Як поговорити з Алісою Яндекс помічником

З моменту виходу в світ голосового помічника «Аліса» від компанії «Яндекс» вже пройшло кілька місяців. Помічник був встановлений на комп’ютери і смартфони безлічі користувачів, які змогли безпосередньо поговорити з Алісою (включаючи пам’ятний діалог з «Алісою» президента України). Рунет забитий відгуками про переваги і недоліки «Аліси», при цьому існує безліч людей, які тільки починають знайомство з функціоналом даної програми. У цьому матеріалі я розповім, як поспілкуватися з Алісою Яндекс помічником, і що нам для цього знадобитися.

Вчимося розмовляти з «Алісою»

Можливості «Аліси»

Як відомо, «Аліса» позиціонується розробниками Яндекс як зручний цифровий помічник, здатний допомогти у виконанні безлічі повсякденних завдань. У функціонал продукту використовуються технології нейронних мереж, що дозволяє додатку самообучаться. А також пропріетарна технологія розпізнавання мови «SpeechKit», що демонструє досить високий рівень розпізнавання слів.

Серед основних можливостей «Аліси» варто згадати такі:

  • Пошук інформації в мережі;
  • Невимушене спілкування з користувачем;
  • Вербальні ігри (на нашому сайті є стаття, присвячена вбудованим в функціонал «Аліси» ігровим продуктам);
  • Пошук потрібних файлів на ПК;
  • Прокладка необхідних маршрутів з точки А до точки Б;
  • Інформація про прогноз погоди;
  • Пряма робота з сервісами Яндекс (зокрема, з «Яндекс.Музика»);
  • Запуск ряду додатків і сайтів ( «Вконтакте», «Ютуб», «Авіто» і ін.).

    Ви можете дізнатися про підтримувані командах у самій «Аліси»

На даний момент функціонал програми ще вдосконалюється, проходячи «обкатку» у які встановили її користувачів. Поряд з безліччю хвалебних відгуків є і негативні, які вказують на обмежений функціонал програми (наприклад, «Аліса» до сих пір не вміє дзвонити), а також часту втрату помічником контексту бесіди (що встиг відзначити в одному зі своїх інтерв’ю Герман Греф).

Як завантажити і запустити Алісу для спілкування з нею

На даний момент поговорити з Алісою від Яндекса можна як на ПК, так і на ОС Віндовс (бета-версія), так і для мобільних платформ «» і «» в функціоналі «яндекс.браузер».

Скачайте і встановіть даний софт, а потім і запустіть його за допомогою відповідної команди ( «привіт, Аліса»). Або шляхом натискання на відповідний значок на екрані (на ПК це рядок «Аліси» в панелі завдань, а на гаджетах це значок мікрофона праворуч від адресного рядка «яндекс.браузер»).

Якщо ж «Аліса» з яких-небудь причин не реагує на ваш голос і ви не можете з нею поговорити, необхідно виконати ряд дій, перерахованих у відповідному матеріалі на нашому сайті. Зокрема, слід переконатися у відповідності вашого ПК (гаджета) заявленим вимогам програми, а також перевірити працездатність і налаштування вашого мікрофона.

Ви можете завантажити «Алісу» на сайті Яндекса

Команди для діалогу з помічником

Після установки програми для його активації буде достатньо сказати «Слухай, Аліса» або «Привіт, Аліса» (або натиснути на відповідний значок програми). На екрані з’явиться робоче вікно програми, після чого буде необхідно вимовити необхідну команду.

Кількість команд, доступних для розуміння «Алісою» постійно росте, як ростуть і можливості самого помічника. Для отримання необхідної інформації досить запитати у помічника «що ти вмієш?», І ви отримаєте у відповідь короткий перелік доступних команд.

Крім цього, існує спеціальне мобільний додаток на Андроїд «», створене ентузіастами. Там ви можете переглянути більшість використовуються в роботі «Аліси» команд, розбитих по контекстним групам, і вибравши з них потрібні для подальшого використання.

Кожна відповідь (дія) Аліси може отримати вашу безпосередню оцінку, що допоможе розробникам в поліпшенні функціоналу продукту. Така оцінка дається за допомогою лайка або дізлайка під кожним відповіддю Аліси, тим самим формуючи зворотний зв’язок з творцями програми.

Ставте лайк або дізлайк відповідно до відповідей Аліси

висновок

У зв’язку з доступністю і безкоштовним характером «Аліси» ви можете легко встановити зазначений софт до себе на смартфон або ПК, і зможете розмовляти з Алісою Яндекс на будь-які теми. Програма продовжує удосконалюватися розробниками, зустрічаються нині огріхи будуть усунуті. І через деякий час нас буде чекати досить якісний і надійний продукт, здатний стати зручним помічником в наших повсякденних справах.

Ссылка на основную публикацию