Як поліпшити продуктивність ноутбука

Спочатку розглянемо поліпшення продуктивності ноутбука шляхом заміни його комплектуючих. Що можна замінити? Процесор на більш потужний, додати оперативну пам’ять, замість жорсткого диска поставити ssd накопичувач.

процесор. Архітектура повинна підтримуватися чіпсетом материнської платою. Марка повинна бути такою ж, сокет і рівень тепловиділення як у вашого стандартного процесора. Пробити в пошуковику по вашій моделі не повинно скласти праці. Коли я продавав свій 2 ядра по 2 ГГц, у мене хлопчина купив на заміну своєму, у нього був 2 по 1.8 ГГц, приріст не великий, але він і витратив всього 250 гривень. Модель у нього була amd turion.

Зверніть увагу, що бюджетні моделі ноутбуків можуть не піддаватися заміні процесорів з огляду на їх незнімної.

Оперативна пам’ять. Якщо у вас невеликий обсяг оперативної пам’яті, наприклад 1-2 гб, то установка або заміна планок більшого обсягу поліпшить продуктивність ноутбука. Це перш за все стане помітно при інтернет серфінгу, якщо ви використовуєте як я відразу більш десяти вкладок і при цьому запущено кілька браузерів. На даний момент у мене використовується трохи більше 3 гб оперативної пам’яті. Якби було всього 2 гб, то система гальмувала б не слабо, адже ці файли підкачки знижують продуктивність і доводилося б чекати з не один десяток секунд при перемиканні вкладок.

Якщо у вас 2 роз’єми під оперативну пам’ять і не куди додати пам’яті, то свої два продаєте, а більшого обсягу купуєте, можна б.у. але бажано домовитися про перевірки та в разі чого на повернення. Зазвичай дається 3 дні на повернення, якщо не робочим виявиться.

На даний момент 4 гб ОЗУ для ноутбука оптимально, для звичайного користувача. У мене 6 гб, правда не на ноутбуці, а стаціонарному комп’ютері. Коли запускаю додатково систему в системі, то часом не вистачає пам’яті, але я такими справами рідко займаюся.

Якщо у вас встановлено 4 гб пам’яті, але система 32 біта (x86), то максимально може бути задіяно близько 3.2 гб, в такому випадку переходити на 64 біт, виграєте 800 мегабайт.

накопичувач. Якщо замінити HDD на SSD, то продуктивність помітно покращиться. Ноутбук буде завантажуватися в кілька разів швидше, в залежності від характеристик накопичувача. Може навіть раз в 5 спритніше працювати в порівнянні з вашим старим жорстким диском. Недоліком є ​​те, що його під мультимедіа файли небажано використовувати, тому треба підключати звичайний гвинт. Як варіант використовувати з ним зовнішній жорсткі диск, або висмикнути привід з ноута, туди поставити HDD, а SSD на місце HDD, а сам HDD підключати через usb перехідник (sata to usb). На одному стоїть система, яка буде літати, на інший ставимо ігри, фільми, музику і все інше.

Якщо надумаєте брати SSD, на момент написання статті на 60 гб в районі 2500 гривень, є і дешевше, але швидкість запису низька буде. Якщо поставити такий під систему, буде здаватися, що все стало швидше працювати, але ж воно так і є, все що ми робимо в комп’ютері – ми задіємо Windows. А ігри можна на звичайний гвинт, втрати в часі будуть незначні.

Пару слів про програмні способи поліпшення продуктивності. Хочу нагадати що своєчасна дефрагментація жорсткого диска і очищення комп’ютера від файлового сміття буде корисною. Так само можна оформлення зробити по простіше і буде менше пам’яті використовуватися, але система буде виглядати як якась Windows 2000, а не Windows 7 і вище.

Ссылка на основную публикацию