Як правильно видалити оновлення Windows 10

Майже кожен просунутий користувач комп’ютера хоч раз стикався з питанням, як видалити оновлення Windows 10 безпечним способом і повернути продуктивність системи. Дуже вже часто ці оновлення приносять більше проблем, ніж покликані вирішувати питання. До того ж користувачі старіших пристроїв (або операційних систем) хочуть знати, як скасувати оновлення до Windows 10, коли воно вже розпочато автоматично. Адже ще в кінці 2016 року корпорація Microsoft прийняла рішення зробити його рекомендованим. Існує кілька способів, але виконувати їх потрібно точно і з обов’язковим резервуванням важливих для користувача даних.

Так, операційні системи повинні поліпшуватися і оновлюватися, ось тільки користувач повинен вирішувати самостійно хоч найелементарніші питання в цьому плані, а не бути безвольною лялькою в руках у корпорації.

жорстке просування

Анонсувавши в 2015 р свою нову ОС, в Microsoft було заявлено, що вона краще, швидше, стабільніше і ефектніше всіх, коли-небудь нею створених. На практиці виявилося, що система сира, має масу багів, і вибирати її користувачі не мають наміру. Адже на відміну від революційних продуктів Windows 95 або успішної Windows 7, вона не пропонувала нічого принципово нового і працювала зі збоями. Крім того, публіка не звикла, що у користувача збирається так багато приватної інформації і надсилаються такі великі обсяги оновлень.

Для переведення усіх пристроїв з більш старих систем на «десятку», були розроблені спеціальні оновлення, які автоматично змушують ПК завантажити нову ОС. В результаті такі питання, як видалити оновлення до Windows 10, стали вельми популярними. Адже користувачам новинка не дуже сподобалася. Навіть травнем 2017 році її встановили максимум 25% користувачів (показник «сімки» не вдалося перевершити).

Щоб зупинити міграцію до «десятки», бажано відключити інтернет, потім в налаштуваннях відключити автоматичний процес і спробувати видалити апдейти.

Після чого потрібне перезавантаження ПК.

Так вже потрібні постійні оновлення?

З приходом нової системи комп’ютери отримують оновлення буквально кожен день. Невже Віндовс 10 настільки забагована і небезпечна, що потрібно передавати їй щомісяця до 1 Гб оновлень? Інженери з Microsoft пішли на хитрість: вони послабили навантаження на сервера і забезпечили оновленнями всі підтримувані пристрої. Домоглися вони цього наступними кроками:

  • прибрали можливість відключень поновлення або вибору їх установки самим користувачем;
  • за замовчуванням при установці системи встановили налаштування на роздачу оновлень іншим користувачам мережі (технологія, схожа з торрентами);
  • стали передавати оновлення не дрібними пакетами, а великими накопичувальними білд.

У підсумку, призначений для користувача комп’ютер оновитися може без відома користувача, скачавши величезний пакет апдейтів (від 500 Мб до 1 Гб), в якому містяться як нові компоненти конкретно для його пристрою, так і заплатки старіші, що передаються потім іншим ПК в мережі. Інакше кажучи, ноутбук за замовчуванням в якості маленького сервера допомагає корпорації поширювати оновлення. І це при тому що інтернет у нас – не безкоштовна послуга.

Проблеми з оновленнями

ПК власника постійно отримує все нові і нові апдейти. Притому, величезна їх кількість потрібно не власнику, а іншим користувачам, яким він їх будете транслювати за рахунок свого інтернет-з’єднання. Навіть якщо користувач відключить роздачу (в пункті «параметри»), його ПК все одно буде отримувати величезну кількість непотрібного йому мотлоху і забивати їм накопичувач.

Тільки на другий рік зі складанням 1703 оновлення в Windows 10 стали не такими об’ємними (їх стиснули майже в 3 рази). Так, поновлення потрібні, але не такою ціною, до того ж дуже часто ці величезні пакети повністю завантажують навіть потужні комп’ютери, викликаючи у них збої і втрату даних. Тому питання на кшталт як скасувати оновлення Windows 10, так само актуальні в мережі. І вирішити їх, копаючись в реєстрах та налаштування групової політики, можуть далеко не всі користувачі. Плюс дуже часто в мережі наводяться неточні інструкції з відключення оновлень.

Якщо свій ПК під домашній версією «десятки» вже встиг нахапатися апдейтів і завис, залишається тільки скидання або перевстановлення системи.

Що перший, що другий процес малопріятен і довготривалий. Щоб до такого не дійшло, краще відразу сторонньої утилітою вирішити питання.

Як можна відмовитися від апдейтів?

Необхідно пам’ятати, що перед тим як щодо виконання оновлення в Windows 10, варто відразу вирішити, який антивірус поставити. Тому що без оновлень системи не буде оновлюватися і штатний «Захисник». На версіях Windows 8 / 8.1 він працював і оновлювався окремо. У новій ОС він нерозривно з нею пов’язаний. Бажано відразу взяти сторонній антивірус.

Щоб прибрати автоматичний пошук і завантаження «латок» для ОС, не потрібно добре знати реєстр або інші тонкі настройки системи. Просто потрібно завантажити маленьку утиліту DWS, і вона відключить пошук і завантаження «латок», стеження і навіть метро програми швидко і просто. Є й інші напівлегальні утиліти, які відключають поновлення. Встановивши останню збірку Windows 10 CU (1703), можна оновлюватися майже за бажанням (у настройках Pro-версії є відстрочка завантаження і установки оновлень на 30 днів).

До того ж раніше досить було підключити ноутбук до Wi-Fi і встановити лімітне підключення, як завантаження апдейтів припинялася (на дротове підключення настройка була відсутня). Але в останній збірці 1703 навіть дротове підключення можна робити лімітним, однак, тепер критичні оновлення вантажаться навіть при лімітованому інтернеті.

Видалити наявні «заплатки»

Коли у власника відмінно працював пристрій, але останнє оновлення вивело його в нокаут, залишається одне – спробувати видалити невдалий апдейт. Зробити це можна в меню «Параметри», або зайшовши через «Панель управління» (в пошуку набрати ім’я і запустити утиліту).

Якщо потрібно знати, як видалити оновлення Windows 10 через «Панель управління», слід знайти її через «Пошук» або по «Пуск» натиснути правою кнопкою миші (ПКМ) і вибрати в меню необхідний пункт. У вікні (без змін з часів Vista) потрібно вибрати справа вгорі «Великі значки» і знайти рядок «Програми та засоби». Далі зліва потрібно вибрати «Перегляд встановлених оновлень». Тут відкриється список всіх встановлених на ПК апдейтів. Вибравши будь-який, можна натиснути «Видалити», а в віконці вказати «так» на запитання «Ви дійсно хочете видалити це оновлення». Часто після процедури потрібне перезавантаження пристрою.

Взагалі, видалення апдейтів розробники приділили достатньо уваги, процедуру можна виконати і через «Параметри» пройшовши: «Параметри» – «Оновлення та безпека» – «Центр оновлення Windows» – «Журнал». Далі тут все робиться так само, як і в попередньому варіанті.

Видалити обнови через термінал, як не переходити на Win 10

Якщо власник – досвідчений користувач ПК, то видалити всі апдейти можна і через неї. Для цього натиснувши «Пуск» ПКМ, слід вибрати «Командний рядок (Адміністратор)». Потім вказати команду wmic qfe list brief / format: table і натиснути клавішу Enter. Так перед користувачем з’явиться список всіх оновлень. Автоматично видалити «латочку» і перезавантажити ПК можна командою: wusa / uninstall / kb: ID з підтвердженням Enter.

Потрібно пам’ятати, що замість ID потрібно вписати номер поновлення (наприклад, wusa / uninstall / kb: 3200970).

Однак як щодо виконання оновлення до Windows 10, якщо користувача повністю влаштовує старіша Win 7 або 8.1, і він не бажаєте переходити на більш важку систему? Рішення залежить від стадії, на якій користувач застав свій пристрій. Коли ви вже оновилися, то можна просто в меню «десятки» повернутися до більш пізньої версії: у користувача є 10 днів для повернення, тому процедура буде неможливою, тільки чиста перевстановлення старої версії. Однак якщо людина побачила, що його комп’ютер тільки оновлюється до нової версії, можливо, є резон терміново зберегти всі свої призначені для користувача файли і нахабно перезавантажити пристрій.

Ссылка на основную публикацию