Як прокинути порти на роутері (відкриваємо порти для ігор, Skype, uTorrent і ін. Додатків)

Доброго дня всім!

При обміні файлами з іншими комп’ютерами в інтернеті, в різних мережевих іграх, при використанні месенджерів (того ж Skype) – часто може виникати помилка, пов’язана з NAT (Прим .: трансляція мережевих адрес).

Також не рідкість, коли програма (або гра) взагалі не з’єднується з іншими користувачами в інтернеті (наприклад, у вас ніхто нічого не може завантажити в uTorrent, гра не з’єднується з сервером, Skype відмовляється підключатися і т.д.). Все це відбувається через те, що на роутері ніхто НЕ прокинув порти (Прим .: прокинути = значить відкрити).

Суть “проброса” в тому, що надається доступ якійсь програмі на певному комп’ютері для підключення до неї з інтернету (за замовчуванням, у всіх роутерах це відключено, в цілях безпеки).

Власне, в цій статті покроково постараюся доступною мовою викласти те, що потрібно зробити. Сподіваюся, інструкція допоможе розібратися з цією “проблемою” …

Кидок портів // по кроках

1) Вхід в налаштування роутера

Логічно, що перша необхідна дія – це вхід в настройки роутера. Найчастіше, досить в будь-якому браузері набрати адресу http://192.168.0.1/ (або http://192.168.1.1/) І натиснути Enter.

В якості логіна і пароля використовувати admin (Або заповнити поле логіна, а пароль взагалі не вводити).

Якщо раптом IP-адреса не підійшов, а мережа у вас є і працює – то спробуйте відкрити командний рядок і ввести ipconfig. Серед купи з’явилися параметрів, повинні побачити рядок “Основний шлюз” – це і є IP-адреса налаштувань роутера.

Як дізнатися IP-адресу для входу в настройки в роутер

ДОПОВНЕННЯ!

Якщо в налаштування роутера так і не вдалося увійти, скористайтеся рекомендаціями з цієї статті:

2) Надаємо комп’ютера постійний локальний IP-адреса

Кожен раз, коли ви вмикаєте комп’ютер або ноутбук, він, з’єднавшись з роутером отримує свій IP-адресу в локальній мережі (тобто тієї домашньої локальної мережі, яку організовує роутер). Наприклад, у вашого ноутбука може бути адреса – 192.168.0.101, а біля комп’ютера – 192.168.0.102.

Ця електронна адреса локальний (внутрішній) і він може змінюватися (якщо це спеціально не налаштовані)! Тобто сьогодні у вашого комп’ютера був IP 192.168.0.102, а завтра 192.168.0.101. А для проброса портів – потрібно, щоб він був постійним, і не змінювався з плином часу.

Доповнення! Про те, як дізнатися свій IP-адресу, а також різницю між статичним і динамічним, внутрішнім і зовнішнім IP, ви можете дізнатися з цієї статті:

Щоб це зробити в роутерах, як правило, необхідно знати MAC-адресу мережевого адаптера, через яке ви підключаєтеся до нього. Наприклад, в ноутбуках – це, як правило – бездротової адаптер, в комп’ютерах – Ethernet.

Дізнатися MAC-адресу можна також в командному рядку – команда ipconfig / all покаже фізичну адресу пристрою (Це і є MAC-адресу). Див. Скрін нижче.

Фізична адреса адаптера – це і є MAC-адресу

Власне, далі в налаштуваннях локальної мережі в роутері (де задається прив’язка конкретного статичного IP до MAC) вкажіть ваш локальний IP-адресу і MAC-адресу мережевого адаптера. Таким чином, навіть після виключення вашого ПК (перезавантаження) і т.д. – ваш IP буде постійним (тобто в нашому прикладі 192.168.0.102, тобто роутер, по суті, його за вами закріпить і не дасть ніякому іншому пристрою!).

(У кожного роутера своя прошивка, і компоновка і розташування кнопок може мати відчутні відмінності. Нижче наведені два фото налаштувань роутера Tenda і ASUS)

Статична IP-адреса (клікабельно)

ASUS – прив’язка IP до MAC-адресу

3) Відкриваємо порт для потрібної програми

Тепер залишилося відкрити порт для конкретної програми. Але перш, один невеликий питання …

У деяких виникає питання, який саме порт відкривати.

Наприклад, в uTorrent порт можна дізнатися в настройках з’єднання (див. Скрін нижче).

налаштування uTorrent

У моєму випадку 16360 (але його можна і поміняти). Браузери використовують 80 порт, Skype – подібно uTorrent, можна подивитися в настройках (і поміняти в разі необхідності).

Як правило, порти (які потрібно відкрити) вказані в файлі допомоги, в налаштуваннях програми, або просто в помилці, яка повідомить вам про проблеми з NAT!

Що стосується якихось ігор – то цей момент необхідно уточнювати в технічних характеристиках гри, або у розробників (також можна на тематичних форумах).

Продовжимо …

В налаштуваннях роутера в розділі завдання параметрів інтернету (часто розділ WAN) можна задати перенаправлення портів (Port Forwarding). У роутере Tenda – це розділ “Додаткові параметри”.

Досить вказати внутрішній локальний IP-адресу (який ми в попередньому кроці цієї статті прив’язували до MAC-адресу), і порт, який хочете відкрити. Зверніть увагу, що також може знадобитися вказати протокол TCP або UDP (якщо не знаєте який відкрити – відкривайте обидва).

Парочка скроневої представлені нижче (для роутерів ASUS і Tenda).

Порт для uTorrent був відкритий!

ASUS – порти відкриті (як приклад)

Власне, порти проброшени. Можете зберігати налаштування і користуватися програмами – все повинно працювати …

4) Пару слів про DMZ-хості

Все, що написано вище, ми зробили лише для одного-двох портів. А уявіть, якщо вам необхідно відкрити всі порти ?! Наприклад, це часто буває потрібно для створення ігрового сервера, для організації відеоспостереження та ін. Ситуаціях.

Для цього у всіх сучасних роутерах є спеціальна функція DMZ -хост. Включивши її і вказавши потрібний локальний IP-адреса в вашій мережі, ви відкриваєте все порти у цього комп’ютера. Приклад налаштувань представлений на скрині нижче.

Включаємо DMZ-хост / Увімкніть також UPnP

Зазначу, що робити так слід тільки в разі потреби. Все-таки, таким швидким і не хитрим чином, ви відкриваєте повністю свій ПК для доступу з інтернету (що не дуже добре в плані безпеки).

А у мене по темі питання поки все.

Ссылка на основную публикацию