Як правильно вибрати USB хаб

Досить часто у середньостатистичного користувача персонального комп’ютера або ноутбука виникає необхідність в додаткових. USB хаб – це неймовірно корисний пристрій, призначене для створення додаткових портів послідовного USB-інтерфейсу. Це необхідно, наприклад, в тих випадках, коли користувачеві їх заводське кількість явно недостатньо.

Ще подібний хаб купують для створення зручності підключення безлічі USB сумісних пристроїв. Бувають випадки, коли це дійсно необхідно, так як сама конструкція мініатюрного комп’ютера, не передбачає одночасний доступ різних пристроїв до вільних USB гнізд.

Часом різноманітні WiFi адаптери, флешки і модеми 3G / 4G перекривають своїм корпусом сусідні гнізда. Особливо це яскраво ця проблема виражена на ультрабуки. USB хаб – це те, що повинен мати кожен власник подібного комп’ютера. В рамках цієї форми ми розглянемо як правильно вибрати USB хаб під конкретні завдання.

Спосіб розміщення USB хаба

Всі пристрої, які зараз можна знайти у вільному продажу, за типом їх розміщення діляться на два типи: зовнішні і внутрішні. Останній тип дуже специфічний. У більшості випадків він знаходить активне застосування лише в якості складової частини корпусу системного блоку.

Крім функції збільшення кількості USB, такий хаб застосовується в якості внутрішнього картридера.

Зовнішній USB хаб

Пристрої для зовнішнього розміщення відрізняється від внутрішніх аналогів не тільки способом розміщення, а й інтерфейсним роз’ємом.

Якщо вбудований USB хаб можна під’єднати лише до відповідних коннекторам, які розпаяні на материнській платі, то з зовнішніми USB хабом все йде набагато цікавіше. Стандартний вхідний USB кабель робить такі хаби більш універсальними. Інші технічні характеристики багато в чому дублюють аналогічні параметри внутрішнього USB хаба.

Які входи необхідні на USB хабі

По-перше, всім тим користувачам, які активно займаються фотозйомкою будуть потрібні слоти для карт пам’яті. За допомогою них USB хаб синхронізує таку мініатюрну флешку з комп’ютером. Користувач з легкістю зможе скопіювати необхідні фото на комп’ютер для подальшого редагування та розміщення в інтернеті.

По-друге, визначтеся з необхідним числом USB роз’ємів для підключення різноманітних пристроїв. Чим більше їх кількість, тим краще пристрій в користуванні. Велика кількість вихідних гнізд дозволяє підключити відразу декілька зовнішніх пристроїв одночасно. Особливу увагу варто приділити ні стільки кількістю, скільки якістю роз’ємів. Переконайтеся, що пристрій підтримує USB 3.0, адже факт наявності роз’ємів даного типу забезпечує значні поліпшення швидкості читання і запису.

Якщо порівнювати новий стандарт із застарілою USB 2.0 версією стандарту USB, то з’ясуватися, що він працює приблизно в 10 разів швидше. Крім більш кращого електроживлення, даний інтерфейс забезпечує фантастичну швидкість, яка в піку може скласти 4,8 Гбіт / с.

Безумовно, для власників застарілих ноутбуків, де немає підтримки USB 3.0, покупка такого хаба буде марною тратою грошей. Якщо у вас старий комп’ютер або ноутбук, то для вас першочергово число роз’ємів версії USB 2.0.

На жаль, більш стара версія не може похвалитися скільки-небудь вражаючими показниками швидкості зчитування даних. В ідеальних умовах подібний хаб може дати максимальну швидкість передачі даних – 480 Мбіт / с.

Активний або пасивний хаб

І по-третє, визначитеся, чи потрібно вам зовнішнє електроживлення. Наявність окремого імпульсного блоку живлення є безсумнівним плюсом для будь-якого USB хаба, так як здатність навантаження пристрою значно збільшується.

Хаби, які мають подібний блок називають активними, а всі інші – пасивними.

У користувача, який купив активний хаб, з’являється можливість підключати до такого просунутому пристрою, наприклад, зовнішній жорсткий диск.

Ссылка на основную публикацию