Як подивитися вихідний код програми Android

З кожним днем ​​додатків для Android стає все більше і більше. Мільйони цікавих ігор і корисних програм можна знайти в Play Market. Всі вони мають зручний інтерфейс і справляються з поставленим завданням. Без них важко уявити сучасний світ інформаційних технологій. Ця стаття орієнтована на людей, які не тільки цінують функціонал і зовнішній вигляд додатків, а ще й цікавляться їх внутрішньою будовою.

Якщо Вам коли-небудь було цікаво, що знаходиться “під капотом” улюбленого додатка, і ви трохи розумієте в програмуванні – ця стаття для Вас. Ми розповімо, як подивитися вихідний код програми Android прямо на вашому гаджеті. Поїхали!

Загальні відомості

Більшість програм для ОС Android, як і велика частина самої операційної системи, написані на мові програмування Java. А це означає, що подивившись в вихідний код програм Android, ми, швидше за все, побачимо Java код з використанням Android SDK (яка включає в себе інструменти платформи Android). Повторюся: щоб розуміти вихідний код додатків, потрібно мати базові знання Java і принципи роботи Android.

Як дізнатися вихідний код додатків Android?

Для початку скачайте додаток, вихідний код якого Вас зацікавив. Потім зайдіть в Play Market і скачайте утиліту під назвою Show Java. Саме вона буде займатися декомпілювання. Встановили? Відмінно, а тепер перейдемо до найцікавішого – вилучення вихідного коду Android програми. Запускаємо Show Java.

Виберіть потрібну програму з встановлених, або знайдіть його на SD карті. Тепер потрібно вибрати декомпілятор. Я зазвичай вибираю CRF. Якщо виникнуть проблеми – пробуйте JaDX.

Розпочнеться декомпіляція програми. Це може зайняти деякий час. Чим більше додаток – тим довше декомпілятор буде діставати вихідні коди. Поки ви чекаєте результату, почитайте про перспективні мовах програмування.

По завершенню процесу ви отримаєте список пакетів з кодами Android програми. Звичайно, це не 100% копія коду, яку писали розробники цієї програми. Але основна логіка зберігається, розібрати не складно. Що робити з кодами? Що завгодно. Дивіться, розбирайте, можливо Вам будуть цікаві деякі “фічі” або особливості реалізації функціоналу програми.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Ссылка на основную публикацию