Як правильно вибрати блок живлення для комп’ютера

Часто трапляється, що одна з найважливіших комплектуючих будь-якого ПК – блок живлення (БП), залишається без належного їй уваги, і марно.
Саме завдяки йому комп’ютер в постійному режимі, навіть при наявності мережевих збої і скачках напруги, має постійне джерело електроживлення. Тим самим БП захищає комп’ютер від різноманітних перешкод напруги і забезпечує його злагоджену роботу. Трапляється, що комп’ютери ламаються саме через неякісне блоку живлення, але справжню причину проблеми встановити часом дуже складно в даному випадку, а іноді і зовсім неможливо. На жаль, перепади в мережі і ненадійний блок живлення призвели до поломки не однієї тисячі ПК.

Вибір блоку живлення

Як же все-таки зробити оптимальний вибір сучасного блоку живлення за прийнятною вартістю? Не у кожного користувача ПК є можливість і бажання вивчати тести, вникати в суть професійних описів експертів, читати відгуки покупців і інше. Надані нижче рекомендації допоможуть Вам визначитися з вибором блоку живлення на підставі обробки величезної кількості професійної інформації, експертних думок і споживчих відгуків, яким можна довіряти. 
Головні параметри, на які слід звернути увагу при виборі блоку живлення:
1. показники потужності. Сучасний блок живлення повинен не тільки організовувати злагоджену роботу електроживлення ПК, але ще і знизити до мінімальних показників реактивну потужність, яка може перебувати в мережі і бути шкідливою. Коефіцієнтом потужності якраз і називається співвідношення реактивної і активної потужностей в блоці. Існує два способи корекції коефіцієнта потужності: активний і пасивний. Раніше використовувався пасивний метод і показники потужності досягали лише 70-80%, він був досить дешевим, але неефективним.
Сучасні БП переважно мають Active PFC або активним механізмом корекції потужності, вона коштує дорожче, але показники реактивної потужності в ній значно нижче. У найкращому разі коефіцієнт потужності БК повинен становити 99%.

2. авторитет виробника. Не слід купувати блоки живлення від маловідомих, а тим більше від невідомих виробників і торгових марок. Більшість відомих компаній купують блоки живлення через ОЕМ, продаючи їх під своїм ім’ям, що свідчить про те, що переважно самі блоки живлення відрізняються лише наклейками брендів. Трапляється, що виробник може змінити дизайн і кілька удосконалити блок: встановити малошумні вентилятори або модульні підключення кабелів, але база у всіх надійних компаній одна. Тому купуйте блоки живлення у відомих на ринку виробників, тоді якість Вас не підведе.
Щоб перевірити виробника блоку живлення (найчастіше первинного, а не того, під брендом якого він продається), його основні характеристики та допустимий рівень навантаження по лініях, досить перевірити його номер по базі. Наприклад, американські виробники зобов’язані мати сертифікати Underwriters Laboratories Необхідно всього лише зайти в онлайн базу (http://www.ul.com) і перевірити дані, попередньо вбивши UL номер, який починається зазвичай з «Е»І розташовується відразу під логотипом виробника. Відсутність номера UL тривожний знак і такий БП не варто купувати. 

3. схеми захисту. Існує безліч схем захисту БП: від перевантаження (OLP), від короткого замикання (SCP), від надлишкового струму (OCP), від перегріву (OTP), від перенапруги і зниженої напруги (OVP і UVP відповідно), а також робота без навантаження ( NLO). Бажано, щоб блок живлення мав всі перераховані характеристики або, принаймні, більшість, але неприпустимо, як буває в дешевих моделях, наявність однієї-двох схем захисту.
При виборі блоку живлення ніколи не слід ставитися несерйозно до питання, а також намагатися заощадити на ньому. Важливо запам’ятати, що саме завдяки БП забезпечується коректність і стабільність електроживлення комп’ютера, його захист від перепадів і стрибків напруги, які можуть призвести до неприємних наслідків.
У кращому випадку комп’ютер може просто мимовільно перезапустити свою роботу або його робота зависне, а в гіршому подібне загрожує виходом з ладу БП, можливо ще з деякими комплектуючими ПК. Тому визначаючись з вибором блоку живлення, зверніть найбільшу увагу на його потужність, авторитет виробника, а також кількість схем захисту в ньому.

Ссылка на основную публикацию