Як потрапити на Тор сайти: список корисних ресурсів

Користувачі щодня в пошуках інформації переглядають тисячі веб-сайтів. Багато з них і не підозрюють, що існує мережа всередині мережі. «Глибока павутина» містить інформацію про спільнотах, які не хочуть привертати до себе інтерес влади.

Щоб потрапити в закриту мережу необхідно використовувати tor browser. Перш ніж приступити до пошуку потрібної інформації необхідно подбати про свою безпеку і анонімності, для цього важливо правильно налаштувати Tor. На це може піти 10-15 хвилин. Після ретельної настройки браузера можна запускати Тор і шукати необхідні сайти.

Пошук в мережі Тор

Кожен користувач, охочий проникнути в «глибокий інтернет» повинен знати 3 особливості пошуку, які кардинально відрізняються від роботи звичайної пошукової системи:

  1. У більшості випадків між onion-сайтами відсутні зворотні посилання;
  2. Кожен сайт, що знаходиться в «темної мережі», періодично змінює адресу;
  3. Щоб переглянути вміст всього сайту потрібен час, так як браузер Тор працює повільніше звичних інтернет-оглядачів.

Важливо врахувати той факт, що серед web-сайтів може бути ресурс, створений спецслужбами. Це робиться для того, щоб обчислити злочинні угруповання. Тому потрібно бути дуже обережними, відвідуючи той чи інший ресурс «глибокої мережі».

Пошукові системи Tor

У глибокій мережі є тисячі веб-сайтів, що містять корисну інформацію. Користувач не може знати все російські або англомовні ресурси. Саме тому досить дізнатися адресу пошукової системи, і тоді можна буде знайти будь-яку необхідну інформацію.

Пошукова система Candle

Одним з популярних пошукових систем глибокої мережі вважається Candle. Пошуковик розташований за адресою: «gjobqjj7wyczbqie.onion». Після відкриття сторінки, користувачі побачать перероблений Гугл-пошук.

Примітно, що пошукова система здатна видавати як російськомовні, так і англомовні запити. В цілому веб-сайт працює як звичний для користувача пошуковик.

Пошукова система Ahmia

Веб-сайт був розроблений однією некомерційною організацією, яка підтримує глибоку мережу і такі проекти, як Tor2Web і Globaleaks. Пошуковик доступний за адресою «msydqstlz2kzerdg.onion».

Перевагою пошукової системи є те, що вона доступна не тільки в «глибокому інтернеті». Користувачі можуть потрапити на веб-сайт, використовуючи звичайний браузер. Як і в вищевказаному пошуковику, Ahmia дозволяє вводити російськомовні запити.

Пошуковик not Evil

Досить непоганий пошуковик, що дозволяє шукати будь-які тор сайти. Зовні веб-сайт нічим не примітний. Ресурс «not Evil» розташований за адресою: «hss3uro2hsxfogfq.onion».

Перевагою пошукової системи можна вважати те, що вона здатна знаходити такі ресурси, які ніколи не зможуть відшукати популярні пошукові системи. При цьому в результатах пошуку можна побачити дзеркала популярних в звичайному інтернеті ресурси.

пошуковик Torch

Torch – хороший ресурс, розміщений в мережі Tor. Пошукова система має велику базу проіндексованих веб-сторінок. Ресурс розташований за адресою: «http://xmh57jrzrnw6insl.onion/». На головній сторінці розташована рядок пошуку і реклама.

Згідно зі статистичними даними, ресурсу вдалося проіндексувати понад мільйон веб-сторінок. В цілому пошукова система не погана, але іноді можна помітити «пригальмовування». Ще одним недоліком можна вважати пошукову видачу, а саме на першому місці іноді розміщуються невеликі, зовсім недавно створені ресурси.

Каталоги Тор-мережі

Користувачі, які вперше потрапили на простори глибокого інтернету, не знають, як знайти цікаві Tor сайти. Звичайно, можна скористатися пошуковими системами, але для цього потрібно знати який пошуковий запит краще ввести. Просунуті користувачі рекомендують новачкам звернути свою увагу на каталоги, в яких містяться адреси та опис популярних ресурсів.

Каталог Hidden Wiki

Веб-ресурс є аналогом Вікіпедії, доступною в глибокому інтернеті. Ресурс розташований за адресою: «gxamjbnu7uknahng.onion/wiki/index.php/Main_Page». На сайті можна знайти адреси різних сайтів.

Недоліком каталогу можна вважати, то що ресурс надає тільки посилання на англомовні сайти. При бажанні будь-який користувач може редагувати інформацію на сторінках прихованої Вікіпедії. Для цього достатньо зареєструватися.

Каталог TorWIKI

Об’ємний Тор-каталог, що складається з 15 груп. Кожна окрема група містить певну кількість сайтів. Довідник інтернет-ресурсів розташований за адресою: «http://torwikignoueupfm.onion/index.php?title=Main_Page».

Перевагою каталогу є структурованість. Завдяки розподілу на тематики, користувачеві простіше відшукати потрібну йому інформацію. Недоліком можна вважати англомовність ресурсу. Користувачам не володіють англійською мовою буде складно орієнтуватися в каталозі.

Каталог Runion Wiki

Невеликий каталог Tor сайтів. Ресурс розташований за адресою: «doe6ypf2fcyznaq5.onion.cab». Над інтерфейсом розробники не «морочилися». Незважаючи на це перевагою каталогу є те, що на його сторінках можна знайти російськомовні ресурси.

Для швидкого пошуку необхідного ресурсу, можна скористатися пошуком, розташованим у верхній частині сайту. Слід зауважити, що іноді пошук працює не зовсім коректно.

Каталог OnionDir

Простий в оформленні, але містить близько 200 посилань на приховані сайти. Потрапити в каталог можна перейшовши за гіперпосиланням «dirnxxdraygbifgc.onion». На сторінці можна буде побачити велику кількість посилань, розбитих на групи.

До недоліків каталогу можна віднести відсутність посилань, що ведуть на російськомовні ресурси. В іншому мінусів не помічено.

висновок

Глибокий інтернет може поділитися інформацією, яку неможливо знайти через звичайні пошукові системи. Слід зауважити, що відвідувати подібного роду ресурси необхідно тільки через браузер Tor. Якщо використовувати інший інтернет-оглядач, то на багато сайтів просто буде неможливо потрапити. До того ж звичайний веб-навігатор нездатний приховати місцезнаходження користувача, а значить до нього можуть добратися не тільки зловмисники, але й спецслужби.

Кожен користувач повинен сам вирішити чи варто йому підкорювати «темний інтернет». Особливо потрібно бути обережними здійснюючи операції, так як можна залишитися без грошей.

Ссылка на основную публикацию