Як правильно вимикати ноутбук або комп’ютер в ОС Windows 7, 8, 10.

Варіанти і способи правильного вимикання ноутбука і комп’ютера для користувачів Windows.

Багато користувачів, які тільки починають знайомство з комп’ютером стикаються з питанням як правильно вимкнути ноутбук, щоб не пошкодити техніку і, не втративши дані своєї роботи. Відключати ноутбук за допомогою його відключення від харчування неприпустимо, оскільки техніка від цього приходить в непридатність. У цій статті розглянуті основні способи завершення роботи ноутбука.

Всі операції по завершенню роботи, виробляються через меню Пуск, іконка якого знаходиться в нижньому лівому куті екрану. При натисканні на іконку, з правого боку знаходиться вкладка Завершення роботи, біля якої розташована горизонтальна стрілка. При натисканні на стрілку відкривається меню, в якому можна вибрати спосіб відключення ноутбука. У кожній версії Windows, пропонуються однакові способи відключення ноутбука:

– сплячий (який чекає) режим або сон;

– вимикання (завершення роботи);

– перезавантаження;

– завершення сеансу (зміна користувача).

На ноутбуках останніх моделей є додаткова функція гібернація.

Режим сну.

В цьому випадку, ноутбук не припиняє своєї роботи. Всі файли, папки і програми, які були відкриті користувачем, зберігають свою інформацію. По суті, режим сну відключення монітора для меншого споживання енергії. Відразу можна відзначити, що сучасні ноутбуки, при роботі від мережі споживають мізерно мала кількість електроенергії, тому сплячий режим можна використовувати при роботі техніки від вбудованої батареї.

Для виходу з цього режиму, досить поворушити мишкою або натиснути будь-яку клавішу на ноутбуці. Користувач відразу бачить на робочому столі незакриті їм вкладки.

При частому використанні переходу в режим сну, оперативна пам’ять ноутбука засмічується непотрібною інформацією, від чого техніка починає «гальмувати» – програми довго не відкриваються, комп’ютер довго реагує на команди користувача. Наслідком неминуче стане зависання комп’ютера. Щоб уникнути неприємних наслідків, рекомендується хоча б раз на добу вимикати комп’ютер повністю.

Гибернация.

Гибернация, як окремий режим відключення системи вперше з’явився у версії Windows Vista. Цей режим схожий на попередній тим, що також перед відключенням зберігає дані про роботу в системі. Але на відміну від сплячого режиму, гібернація передбачає повне відключення живлення енергія не споживається.

Вимкнення.

При використанні даної функції, всі програми, які були відкриті користувачем завершують свою роботу, оперативна пам’ять ноутбука повністю очищається. Тому, після включення, доведеться заново відкривати кожен документ, програму і сайт, які використовувалися до завершення роботи.

Якщо користувач намагається скористатися вкладкою Завершення роботи в той момент, коли на ноутбуці відкриті будь-які файли, система запропонує спочатку зберегти всі зміни, тому що в противному випадку інформація буде загублена безповоротно.

Перезавантаження.

Ця функція схожа з попередньою, оскільки також відбувається повне вимикання ноутбука. Відмінністю є те, що після виключення, ноутбук включається самостійно. Програми при цьому не відкриваються, так як оперативна пам’ять очищається.

Даний режим можна використовувати після установки на ноутбук нових програм і додатків, оскільки після перезавантаження вони працюють краще. Перезавантаження використовують і в разі якщо ноутбук завис.

Змінити користувача.

В даному режимі вимикання ноутбука не відбувається, користувач переходить в початок своєї роботи до вітального повідомленням системи. Використання режиму можливо, якщо за одним ноутбуком працюють кілька користувачів. Кожному з них буде зручніше працювати на своєму робочому столі, з використанням персонально встановлених програм. Саме для таких користувачів і передбачена функція Змінити користувача.

Ссылка на основную публикацию