Як повернути діаграму або друковану сторінку в Excel

Деякі сторінки або графіки виглядають набагато краще, якщо змінити їх орієнтацію. У цій статті ми розглянемо, як повертати таблицю або графік в Excel. Це впливає, в основному, на компоновку сторінки для друку. А в самому кінці статті Ви дізнаєтеся, як вибрати розмір паперу перед друком.

Повертаємо діаграму в Excel

Графіки в Excel роблять інформацію більш зрозумілою. Ви можете створити лінійний графік, кругову діаграму або гістограму, вибравши стовпці з даними або використовуючи вбудовані інструменти Excel. Якщо Ви вирішите, що діаграма буде виглядати краще, коли ми змінимо її орієнтацію, Ви зможете зробити це парою клацань мишею.

Примітка перекладача: Прийом, який демонструє автор, не розгортає орієнтацію діаграми з альбомної на книжкову, а тільки лише змінює напрямок однієї з осей: було знизу-вгору, а стане зверху-вниз.

  1. Клацніть по діаграмі, щоб відобразити на Стрічці групу вкладок Chart Tools (Робота з діаграмами).
  2. Перейдіть на вкладку Format (Формат).
  3. Відкрийте список Chart Elements (Елементи діаграми) і виберіть пункт Vertical (Value) Axis (Вертикальна вісь (значень)).
  4. Натисніть кнопку Format Selection (Формат виділеного), щоб відкрилося діалогове вікно Format Axis (Формат осі).
  5. У діалоговому вікні Format Axis (Формат осі) поставте галочку навпроти опції Values ​​in reverse order (Зворотний порядок значень).

Змінюємо орієнтацію сторінки

Буває так, що таблиця в ширину виявляється більше, ніж у висоту. Упевнений Ви погодитеся, що на печатці така таблиця буде виглядати краще, якщо змінити орієнтацію друкованої сторінки з книжкової на альбомну.

команду Orientation (Орієнтація) Ви знайдете на вкладці Page Layout (Розмітка сторінки). Натисніть на неї, щоб відкрилося меню, що випадає, і виберіть один з варіантів: Portrait (Книжкова) або Landscape (Альбомна).

Для деяких документів Excel зміна орієнтації з книжкової на альбомну може значно зменшити загальну кількість сторінок. Тому спробуйте поекспериментувати з налаштуваннями, а потім вирішите, який з варіантів підійде краще.

Вибираємо розмір паперу

Хочете знати, як повідомити Excel, який розмір паперу Вам потрібно? Для цього достатньо натиснути кнопку Size (Розмір) на вкладці Page Layout (Розмітка сторінки) і вибрати бажаний розмір з розкрився списку.

Сподіваюся, ці прийоми будуть Вам корисні. Бажаю гарного дня!

Ссылка на основную публикацию