть непотрібні. Вимкніть чекбокс навпроти програми. Натисніть «ОК». Відкриється вікно де ОС запропонує перезавантажити ПК або вийти без перезавантаження. Виберіть другий варіант, тоді при виключенні ПК система оновиться і активуються внесені зміни.

Найпростіший спосіб як відкрити автозапуск програм на Windows 7

Переходимо «Пуск» – «Програми». Натискаємо на «Автозавантаження». Все що в ній відображається запускається після завантаження ОС. Як обмежити запуск? Видаліть всі програми, які містяться в цій директорії.

Відключення автозапуску програм в Windows 7 в реєстрі

Відкриваємо «Редактор реєстру». Натискаємо «Win + R», далі прописуємо команду «regedit». Знаходимо гілку реєстру, як на скріншоті. Справа відобразиться список програм і служб, які запускаються при старті системи.

Не видалите служби, призначення яких для вас незрозуміло. Це призведе до нестабільної роботи системи. Якщо встановлений софт, який не використовуєте в роботі, видаліть його з HDD, а не тільки з автозавантаження. Рекомендую використовувати CCleaner.

Як відключити автозапуск флешки Windows 7

При підключенні флешки відкривається вікно автозапуску. Це зручно, але якщо на змінному носії розташовано багато файлів, системи зависне. Особливо це актуально на слабких ПК. Також це спосіб поширення шкідливого софту і вірусів. Для забезпечення безпеки вимкніть його. Натисніть «Пуск» – «Панель управління» – «Автозапуск». Відкриється вікно де відключіть чекбокс з пункту: «Використовувати для всіх носіїв».

Як вимкнути за допомогою сторонніх програм

Існують спеціальні утиліти, які відключають автозагрузку. Рекомендую використовувати AutoRuns. Вона безкоштовна, відключає додаток за 2 кліка. Детальніше як її встановити, завантажити і користуватися дивіться в статті: «Автозавантаження в Windows 10».

Створіть точку відновлення системи, перед початком роботи з додатком. Якщо щось зробите неправильно, і система буде працювати нестабільно, ви все повернете в первісний стан

Як дізнатися, що відключати

Приберіть з автозавантаження програми, яким не користуєтеся. Наприклад, торрент-клієнт. Навіщо він потрібен в автозапуску постійно включеним? Коли з’явиться необхідність завантажити файли, він запуститься за з
амовчуванням. Це відноситься і до програми Skype. У 95% випадків не знадобляться автоматично запускаються утиліти для роботи зі сканерами, принтерами, камерами. Якщо не знаєте призначення – пошукайте інформацію в інтернет. Це робиться за допомогою «Диспетчера завдань», при натисканні правою кнопки.

висновок

Ми розглянули, як відключити автозапуск додатків в Windows 7. Рекомендую, якщо на ПК є програми, якими не користуєтеся – видаліть їх.

Ссылка на основную публикацию