Як поставити пароль на ноутбуці: кілька простих способів

Все більше користувачів починають цікавитися проблемою безпеки особистих даних: як поставити пароль на ноутбуці або комп’ютері. Це найчастіше відбувається після появи приватної інформації в загальному доступі в мережі інтернет або різних соціальних мережах.

У статті ми розповімо про найпростішому способі захисту даних і обмеження доступу до особистої інформації. Убезпечити себе можна за допомогою установки пароля на персональний комп’ютер або ноутбук.

Мета установки пароля

У сучасному світі відсутність телефону і інших гаджетів часто викликає здивування оточуючих. Таке ж здивування викликають люди, що не мають ноутбука або комп’ютера. Найчастіше комп’ютер є многопользовательским пристроєм, в тому числі і в домашніх умовах. Кожен з членів сім’ї користується будь-якими функціями ноутбука для роботи або розваги. Практично всі члени сім’ї мають доступ тільки до одного встановленому профілю. У такій ситуації реєстрація окремої облікового запису і установка пароля є цілком прийнятними. Це необхідно, щоб розмежувати доступ до інформації, що зберігається. Крім того, можливо окремо налаштувати кожен профіль: персоналізація, орієнтація і зовнішній вигляд ярликів програм, вкладки в інтернет-браузерах, доступ до певних ресурсів.

Ноутбук в свою чергу володіє головною перевагою перед персональним комп’ютером – необмежена мобільність, його без проблем можна взяти на роботу або в гості. Але так само для нього дуже актуальна проблема відкритого доступу до інформації, що зберігається. Якщо в роботі використовується домашній ноутбук, тоді практично кожен співробітник при бажанні зможе заглянути на жорсткий диск, де збережені персональні дані. Доступ можна отримати навіть віддалено, якщо ноутбук підключений до місцевої мережі (локальна корпоративна мережа компанії) або до мережі інтернет. В такому випадку особисті дані будуть перебувати під ударом, причому фізичної присутності зловмисника немає, візуально виявити, що відбулося підключення із зовні вкрай важко.

Установка пароля на пристрій значно знижує можливість несанкціонованого доступу будь-яких третіх осіб до особистої інформації господаря. В даний час захистити дані можна різними способами, але в цій статті ми розповімо саме про те, як встановити пароль на ноутбуці або пароль на BIOS пристрою.

Установка пароля на BIOS є вкрай важливою. Отримавши доступ до BIOS, можна дістатися до всієї інформації, що зберігається на жорсткому диску ноутбука, просто зробивши завантаження з Live CD / DVD диска або флешки.

Як встановити пароль на ноутбуці – докладна інструкція

Багато користувачів працюють не тільки на пристроях без пароля, а й під обліковим записом адміністратора. З позиції безпеки така робота є дуже необачно. Далі буде розказано, як створити окремий обліковий запис.

  1. У програмному меню «Пуск» необхідно вибрати «Панель управління»

  1. В панелі управління натиснути на «Облікові записи користувачів»

  1. Натиснути на функцію «Створення пароля для свого облікового запису»

  1. Придуманий пароль необхідно ввести двічі: у вікні «Новий пароль» і «Підтвердження пароля». Дія підтверджується натисканням на «Створити пароль». Тепер біля значка облікового запису з’явилася інформація про те, що вона захищена паролем.

Для того, щоб поміняти існуючий пароль необхідно виконати пункт 1 і 2, потім вибрати розділ «Зміна свого пароля». Для установки нового пароля обов’язково необхідно знати поточний, інакше система не дасть можливість змінити код.

Можливо зробити кілька окремих облікових записів для кожного з користувачів ноутбука або комп’ютера. Для того, щоб це зробити, необхідно повторити перші два кроки і перейти до розділу «Управління іншим користувачем» (як показано на скріншоті нижче).

Під переліком вже наявних облікових записів потрібно вибрати пункт «Створити обліковий запис».

У назвах облікових записів немає відмежування. Все залежить від бажання користувача. Що стосується типу профайла, то «Звичайного доступу» вистачає для повноцінного використання ноутбука, без зміни важливих параметрів.

Після реєстрації нового облікового запису зображення з її назвою і типом буде відображатися в списку.

Після цього новий профайл потрібно захистити паролем. Подвійний клік по найменуванню облікового запису відкриє список можливих дій. Вибрати потрібно «Створення пароля».

Вносити коректування в інші облікові записи і створювати їх може тільки юзер, що має права адміністратора. Іншим користувачам дозволено змінювати пароль тільки власного профайла.

Не забудьте заблокувати комп’ютер після закінчення роботи або натиснути комбінацію «Win + L» для того, щоб вийти з особистий обліковий запис.

Як запароліть BIOS

  1. Слід виконати перезавантаження комп’ютера і зайти в біос. При виконанні перезавантаження зазвичай вказується, що для цього потрібно. Найчастіше це клавіші F1, F2, F10, F12, Del, Esc.
  2. Необхідно знайти пункт для зміни пароля з переліку можливих дейсвтія. Назва такого пункту може бути різним, це залежить від моделі використовуваного пристрою. Наприклад «BIOS Setting Pasword».

Якщо буде стояти пароль для простого користувача, то його треба вводити кожен раз при завантаженні комп’ютера і для отримання доступу до биосу. Якщо поставити пароль для адміністратора (Supervisor), то його доведеться згадувати тільки для доступу до биосу.

Після реєстрації пароля слід натиснути F10 і погодитися з установкою коду, натиснувши «Yes» і «Enter».

У даній статті наведена детальна інструкція того, як поставити пароль на ноутбуці. Якщо Ви хочете захистити персональну інформацію від небажаних зазіхань з боку третіх осіб, скористайтеся даними нескладними порадами. Придумайте досить складний для оточуючих і легко запам’ятовується для Вас пароль.

Ссылка на основную публикацию