Як прошити біос з флешки або USB HDD: покрокове керівництво до дії

Програмне забезпечення BIOS (БІОС) зберігається в мікросхемі постійного пам’яті ПЗУ, для виклику якого не потрібно звернення до диска. Воно розташоване на материнке і зберігає код коректного функціонування дисків, відеокарти, інших пристроїв. Переймаючись питанням, як прошити біос з флешки, необхідно ідентифікувати цю процедуру для кожної складової, до якої застосовується вказане дію.

Обов’язковою умовою є можливість систематизації поновлення для індивідуальної системної прошивки “bios”, яка відповідає за коректне функціонування пристрою. Актуальність прошивки Backup BIOS має місце для користувачів, що користуються процесорами, не підтримує початковими версіями БІОС. Як прошити його докладно, опишемо далі.

Системні адміністратори в основному знають, як встановити операційну систему на комп’ютер з USB-флешки. Адже для дистрибутива Windows розташування на CD-диску необов’язково. До того ж є пристрої, в яких дисковод не передбачений, наприклад, нетбук, і встановити програмне забезпечення з диска не представляється можливим.

Прошиваємо БІОС з флешки

Процедура прошібвкі БІОС з флеш-накопичувача проста і не вимагає спеціальних знань

Перед тим як описати процес перепрошивки BIOS, потрібно розглянути, як прошити його і які операції потрібно здійснити. Установка БІОС з флешки стає все більш поширеною і широко практикується. Цей варіант допомагає прошити BIOS відеокарт і материнських плат як стаціонарних комп’ютерів, так і нетбуків. Унікальна прошивка і індивідуальне програмне забезпечення використовується для кожного пристрою. Періодично розробники материнських плат пропонують оновлення для BIOS.

Прошивка для БІОСа містить різні оптимізації та більш нові функціональні можливості. Наприклад, установка функції розгону. З появою нової фінальної версії рекомендується оновлення БІОС, при цьому краще пропускати бета- і альфа-версію. Коли система працює нестабільно, і ви точно знаєте про цей факт, починайте процедуру перепрошивки БІОС з флешки. Не варто це практикувати, якщо з вашою системою все в порядку або ви не впевнені у своїй компетентності.

Процес прошивки BIOS в основному ідентичний для різних плат, але іноді компанії користуються фірмовими розробками і пропонують власні утиліти, які функціонують з-під Windows. Це значно спрощує такий процес, як установка з флешки. Як прошити біос при нестабільній роботі системи і проблемами з запуском Windows? Цей факт істотно ускладнює ситуацію, збільшуючи ризик неможливості прошивки за допомогою класичних методів. Тому доводиться використовувати хотсвоп або прошивку BIOS з флешки, яка трохи ускладнює роботу.

Щоб створити завантажувальний простір флешки, використовуємо програмне забезпечення HP USB Tool і образ MS-DOS. Майже на всіх сучасних материнках є вбудована в BIOS утиліта-прошивальщик, і найпростіше буде встановити прошивку саме за допомогою неї. Від флешки потрібні: файлова система FAT32 / FAT16 і обсяг не більше 2-х гигов (для деяких материнок не більше 4-х гигов).

Не варто шукати відповіді на запитання, як встановити БІОС з флешки, коли ваша машинка забезпечена новою комплектацією, працює як годинник з версією BIOS на м / п і в ваших планах немає покупки нових комплектуючих, несумісних з його версією. Іноді відбувається так, що стабільність і цілісність системної роботи порушується в результаті прошивки з флешки більш нової версії BIOS. Однією з причин може бути зміна взаємодії більш нової версії з процесором при використанні пам’яті, не передбаченої в Qualified Vendors List (QVL) вашої м / п (перевіряється у вас на сторінці м / п, в «Підтримувані модулі пам’яті»).

Формуємо завантажувальний флешку

Як встановити “завантажувальний диск”? Мається на увазі не запис CD диска, а створення місця, куди буде записано оновлення BIOS. Перед тим як встановити завантажувальний диск, необхідно виконати наступне:

  1. Для даної дії будемо використовувати USB-накопичувачі (флешки).
  2. Перший крок зроблено і можна приступати до створення флешки або завантажувального простору, яка читається і встановлюється в BIOS. Можна користуватися цілим переліком існуючого програмного забезпечення для подібних операцій. Наприклад, для запису флешки для завантаження можна встановити додаток MKBT. Воно володіє простою структурою і працювати з ним досить просто – одне задоволення.
  3. Встановлюємо оновлення БІОС з розширенням «.exe» на підготовлену флешку і необхідний інсталяційний файл того додатка, за участю якого здійсниться прошивка (одним з таких додатків може стати AFUDOS.exe).
  4. Входимо в BIOS, перезавантаження систему, вибираємо в “First Boot Device” флешку. Тут не виникає питань, тому що точність назви накопичувача залежить виключно від вашої флешки.
  5. У командному рядку вводимо AFUDOS (ім’я файлу) .ROM і натискаємо “Введення”. Прошити біос дуже просто, система зробить все сама і після перезавантаження функціонує вже оновлена ​​система. Тепер стало зрозуміло, як прошити біос. Якщо слідувати керівництву, його установка не представляє нічого складного.

При оновленні БІОС з флеш-карти необхідно спочатку завантажитися з відповідного USB-пристрої

Варто звернути увагу, що повинно бути виконано підключення комп’ютера до мережі під час прошивки БІОС. При скачуванні обов’язково перевірте критерій назви і номера ревізії, який вказаний внизу зліва м / п (REV 2.0). Номери ревізії може не бути при ревізії 1.0. При завантаженні не тієї моделі, яка вам потрібна, ви можете отримати текстові повідомлення, зокрема, таке як «Bios Id Check Error».

Потрібно встановити необхідні файли (образ MS-DOS, програма HP USB Tool, amiflash, awdflash), вибрати відповідне простір, розпакувати, запустити майстер для встановлення HP USB Tool (hp_usb_tool.exe) і встановити, згідно його керівництву. Ту ж процедуру проробляємо з образом MS-DOS. Щоб прошити біос, будемо встановлювати флешку і запускати програмне забезпечення HP USB Tool.

Щоб вибрати флешку, встановлюємо прапорець на «Вибираємо свою флешку», потім встановлюємо прапорці на «Quick Format» для швидкого форматування, «Create DOS system files» для створення диска DOC. Потрібно вибрати шлях до файлового каталогу MS-DOS, де розпакований образ DOC, після чого натиснути на старт, і платформа готова.

Наступним кроком, з огляду на використовуваний прошивник, буде установка в корені носія прошивник з ім’ям amiflash.exe або awdflash.exe. Прошивка з ім’ям flash.bin записується туди ж. Таким чином, просто перейменовується назва оригіналу. З огляду на прошивник, створюється в корені документ в текстовому форматі, у якого ім’я amiflash.bat і awdflash.bat. Його змістом повинно бути amiflash flash.bin / b / d / e / g., Або awdflash flash.bin / cc / cd / cp / py / sn / e / f. Ім’я прошивник ставиться в першому пункті, ім’я прошивки – в другому. Третій пункт – це параметри запуску.

Автоматизація прошивки BIOS

Gigabyte BIOS Writer допоможе перепрошити БІОС без перезавантаження

Якщо ви звикли ефективно управляти своїм часом, а процедура ручної прошивки БІОС не актуальна, буде цікавий питання, як встановити автоматичну прошивку. Суть цього швидкого і досить легкого способу лежить в наявності спеціальної утиліти, яка виконує перепрошивання. Вам навіть не доведеться виходити з системи під час цього процесу. Ви відкриваєте сайт постачальника програмного забезпечення, де планується прошивка BIOS, завантажуєте нову версію і спеціальні утиліти. Наступний крок – установка на свій комп’ютер. Також можна налаштувати пошук нової версії у всьому інтернеті. Щоб встановити оновлення, потрібне знання адреси офіційного сайту компанії-виробника, де можна легко знайти те, що вам потрібно.

Ссылка на основную публикацию