Як поставити будильник на ноутбуці з Windows (7. 8. 10)?

Будильник на ноутбуці часто є запасним варіантом, коли розрядився телефон або поруч не виявилося годин. При цьому його можна встановити як за допомогою засобів ОС, так і за допомогою сторонніх програм.

Як включити будильник на ноутбуці Windows? Використовуємо «Планувальник завдань»

В операційних системах Windows вбудованої функції будильника немає, тому нам знадобиться планувальник завдань. Детальніше про те, як знайти і працювати з планувальником, – в наших матеріалах на кожну версію ОС (Windows 7, Windows 8 і Windows 10). У поточному огляді будемо розглядати приклад з «десяткою», хоча настройка будильника для всіх однакова.

Прямуємо таким алгоритмом:

  1. Вибираємо пункт «Створити просту задачу».

  1. Далі потрібно написати ім’я завдання (за замовчуванням нехай буде «Будильник»).

  1. Переходимо в розділ «Тригер», де нам потрібно задати періодичність запуску завдання. Зробимо будильник на ноутбуці щоденним.

  1. Встановлюємо дату, з якої почне дзвонить будильник, і час пробудження. Знову – «Далі».

  1. Далі вибираємо «Запустити програму».

  1. Клікнувши по іконці «Обзор», вибираємо музичний, який буде грати. Натискаємо «Далі» і завершуємо настройку будильника.

Спроба включити будильник на ноутбуці за допомогою MP3-файлу не закінчилася успішно. Замість дзвінка система запитала, якою програмою потрібно відкрити файл. І навіть після вибору плеєра музика так і не запустилася. Тому радимо вибирати стандартну музику з форматом .wpl (Windows Media Player).

  1. Завершуємо налаштування, натиснувши «Готово». Додатково можна поставити галочку і відкрити віконце «Властивості» після завершення планування завдання.

У вікні в розділі «Тригери» можна задати додаткові властивості дзвінка, відкривши меню «Змінити».

Допоміжні параметри встановлюємо по особистим уподобанням (затримка дзвінка, періодичність повторення і т.д.).

Бачимо, що такий спосіб встановити будильник на ноутбуці досить незручний. Тому користувачам Windows 7 і 8 радимо звернутися за допомогою до сторонніх програм, про які буде сказано нижче.

Як поставити будильник на ноутбуці Windows 10 за допомогою вбудованого додатка?

В останній версії операційки розробники значно спростили життя користувачам. Шукаємо додаток «Будильник і годинник» і заходимо в нього.

У віконці, що з’явилося натискаємо на плюсик, щоб додати новий дзвінок.

Далі вибираємо час, кратність повтору (одноразово, щодня або окремо вибрані дні), звук (мелодію) і час, на яке потрібно відкласти дзвінок. Наприклад, ви не встигли відреагувати (прокинутися) і вимкнути задзвонив будильник. Виберіть час, через яке він задзвонить знову (улюблені «ще п’ять хвилиночок»).

Після налаштування параметрів натискаємо іконку «Зберегти».

Під час дзвінка справа робочого столу буде спливати віконце, де можна вимкнути будильник ( «Закрити») або відкласти на заданий час.

Звернули увагу на повідомлення, написане червоним? Йдеться про те, що будильник буде дзвонити тільки при включеному комп’ютері. Ноутбук в відключеному стані або навіть в сплячому режимі не видасть потрібний сигнал. До речі, такі правила діють і для «Планувальника завдань».

Щоб будильник стовідсотково задзвонив, нам потрібно залишити ноутбук включеним і не допустити переходу в сплячий режим. Для цього налаштовуємо додаткові параметри.

Переходимо в параметри операційної системи. В останній версії «десятки» вони знаходяться тут.

Далі переходимо в розділ «Система».

У «Системі» нас цікавить пункт «Харчування і сплячий режим». Властивості екрану (то, через скільки потухне монітор) нас не сильно цікавлять. Важливо виставити параметри в розділі «Сон». Тут встановлюються настройки сплячого режиму, коли ПК працює від батареї або підключений до мережі.

Вибравши значення «Ніколи», можна бути впевненим в тому, що комп’ютер не відключиться і будильник задзвонить.

Але важливо пам’ятати про один нюанс. Якщо ноутбук живиться від батареї, потрібно бути впевненим, що її вистачить до дзвінка будильника. При недіючому екрані і вимкненому Wi-Fi комп’ютер повинен пропрацювати достатній час. Але все залежить від віку ноутбука і стану батареї.

Як на ноутбуці включити будильник сторонньо
ю програмою?

Розроблена велика кількість програм, здатні налаштувати будильник на ПК:

  • Hot Alarm Clock;
  • Free Alarm Clock;
  • Atomic Alarm Clock;

І ще з десяток інших. Ми виберемо одну з найбільш простих і зрозумілих – Free Alarm Clock. Скачується вона безкоштовно на офіційному сайті.

Після установки потрапляємо в основний інтерфейс, неймовірно простий і дуже зручний. Для нас вже готовий сценарій за замовчуванням (на 9 годину ранку), але ми можемо додати і свій. Для цього натискаємо на іконку «Додати».

У вікні вибираємо потрібні параметри. Все дуже схоже на стандартні настройки класичного додатки Windows: дні тижня, вибір мелодії, гучність звуку, можливість «відкласти» будильник.

Але найцікавіша функція – висновок комп’ютера із сплячого режиму під час дзвінка. Для цього встановлюємо відповідну галочку. Тобто налаштовувати додаткові параметри живлення не потрібно.

Під час дзвінка на екрані з’являється ось таке вікно.

Підведемо підсумки. Для Windows 7 і 8 однозначно слід використовувати сторонню програму. Free Alarm Clock проста і зрозуміла, з функцією виходу із сплячого режиму, але можете вибрати і іншу. Планувальник для будильника незручний.

Для Windows 10, щоб не качати стороннє ПО, можна використовувати стандартний додаток «Будильники і годинник». Але тоді доведеться вирішити питання зі сплячим режимом – налаштувати параметри, як було показано вище.

Ссылка на основную публикацию