Як повністю видалити принтер в Windows

При підключенні (або відключенні) периферійних пристроїв комп’ютера користувачів часто очікує ряд технічних проблем, головною з яких є неможливість видалення принтера в Windows 7, 8 і 10. У цій статті ми підкажемо вам, як повністю видалити драйвер принтера або МФУ без збереження інформації про нього в системі.

Чому драйвер не видаляється

Принтер – це складний пристрій для друку, в якому передача сигналів між ним і комп’ютером йде в обидві сторони по виділеному порту. З огляду на той факт, що марок і моделей офісної техніки в світі сила-силенна, не дивно, що багато хто з них погано сумісні з Windows і можуть працювати неправильно.

Найбільш поширеними неполадками є:

 • втрата зв’язку між периферійним пристроєм і ПК;
 • вильоти та помилки;
 • обмеженість або відмова деяких функцій;
 • неможливість повного видалення драйвера принтера.

Як уже сказано, неполадки можуть бути викликані поганою сумісністю пристроїв з операційною системою Windows, неправильною установкою драйверів, неправильною експлуатацією обладнання, низькою якістю програмного забезпечення і самої техніки.

Дуже часто при спробі відкату чи знищивши драйвера можна зустріти помилку такого змісту: «Не вдається видалити драйвер: Ім’я, Тип 3 – призначений для користувача режим. Зазначений драйвер принтера зайнятий ». В інших випадках після видалення і перезавантаження комп’ютера пристрій знову з’являється в списку панелі управління. У більш рідкісних ситуаціях драйвер видаляється частково, а його компоненти заважають роботі нової офісної техніки.

Нижче ми наведемо покрокові дії для остаточного видалення драйвера принтера.

Важливо! Не забудьте перед цим увійти в систему як «Адміністратор».

Видаляємо принтер зі списку пристроїв

Логічно буде почати наш гайд з самих базових речей. В першу чергу потрібно спробувати прибрати принтер з переліку пристроїв звичайним способом.

Для цього робимо наступне:

 1. відкриваємо меню «Пуск» і переходимо в «Панель управління / Устаткування і звук / Пристрої та принтери».
 1. Тут нам видно всі доступні зовнішні пристрої, підключені до системи. Тепер натискаємо правою кнопкою миші по цікавого для нас принтеру і тиснемо «Видалити пристрій».

Якщо ви до цього не видаляли принтер таким способом – перезавантажувати комп’ютер і подивіться результат. Якщо вже робили, але безрезультатно – або не перезавантажуйте його і переходите до наступних способів.

Перезавантажуємо службу диспетчера друку

Перед тим як приступити до видалення всіх даних про принтері на жорсткому диску цілком і повністю, потрібно перезавантажити службу, відповідальну за друк документів.

Робиться це так:

 1. відкриваємо консоль «Служби» (Від імені Адміністратора), розташовану по шляху «Пуск / Панель управління / Система і безпека / Адміністрування».
 2. У списку шукаємо службу «Диспетчер друку». Кількома по ній ПКМ і вибираємо «Запустити знову» або натискаємо на посилання синього кольору в лівому верхньому кутку вікна.

Видаляємо драйвер з сервера друку

Починаючи з цього пункту, ми приступаємо до повного стирання драйвера принтера і відомостей про нього на ПК, щоб згодом перевстановити його без помилок.

 1. Повертаємося в меню «Пристрої та принтери» і натискаємо на кнопку «Властивості сервера друку» (Щоб знайти кнопку на панелі інструментів виділіть будь-який пристрій).
 2. Натискаємо на вкладку «Драйвери» і відзначаємо ту модель принтера, яку потрібно видалити.
 3. Після натискання виділеної на скріншоті кнопки спливе вікно вибору часткового або повного видалення. Ставимо галочку навпроти «Видалити драйвер і пакет драйверів» і натискаємо «OK ».

Прибираємо принтер в консолі управління печаткою

Файли драйвера все ще можуть перебувати в директоріях консолі «Управління печаткою», тому:

 1. заходимо в «Управління печаткою» через меню «Пуск / Панель управління / Система і безпека / Адміністрування».
 2. В папці «Настроювані фільтри» шукаємо «Все драйвери», де натискаємо правою кнопкою миші по певної моделі пристрою і вибираємо “Вилучити”.
 3. Те ж саме робимо в папці «Сервери друку / Ім’я комп’ютера / Принтери».

Тепер можна перезавантажити комп’ютер і милуватися відсутністю драйвера в списку.

Очищаємо реєстр Windows

Тим, кому попередніх заходів виявилося замало, можуть відредагувати реєстр системи. Це бажано робити вручну і тільки після збереження його копії для відкату системи при виникненні неполадок.

 1. заходимо в «Пуск», де в рядку пошуку пишемо «regedit » (Без лапок). Кількома по знайденої програмою у вікні.
 2. У вікні програми на панелі інструментів натискаємо на кнопку «Файл / Експорт» і зберігаємо копію файлів реєстру на робочому столі про всяк випадок.

Важливо! Для повернення реєстру в первинний вигляд потрібно зробити подвійний клік по збереженої копії.

 1. Далі потрібно клікнути по «Правка» і «Знайти».
 2. У рядку вказуємо модель принтера, наприклад, «Canon Inkjet iP1800 series». Галочками як на скріншоті повинні бути відзначені параметри пошуку. після натискаємо «Знайти далі».
 3. Пошук може зайняти до хвилини часу. Знайдену запис, що містить ім’я принтера в назві або описі, можна видалити. Папки видаляти можна лише в тому випадку, якщо в їх назві вказана модель друкувального пристрою.

натиснувши «Правка / Знайти далі» (або «F3 »), Ви по черзі відшукаєте всі матеріали, які пов’язані з уже відсутнім драйвером принтера.

 1. Після чергового запиту спливе вікно, яке повідомить про закінчення пошуку.

Тепер абсолютно всі дані про принтері видалені з комп’ютера безповоротно. Ви можете перезавантажити систему і встановити драйвер заново, якщо це необхідно.

На закінчення

Цією статтею ми докладно відповіли на запитання користувачів про те, як повністю видалити принтер в Windows 7, 8 і 10. Пункт з редагуванням реєстру необов’язковий, так як він розрахований на людей, які мають хоч якесь уявлення про призначення цієї бази даних.

В кінці дамо маленький корисну пораду: завантажуйте і встановлюйте драйвер тільки на офіційному сайті виробника пристрою і для конкретної моделі.

Ссылка на основную публикацию