Як правильно налаштувати мікрофон в Windows 7, 8, 10

Дзвінки через інтернет сьогодні є найпоширенішим способом спілкування. Але іноді це неможливо, оскільки мікрофон найчастіше погано налаштований і якість зв’язку від цього страждає. Всі версії Windows мають однакові схеми для настройки мікрофона.

Які види мікрофонів можуть підключатися до комп’ютера?

Існує три типи мікрофонів, який можна встановити на комп’ютер з платформою Windows:

1. Стандартні аналогові мікрофони. Вони являють собою пристрої на паличках або підставках. Але не варто плутати їх з тими, які призначаються для караоке. Зазвичай стандартні мікрофони підключаються до комп’ютера через гніздо, яке має рожевий колір. Для того щоб звук мікрофона був якісний вхід повинен бути в звуковий або материнської плати Windows. Це відіграє важливу роль, оскільки відсутність якісного входу значно знижує якість звуку мікрофона.

2. Мікрофон, вбудований в камеру. Зазвичай в веб-камерах встановлюються звичайні аналогові мікрофони, які підключаються через кабель. У дешевих камерах, як правило, слабкі мікрофони, які перш, ніж видати звук повинні його перетворити через аналого-цифровий перетворювач (АЦП). Якщо АЦП працює погано, то співрозмовник чує звук дуже погано.

3. USB-мікрофон – це пристрій, який підключається до комп’ютера, але не має прив’язки до камери. Подібних моделей зустрічається дуже мало, і використовуються вони найчастіше для спілкування в скайпі.

Налаштування мікрофона через кодек Realtek HD

Зазвичай всі мікрофони налаштовуються в мікшері Windows, який є на всіх платформах Windows 7, 8, 10. Найчастіше мікрофон можна налаштувати за допомогою кодека Realtek HD:

• В першу чергу необхідно підключити мікрофон, після чого диспетчер Realtek HD запитає, як визначати підключене до нього пристрій. У списку потрібно вибрати мікрофонний вхід.

• Тепер щоб налаштувати мікрофон необхідно перейти в диспетчер звуку Realtek HD, який запускається через іконку в треї. Також можна відрегулювати мікрофон через мікшер гучності Windows. Для цього потрібно клацнути на іконці регулятора звуку правою клавішею миші і вибрати в меню «Відкрити мікшер гучності», а там вибрати вкладку «Запис».

• Коли мікшер гучності Windows відкритий потрібно знайти мікрофонний вхід. Залежно від розташування гнізда (передня або задня панель), а також його кольору ім’я мікрофонного входу може змінюватися. Зазвичай ім’я виглядає так «Mic in at ім’я (колір) гнізда». Коли підключений мікрофон знайдений, в списку щоб його налаштувати потрібно, натиснути кнопку «Властивості».

• У новій вкладці «Властивості» потрібно відкрити закладку «Рівні». Тут можна налаштувати рівень вхідного сигналу, виставивши від 0 до 100. Також рівень посилення мікрофона виставить параметр від 0 до 30 дБ. Саме в останньому параметрі часто криється проблема тихо працює мікрофона. Для деяких Windows мінімальна допустима частота це 20 дБ, але якщо настойка дає можливість виставити 30 дБ, то посилюються шуми. Для їх усунення потрібно перейти на закладку «Покращення».

• У новій закладці потрібно зняти галочку в графі «Відключення всіх звукових ефектів» і поставити її в графі «Придушення шуму» для усунення шуму. Якщо при розмові в мікрофоні відлуння то його можна прибрати, поставивши позначку навпроти «Придушення луна».

• Можна також налаштувати ще одні параметр, який дозволить зменшувати рівень всіх звуків при розмовах в скайпі. Для цього потрібно зайти в закладку «Зв’язок» і вибрати одні з пунктів в списку.

Налаштування мікрофона через вбудоване аудіопристр

Також мікрофон можна налаштувати через кодек Intel, який в більшість платформ Windows є стандартним вбудованим аудіопристроєм. Але навіть якщо на комп’ютер з платформою Windows 7, 8 або 10 встановити інший кодек для налаштування звуку, то налаштувати його можна аналогічно.

Отже, щоб налаштувати в Windows мікрофон потрібно відкрити подвійним кліком мікшер звуку через іконку динаміка в треї.

При відсутності потрібного значка можна скористатися наступним шляхом для всіх Windows: Пуск – Панель управління – Звуки та аудіопристрої. У новому відкрилися оці потрібно встановити галочку на пункті «Відображати значок на панелі завдань».

У закладці гучність потрібно натиснути кнопку «Додатково» і встановити галочку навпроти рядка «Додаткові параметри» інакше налаштувати посилення мікрофона в системі Windows не вийде.

Тепер потрібно налаштувати мікшер запису. Для цього потрібно відкрити «Параметри» – Властивості. Там потрібно вибрати графу «Запис». У новому вікні буде список доступних входів, в якому потрібно вибрати «Мікрофон» (Мікрофонний вхід) і поставити поруч галочку.

Після натискання кнопки «Ок» можна налаштувати мікрофон. У вкладці мікшера записи потрібно знайти рядок, яка називається «Посилення мікрофона». Але в деяких версіях Windows цей параметр може називатися по-різному, наприклад, «Microphone boost». Але як би не називалося цей рядок, вона означає, що в мікрофоні можна налаштувати посилення до 20дБ.

У деяких версіях Windows може бути, що під рівнем гучності немає кнопки «Налаштувати», яка дозволяє включити посилення мікрофону. У такому випадку потрібно знати, що ця кнопка знаходиться в мікшері гучності і тому перехід в мікшер запису необов’язковий. Наявність кнопки дозволяє включити посилення мікрофону без переходу в зайві вкладки.

Якщо ж перераховані способи не допомогли добитися комфортного рівня звуку і мікрофон і раніше сильно шумить і працює на низькому рівні гучності, то варто розглянути покупку веб-камери з вбудованим мікрофоном або ж придбання нового дорогого мікрофона.

Також поліпшити рівень звуку можна, якщо встановити нову звукову карту на Windows з хорошим мікрофонним входом. Ще одним рішенням може стати установка підсилювача на мікрофон.

Всі перераховані способи настройки мікрофона є загальними для всіх доступних версій Windows. При дотриманні всіх умов можна налаштувати будь-який мікрофон, який буде працювати на гідному рівні.

Ссылка на основную публикацию