Як поставити пароль на файл Excel

Один з найдієвіших методів захисту документа – установка на нього пароля. Сьогодні у комп’ютерних користувачів є можливість встановити пароль на будь-який документ з пакету Microsoft Office. Якщо у вашому Excel-документі містяться важливі дані, які не варто бачити третім особам, то на цей документ можна поставити пароль, щоб забезпечити йому надійний захист.

Як встановити пароль на документ Excel?

Практично кожен повноцінний редактор електронних таблиць має функцією захисту документ паролем. Нижче ми розглянемо процедуру установки пароля для двох популярних програм – Microsoft Excel і безкоштовного офісного пакету LibreOffice.

Установка пароля в Microsoft Excel

1. Запустіть Microsoft Excel, натисніть на кнопку меню і перейдіть до пункту «Підготувати» – «Зашифрувати документ».

2. У вікні, в графі «Пароль» введіть любо бажаний ключ безпеки, тривалість якого не повинна перевищувати 255 символів.

3. Підтвердіть пароль, вказавши його ще раз в графі «Підтвердження», а потім клацніть по кнопці «ОК».

Якщо вам раптом знадобиться прибрати пароль з документа, то зробити це можна, перейшовши до меню «Зашифрувати документ», а потім виставивши в графах «Пароль» і «Підтвердження» порожні рядки.

Установка пароля в LibreOffice

1. Запустіть електронну таблицю в LibreOffice, а потім перейдіть до меню «Файл» – «Зберегти як». В відобразиться провіднику вкажіть папку, куди буде збережена копія документа, розширення, поставте галочку біля пункту «Зберегти з паролем», а потім натисніть кнопку «ОК».

2. На екрані відобразиться вікно завдання пароля. Придумайте будь-який бажаний пароль, введіть його в першу графу, а потім повторіть в другій. Як тільки ви натиснете кнопку «ОК», у зазначеній папці з’явиться запаролений копія документа (при необхідності, стару копію без пароля можна спокійно видалити).

Зняття пароля здійснюється наступним чином: знову перейдіть в меню “Зберегти як” і переконайтеся, що в розпочатому провіднику не варто галочка «Зберегти з паролем». Після натискання кнопки «ОК» в папці на комп’ютері з’явиться копія документа, але вже як раніше, – без пароля.

Використовуючи такий простий метод захисту даних, ви можете бути впевнені в конфіденційності вашої інформації.

Ссылка на основную публикацию