Як порахувати осередки за допомогою функції СЧЁТЗ

Ймовірно, Ви вже знаєте, що Excel вміє робити обчислення з числами. Але чи відомо Вам, що він також вміє виконувати обчислення з іншими типами даних? Один з найпростіших прикладів – це функція COUNTA (СЧЁТЗ). функція СЧЁТЗ переглядає діапазон комірок і повідомляє, скільки з них містить дані. Іншими словами, шукає непусті осередки. Функція буває корисною в самих різних ситуаціях.

Якщо Ви ніколи не працювали з функціями Excel, то Вам буде корисно пройти серію уроків з розділу Формули і функції нашого самовчителя по Excel для початківців. функція СЧЁТЗ працює однаково в усіх версіях Excel, а також в інших електронних таблицях, наприклад Google Sheets.

Розглянемо приклад

В даному прикладі ми використовуємо Excel для планування заходу. Ми відправили всім запрошення, і коли отримуємо відповіді, вносимо “Yes” або “No” в стовпець C. Як бачите, в стовпці C є порожні клітинки, оскільки відповіді отримані ще не від усіх запрошених.

підраховуємо відгуки

Ми будемо використовувати функцію СЧЁТЗ, щоб підрахувати, скільки людина відгукнулося. В осередку F2 введіть знак рівності і далі ім’я функції COUNTA (СЧЁТЗ):

= COUNTA
= СЧЁТЗ

Як і для будь-якої іншої функції, аргументи потрібно укладати в круглі дужки. У цьому випадку нам потрібен тільки один аргумент: діапазон комірок, який ми хочемо перевірити, використовуючи функцію СЧЁТЗ. Відповіді “Yes” або “No” знаходяться в осередках C2: C86, але ми включимо в діапазон ще кілька додаткових рядків на випадок, якщо знадобиться запросити ще людей:

= COUNTA (C2: C100)
= СЧЁТЗ (C2: C100)

після натискання Enter Ви побачите, що отримано 55 відгуків. А тепер найцікавіше: ми можемо продовжувати вносити результати в таблицю в міру отримання відгуків, і функція буде автоматично перераховувати результат, даючи нам правильну відповідь. Спробуйте ввести “Yes” або “No” в будь-яку вільну позицію в стовпці C і побачите, що значення в осередку F2 змінилося.

підраховуємо запрошених

Ми також можемо порахувати загальну кількість людей, яких ми запросили. В осередку F3 введіть таку формулу і натисніть Enter:

= COUNTA (A2: A100)
= СЧЁТЗ (A2: A100)

Бачите, як просто? Нам потрібно всього лише вказати інший діапазон (A2: A100), і функція підрахує кількість імен в стовпці First Name, повернувши результат 85. Якщо внизу таблиці Ви додасте нові імена, Excel автоматично перерахує це значення. Однак, якщо Ви введете щось нижче рядки 100, то потрібно буде виправити вказаний в функції діапазон, щоб все нові рядки були в нього включені.

Бонусний питання!

Тепер у нас є кількість відгуків в осередку F2 і загальна кількість запрошених в осередку F3. Було б здорово підрахувати, який відсоток запрошених людей відгукнувся. Перевірте себе, чи зможете Ви самостійно написати в осередку F4 формулу для обчислення частки відгукнулися від загального числа запрошених в процентах.

Використовуйте посилання на комірки. Нам потрібна формула, яка буде перераховуватися завжди, при внесенні змін до таблиці.

Ссылка на основную публикацию