Як поміняти пароль на wifi на asus: покрокова інструкція

Роутери забезпечують підключення декількох пристроїв до інтернету через одне активне підключення, тому вони використовуються для створення приватних, робочих і громадських мереж, часто застосовуються роутери asus. У двох перших випадках необхідно обов’язково захищати підключення до бездротової мережі надійним паролем, щоб уникнути доступу до неї сторонніх людей. Якщо ключ це все ж сталося, потрібно всього лише поміняти пароль на роутер asus, щоб бути впевненими, що тільки ви користуєтеся своїм трафіком.

Необхідність установки ключа

Так як поміняти пароль роутера може не кожен користувач інтернету, необхідно знати, для чого це робиться, щоб не витратити свої сили і час даремно. Є й інший варіант – викликати майстра, який швидко і без зайвих питань зробить всі необхідні дії, але розцінки послуг у таких фахівців можуть значно вдарити по гаманцю клієнта. У зв’язку з цим виникає необхідність самостійної зміни ключа доступу до бездротової мережі маршрутизатора, а це під силу будь-якій людині, ознайомитися з інструкцією.

Після покупки будь-якого роутера його потрібно правильно налаштувати, в тому числі і встановити пароль для підключення до wifi, якщо таке буде проводитися. Іноді під час налаштування з’єднання пункт вибору пароля може бути відсутнім, і тоді ключ безпеки залишається заданим за замовчуванням. Якщо не змінити і назву підключення, яке за замовчуванням встановлюється за моделлю маршрутизатора, будь-яка людина в його зоні дії зможе безперешкодно знайти стандартний пароль і підключитися до мережі.

Необхідність в установці нового пароля виникає в наступних випадках:

  1. Користувач запідозрив, що до його підключення підключаються сторонні люди, найчастіше сусіди. На цей факт зазвичай вказує зниження швидкості прийому і передачі даних, що не залишається непоміченим. Потужність сигналу дозволяє йому охопити кілька поверхів, а значить, як мінімум 10 квартир зможуть отримати доступ до безкоштовного wifi.
  2. Потрібно обмежити доступ дітей в інтернет. Сучасні школярі проводять набагато більше часу у всесвітній павутині, ніж їхні батьки. Не всім це подобається, тому багато хто прагне контролювати час, проведений дитиною в мережі.
  3. В користування дістався роутер, яким вже користувалися в цій же квартирі. Така ситуація виникає у тих, хто знімає житло, а від попередніх мешканців залишився маршрутизатор. Багато домовляються з сусідами про спільне використання інтернету, залишаючи пароль, але не кожен новий користувач дізнається про це. Згодом він може самостійно платити за інтернет-трафік, а сторонні будуть використовувати його частина в своїх цілях.

Як змінити пароль

Продукція Asus займає одну з лідируючих позицій на ринку комп’ютерної техніки, ця компанія викликає довіру, підкріплене досвідом, тому багато хто вибирає роутери саме цієї фірми. Щоб поміняти пароль на wifi-з’єднання на таких пристроях, не потрібно викликати професіоналів, все можна зробити самостійно, дотримуючись інструкції.

Підключіться до маршрутизатора через мережевий кабель, відкрийте будь-який браузер і введіть в адресному рядку «192.168.1.1», ці символи перенаправляють вас до web-конфігуратору, який дозволяє налаштувати параметри з’єднання. Сторінка запросить логін і пароль, якщо ви їх не змінювали, то за замовчуванням в обох пунктах необхідно прописати «admin» і підтвердити вхід.

У конфігураторах на Asus-роутерах можна зустріти дві кольорові гами оформлення – світлу і темну в залежності від встановленої прошивки. У плані установки пароля ці два інтерфейси нічим не відрізняються, причому схема налаштування дуже проста. Перевага цих маршрутизаторів в тому, що пароль змінюється на головній сторінці без переходу по розділах і підрозділах.

Коли ви введете логін і пароль, ви потрапите на сторінку налаштування, де справа буде виведено вікно «Стан системи». У рядку «Ім’я бездротової мережі SSID» має бути вказано назву вашого бездротового підключення. У пункті «Метод перевірки автентичності» необхідно вибрати рядок «WPA2-Personal», на сьогоднішній день це самий надійний сертифікат захисту. Пункт «Шифрування WPA» залиште без змін, а безпосередньо змінити пароль на wifi потрібно в рядку «Ключ WPA-PSK».

Встановивши новий пароль, запишіть його, щоб не забути.

Вибираючи пароль, переконайтеся, що в ньому не міститься відомостей, які можуть бути використані сторонніми. Не рекомендується встановлювати один зі стандартних паролів, наприклад, «12345678» або «qwerty». Також небажано використовувати в ключі імена членів сім’ї і пам’ятні дати. Ключ повинен містити мінімум 8 символів, серед яких цифри і латинські букви.

Ссылка на основную публикацию