Як правильно наносити термопасту на процесор

Вітаємо всіх відвідувачів сайту Nastroy-computer.ru. У цьому уроці ми розповімо від тому, як правильно наносити термопасту на процесор. Більшість користувачів стикаються з проблемою зависання комп’ютера і намагаються її вирішити на програмному рівні. Це правильно, і напевно допоможе, але тільки не у випадку з перегрівом процесора.
Якщо ваш процесор погано охолоджується через те, що у вас слабенький кулер або відсутній термопаста, то ніяка перевстановлення windows вам не допоможе.
У даній статті ми будемо використовувати процесор звичайного настільного комп’ютера.

Для чого потрібна термопаста?

Термопаста – це засіб, що складається зі спеціальних компонентів, для поліпшення теплопровідності. Ну а, якщо по простому, то це в’яжучий засіб, яке потрібно наносити на процесор, щоб він не перегрівався. А що буде якщо перегріється процесор?
У далекому минулому він би просто згорів, зараз же в століття розвитку сучасні процесори доходячи до критичної температури дають сигнал датчикам, які посилають сигнал на завершення роботи комп’ютера. Тобто при перегріванні ваш комп’ютер просто буде відключатися. Я впевнений, що ви не горите бажанням випробувати всі ці радості на собі. Ні? Тоді приступаємо до вивчення всіх тонкощів нанесенні термопасти на CPU.

Перед тим, як наносити термопасту на процесор слід:

– Відключити комп’ютер від харчування;
– Зняти бічну кришку корпусу;
– Прибрати кулер з процесора;
– Звільнити процесор від кріпильної системи і вийняти його з материнської плати. (Можна і не витягувати, якщо вам не заважають поруч встановлені комплектуючі).

Нанесення термопасти на процесор

Крок 1. Знявши кулер з процесора необхідно видалити залишки старої засохлої термопасти. Її можна зчистити який-небудь пластиковою карткою, щільним шматочком картону або сухою ганчіркою. Якщо ви купили новий процесор, то термопасти на ньому не буде.

Ось так виглядає очищений кулер і процесор.

крок 2. Очистивши процесор і кулер від шару старої “суміші” приступаємо до нанесення нового. Відкриваємо тюбик з речовиною, і наносимо тонкий шар на поверхні процесора. Товстий шар буде заважати охолодженню!
Ось так виглядає тюбик з термопастою

На фото показано оптимальну кількість пасти.

крок 3. Беремо плоский предмет, наприклад стару візитку або пластикову картку і розмазує пасту по процесору. Не потрібно мазати краю. Коли кулер буде щільно притиснутий до процесора, термопаста сама рівномірно розподілитися по поверхні. Якщо намазати краю, то після притиснення кольором паста вилізе і потрапить на материнську плату пошкодивши її компоненти. 

крок 4. Далі, акуратно ставимо процесор назад на материнську плату і встановлюємо на нього радіатор. Він повинен бути щільно притиснутий до процесора. Обов’язково перевірте чи не вилізли чи надлишки термопасти на системну плату. 

Закриваємо корпус кришкою, включаємо харчування і запускаємо комп’ютер. Тепер можете не переживати, що ваш процесор буде перегріватися. Але не варто забувати стежити за його температурою і міняти термопасту кожні пів року, благо ви вже знаєте як це робити. А щоб не забути, раджу додати цю статтю в закладки свого браузера і кожні пів року почитувати.
На цьому все. Ось таким ось чином слід правильно наносити термопасту на процесор.

Ссылка на основную публикацию