Як правильно почистити барабан лазерного принтера

Головною деталлю будь-якого лазерного картриджа, є фотобарабан, який являє собою блискучий вал, який має світло-синій або світло-зелений колір, але зустрічаються й інші кольори – це залежить від виробника фотовала. Його поверхня покрита спеціальним фотослоем.

Експлуатаційний термін даної деталі є досить великим, але він знаходиться в безпосередній залежності від таких факторів, як якість використовуваної для друку паперу, тип тонера, а також показники температури і вологості приміщення. Отже, фотовал може вийти з ладу раніше часу.

Не можна виключати і людський фактор – адже разом з папером в принтер можуть потрапити різні сторонні предмети і речовини, які, в свою чергу, можуть пошкодити або забруднити фоторецептор. Іноді, при використанні неякісного тонера він може залишатися на фотобарабані, в результаті чого якість друку починає сильно кульгати. Тому бувають ситуації, коли знадобитися почистити барабан лазерного принтера.
В цілому почистити барабан лазерного принтера при грамотному і ґрунтовному підході не так вже й складно. Приступати до вирішення даного завдання необхідно тоді, коли після друку документів на аркушах залишаються всілякі дефекти у вигляді сірого фону, чорних смуг і точок. У деяких випадках тонер виявляється несумісним з Фотовали. З цієї причини, щоб домогтися друку дійсно хорошої якості, необхідно використовувати фотовал і тонер одного виробника. В іншому випадку з часом може знадобитися навіть ремонт фотобарабана (але частіше це просто його заміна), виконати самостійно який навряд чи вийде.

Очищення фотовала: етапи

Моделі принтерів лазерного типу, як правило, передбачають виключно ручну очистку поверхні фотобарабан, що пов’язано з особливостями лазерного друку. Вся процедура складається з декількох етапів, до виконання кожного з яких необхідно поставитися з акуратність. Перед тим як почистити барабан картриджа вимкніть пристрій, висмикнувши живить її шнур з мережі. Далі обережно відкрийте передню кришку і вийміть картридж.

На наступному етапі необхідно відсунути спеціальну захисну шторку, яка розташована на картриджі і оберігає фотобарабан від пошкоджень. Для очищення фоторецептора його необов’язково витягати з картриджа, досить провертати його по ходу руху в міру очищення видимої частини фотовала. Але бувають випадки коли без вилучення з картриджа, відчистити барабан не представляється можливим. Тоді слід витягувати його гранично обережно, тримаючи виключно за торці. Врахуйте, що до його поверхні рівномірним чином притискається валик первинного заряду, з яким слід бути дуже обережним, щоб не пошкодити.

Майте на увазі, що якщо перевернути картридж зі знятим барабаном, то з нього висипется відпрацьований тонер. Тому заздалегідь приготуйте чисту і гладку поверхню. Можна використовувати аркуші паперу або газети. Пам’ятайте, що не слід допускати, щоб тонер потрапив на одяг або шкіру. Якщо це все-таки відбулося обов’язково змийте його холодною водою або струсіть, т. К. Тонер є токсичною речовиною (рекомендуємо ознайомитися зі статтею про те як змити чорнило від принтера з рук).

Спеціальні серветки для оргтехніки

Щоб почистити фотобарабан, необхідно озброїтися Безворсовий матеріалом, наприклад, серветкою. З її допомогою необхідно протерти поверхню барабана до тих пір, поки на ній не залишиться жодної частинки тонера або жирного плями. Ні в якому разі не використовуйте вологі серветки, так як після такої процедури фотовал доведеться викинути.

Також категорично не рекомендується застосовувати всілякі миючі засоби, у складі яких є розчинник, аміак або спирт. Краще придбати чистячий набір, який спеціально призначений для картриджів. Крім того, чистку фотовала не потрібно проводити при яскравому світлі, в іншому випадку можна засвітити т.зв. світлочутливий шар.

Після очищення необхідно акуратно встановити фотовал в картридж і вставити його в принтер, натиснувши до клацання. В кінці залишається перевірити якість друку і, якщо воно виявиться задовільним, значить процедура по очищенню фотовала була проведена належним чином.

Якщо для очищення фотобарабана все-таки довелося знімати фотовал, то перед установкою його потрібно попудрити спеціальним змащує порошком – тальком. Якщо цього не зробити, то фотовал може впертися в ракель і заклинити. У домашніх умовах для змащення барабана можна використовувати тонер з цього картриджа (цілком підійде відпрацювання). Після установки проверніть барабан по ходу його руху і зчистити залишки тальку або тонера з ролика заряду. На більшості картриджів Samsung, Xerox і Brother змащувати фотовал перед установкою не потрібно. Цю процедуру потрібно робити тільки для картриджів з бункером відпрацювання (HP і Canon).

Таким чином, відповідь на питання про те, як почистити барабан лазерного принтера є досить простим. Будьте гранично обережні при чищенні поверхні фотовала, щоб не зіпсувати його. Але якщо у вас немає належних навичок або ви боїтеся щось зіпсувати, то краще зверніться за допомогою до найближчого сервісного центру.

Ссылка на основную публикацию