Як поліпшити веб-навігацію: прості та ефективні рішення

У пошукових системах шукають конкретний сайт, а на самому сайті – потрібну інформацію. Щоб пошук був легким, потрібна навігація. І вона повинна бути простою, інтуїтивно зрозумілою, вибудуваної в логічну послідовність і позбавленою плутанини. Саме на цих принципах якості будується розробка сайтів в компанії webakula.ua, якими приємно і зручно користуватися.

Способи поліпшення навігації на сайті

Ось основні рекомендації з побудови правильної навігації:

  1. Простота і зрозумілість: користувач повинен легко орієнтуватися в ресурсі з самого початку. Наприклад, можна використовувати уточнюючі написи, розділивши весь контент на категорії. А можна задіяти інтуїтивно зрозумілі прості ярлики. Які б терміни ви не вирішили застосовувати в навігації – переконайтеся, що вони зрозумілі і близькі ЦА.
  2. Зручність. Вирішуючи замовити сайт по посиланню https://webakula.ua/zakazat-site/, ви вже повинні знати, які розділи на сайті необхідні. Це дуже важливо, тому що дозволяє відразу створити потрібну концепцію і виділити елементи навігації, позначити «зміст». Робота по створенню навігації повинна вестися послідовно, тому слід відразу знати, що і навіщо буде впроваджуватися. Також слід проконтролювати, щоб в навігаційному меню не було неклікабельних елементів, які виглядають як клікабельні.
  3. Лаконічність. Краще нехай меню буде багатоступеневим, ніж громіздким, але в одну лінію. В оформленні важлива стислість. Але ви можете задіяти природну схильність мозку до фрагментації, і створити підрозділи меню, в кожному з яких – не більше 7 пунктів. Такі конструкції будуть мати успіх у відвідувачів, до того ж, кожен елемент в невеликому меню помітніше, ніж в довгому списку.
  4. Візуалізація. Задіюйте візуальний дизайн, щоб позначити певну ієрархію.

На що ще звернути увагу

Також не забувайте, що первинну і вторинну навігацію потрібно чітко розмежовувати, проте всі елементи, незалежно від їх назви, повинні бути зручними та комфортними. Вторинна навігація повинна слідувати тим же принципам послідовності. Користувачеві має бути комфортно на будь-якому рівні вивчення вашого ресурсу.

Навігація – це ваш спосіб пояснити клієнтові, як йому потрапити в необхідну точку і отримати потрібну інформацію. Тому тут і важливі лаконічність і зрозумілість, а не експерименти з нагромадженням слів.

Ссылка на основную публикацию