Як працює Майнінг? Асіка


Основні постулати

Що таке Майнінг? Перш за все, це підтримка безпеки цифрових монет і їх інфраструктури. Як бонус – це добування нових біткоіни.

В цей процес інвестовані колосальні гроші, в системі задіяна велика кількість людей. Майнінг, з використанням процесора застарів і перестав приносити прибуток.

Майнінг і видобуток криптовалюта показала, що створювати блоки в ланцюзі на GPU краще і ефективніше, ніж рішення на CPU. Також час і робота показали, що відеокарти ATI набагато краще пристосовані для реалізації подібної операції. Рідкісний випадок, коли битва AMD, і NVIDIA продемонструвала явного переможця. Але гігант nVidia, правда, запізнившись на роки, зрозумів, що найвищий показник продажів відеокарти купують не тільки для ігор, але і для заробітку, швидко надолужила згаяне і надолужила конкурентів.

Внаслідок постійного коректування і кінцевого числа блоків в певний момент часу, швидкість цього процесу дорівнює близько 1700 монет в день. І це на всіх учасників по всьому світу. Тому в даному процесі на перший план виходить особиста швидкість по відношенню швидкості мережі в цілому.

Технічна сторона Майнінг

Вчинені за останні десять хвилин операції по передачі цифрових монет зберігаються як блоки в блокчейне. Майнер, незалежно один від одного, збирають ці транзакції в блок. З кожною новою операцією блок збільшується, і в якийсь момент він повністю формується і в цей момент прикріплюється до ланцюга. За прагненням Майнера додати свій вузол з блоком в історію стоїть бажання отримати за цю операцію винагороду – певний число біткоіни. Причому ця транзакція проходить в ланцюзі як особлива, але в цьому ж блоці.

Для подібних дій треба знати який саме вузол буде створювати новий блок. Яким чином це дізнатися. Все просто: кожен з вузлів, що хоче створити новий блок, працює над досить непростим завданням, при цьому складність її варіюється завжди таким чином, що в середньому одне рішення знаходиться за 10 хвилин. При підвищенні швидкості складність завдання підвищується, і навпаки. Виходить, що у кожного з учасників знижується можливість знайти рішення за 10 хвилин. Суть завдання проста: підібрати відкритий текст, який включає блок, таким чином, щоб при використанні хешфункціі SHA256, виходило певне число. Параметри цього числа: задане кількість нулів на початку, або нижче прописаного порога.

Беручи до уваги досить безладний характер виведення, завдання можна вирішити тільки прямим перебором параметра nonce. Зі зниженням цього порога, на перебір параметрів буде йти все більше часу.
Кожні 14 днів мережу сама коригується і самонастроюється, виходячи з активності Майнер (тобто, Майнер знаходять рішення задачі швидше – мережа стає складніше). На складність впливає і кількість Майнер: чим більше людей, тим вище складність.

Сума винагороди за кожен новий блок, за яким так ганяються Майнер, знижується з часом. Наприклад, у 2009 році за видобуток «шахтарі» отримували 50 цифрових монет. Зараз же, в 2017 р сума винагороди не перевищує 12,5 біткоіни. І це все теж встановила машина: в протоколі криптовалюта прописано, що сума винагороди після кожних знайдених 210 тис. Блоків буде зменшуватися. Тобто в наявності (вірніше, на екрані) функція, яка прагне асимптотично до 21 млн. Потенційних цифрових монет.

Біткоіни з’являються в цифровому гаманці лише якщо пройшла транзакція. Отримання винагороди за блок, як уже згадувалося, це особливий вид операції, коли монети просто з’являються в гаманці з нізвідки. Виходить, що монети в гаманці – це операції, які перевели біткоіни на рахунок власника, і він не встиг їх витратити.

робимо висновки

Ми з’ясували, що єдиний спосіб, при якому з’являються нові блоки – це Майнінг, а Майнер – фундамент мережі, що підтримує її функціональність. За свою роботу Майнер отримують премію в якості цифрових монет. Однак є у «шахтарів» ще один спосіб заробити, про який ми писали раніше. Це комісія за успішний і, головне, оперативний переклад транзакції. Комісія йде вузлу, який створив блок, і куди потрапляє операція з перерахування грошей. У більшості випадків, вона обов’язкова і дорівнює приблизно 0,0001 цифрових монет. У планах зробити її ключовим заходом по стимуляції розвитку мережі, коли добувати вже стане нічого. Також очікується, що розмір комісії буде диктуватися ринком, на якому Майнер виступають в ролі продавців, а решта користувачів – в ролі покупців послуг по обробці операцій переказу грошей (транзакції).

Асіка (ASIC)

Являють собою спеціальні чіпи, які придатні лише для видобутку цифрових монет. Можна сказати – почався новий виток в Майнінг. Ферми, створювані тижнями або місяцями, витісняються Асіка. Якщо вірити запевненням виробників подібних пристроїв, то у пристрої є висока швидкість і така ж прибуток, яка може бути до кількох тисяч $ щомісяця.

Асік – це пристрій, що складається зі спеціальних чіпів asic, які потрібні для обчислень певного роду.
Ці пристрої створені для того, щоб здійснювати різні інтегровані обчислення, що застосовуються в мережі криптовалюта. Вони можуть обробляти інформацію з високою швидкістю.

Устаткування дуже високоефективне, що володіє високою швидкістю обчислень. Однак, цінова політика не дуже демократична: середня вартість Асіка для видобутку криптовалюта від $ 2тис. Але зате за ці гроші майнер отримує чотири процесори великою потужністю, зібраних на базі asic-чіпів, потужні кулери і блок живлення.

Ці пристрої можна зустріти і на сайтах, які торгують б / у товаром (типу Ebay або Aliexpress). Однак, не варто «вестися» на дешевіну і купувати недорогий Асік 2012-го року випуску для роботи в нинішніх умовах. Моделі минулих років вже давно не актуальні: вони також, як телефони, застарівають дуже швидко. Куплений такого роду Асік не окупить своєї вартості, тому як складність видобутку криптовалюта зросла в рази, а Асік не оновлювався кілька років, і зробити це неможливо (див. Вище).

Ссылка на основную публикацию