Як подивитися відомості про систему, налаштування і доповнення в Tweak-7

Як може здатися на перший погляд, в цій категорії ви можете переглянути інформацію про своєму комп’ютері. Частково ви опинитеся праві, тому що крім відомостей про систему, більш детальних, ніж отриманих штатними засобами Windows, ця категорія дозволяє внести зміни в деякі системні настройки.
Клацніть мишею на назві категорії Відомості про систему (System Information + Tweaks), розташованої в лівій частині вікна програми. Ви побачите вміст категорії, що складається з декількох пунктів Однойменний розділ, Відомості про систему (System Information), містить лише один пункт, що носить назву Відомості про систему і статистика (System information and statistics).

Клацніть мишею на пункті Відомості про систему і статистика (System information and statistics). У вікні програми відобразиться детальна інформація про комп’ютер. Вміст вікна з відомостями про систему розділене на кілька вкладок, що дозволяють структурувати інформацію. На вкладці Загальні (General) приведена загальна інформація про основні компоненти комп’ютера, таких як процесор, оперативна пам’ять, материнська плата, графічний контролер, пристрої введення і звуковий адаптер. Вкладка Windows розповість про версії і датою встановленої операційної системи, часу поточного запуску, ліцензії (з міжнародним кодом продукту), а також призведе інформацію про робочу групу, при необхідності скаже про друк брошур ціни. На вкладці Ключі продукту (Product Keys) ви виявите відомості про реєстраційні ключах продуктів Microsoft Windows 7 і Microsoft Office (підтримуються версії, починаючи з 2003). Дуже цікавими і корисними для вас можуть виявитися дві наступні вкладки – Завантаження пам’яті (Memory Usage) і Завантаження процесора (CPU Usage). Як можна здогадатися за назвами вкладок, їх вміст покликане розповісти користувачеві про рівень завантаження оперативної пам’яті і процесора його комп’ютера.

Перейдіть на вкладку Завантаження процесора (CPU Usage). Вміст вікна програми Tweak-7 зміниться. Вікно вкладки Завантаження процесора (CPU Usage) також розділене на дві частини. У лівій частині представлена ​​об’ємна діаграма завантаження процесора у вигляді хвилі або циліндрів. Вид діаграми визначається установкою перемикача, нижче, в одне з положень. Діаграма має два кольори: зелений відображає загальну завантаження процесора, а жовтий – обраного процесу. Співвідносячи пікові значення циліндрів або хвиль з вертикальною шкалою з процентними значеннями, розташованої зліва, можна судити про завантаження процесора в процентному еквіваленті. Але ще простіше дізнатися завантаження процесора з текстових рядків, розташованих нижче під елементами управління, які призначені для повороту діаграми. У лівій частині вкладки наведено список всіх процесів, який може бути оновлений (якщо з якихось причин цього не відбу-ло автоматично) клацанням миші на рядку Оновити (Refresh) в правому нижньому кутку. Сортування процесів на цій вкладці також неможлива.

На вкладці Мережевий трафік (Network Traffic) відбивається мережевий трафік у вигляді хвильової або циліндричної діаграми, а також вказується вхідний і вихідний трафік. На вкладці Диски (Disc Drives) приведена досить скупа інформація про стан наповненості логічних розділів фізичних дисків і оптичних приводів. У таблиці, розташованої у верхній частині вікна вкладки, наводиться така інформація: буква диска, привласнена мітка тому, файлова система диска, загальний, вільний і зайнятий обсяг в гігабайтах, вільний обсяг в процентному обчисленні, а також статус готовності диска. У нижній частині вікна вкладки розташована двоколірна діаграма, на якій зелений колір позначає вільний простір, а червоний – зайняте. Елементи управління у вигляді кнопки Повернути на (Rotate pie by) і поля введення з лічильником дозволяють повернути діаграму на вказане число градусів.

У деяких випадках інформація про процеси може бути неповною. Я, наприклад, виявив, що додаток All My Movies після запуску в списку додатків на вкладках Завантаження пам’яті (Memory Usage) і Завантаження процесора (CPU Usage) не відображається, хоча значення споживання ресурсів пам’яті і процесора змінюються. Примусове оновлення і перезапуск програми Tweak-7 результатів не дали. Швидше за все, дана проблема відноситься до певної версії (версіями) програми і буде усунена розробниками пізніше.

Клацніть мишею на назві категорії Відомості про систему (System Information + Tweaks), розташованої в лівій частині вікна програми. Ви повернетеся до вікна з розділами категорії. Розділ Налаштування ядра системи (Core system tweaks) містить три пункти. Перший з них, Оптимізація і настройка жорсткого диска, CD / DVD (Hard disk, CD / DVD drive tweaks and optimization), містить елементи управління, розподілені на двох вкладках, які спочатку можна і не помітити. Вони розташовані у верхній частині вікна і носять назви Параметри жорсткого диска (Hard disk tweaks) і Параметри пристроїв CD / DVD (CD / DVD drive cache tweaks). До параметрів жорсткого диска відносяться налаштування файлу підкачки, параметри оптимізації диска і файлової системи. Як ви вже помітили, для залучення вашої уваги деякі коментарі забезпечені знаком. Я рекомендую серйозно звернути на них увагу.

Тут і далі. Я не буду детально описувати кожну настройку, а зупинюся лише на основних налаштуваннях, які можуть серйозно вплинути на продуктивність, безпеку та інші характеристики системи або ж можуть бути затребувані користувачем для вирішення будь-яких завдань. Ще один момент. Всі настройки, які ви плануєте виконувати за допомогою програми Tweak-7, будуть проведені на ваш страх і ризик, і, зрозуміло, автор відповідальності за результати не несе. Я пораджу вам обов’язково створювати точку відновлення системи, а ще краще – архівний образ системи, щоб в разі можливого збою відновити роботу комп’ютера!

Важливо відзначити, що для вступу в силу будь-яких налаштувань на вкладці Параметри жорсткого диска (Hard disk tweaks) знадобиться перезапустити комп’ютер. З метою безпеки ви можете встановити прапорець Очищати сторінковий файл при завершенні роботи системи (Clear the system page file on system shutdown). У цьому випадку вміст файлу підкачки (pagefile.sys) буде віддалятися при кожному виключенні комп’ютера. Активація цієї функції може мати сенс у тому випадку, якщо ви працюєте з конфіденційними даними і є ймовірність злому вашого комп’ютера з метою заволодіння даною інформацією. В іншому випадку прапорець краще не встановлювати, т. К. Тривалість процесу вимикання комп’ютера буде істотно збільшена.

Установка прапорця Завжди зберігати драйвери ядра Windows 7 і ніколи не завантажувати сторінку на диск, якщо не використовується (Keep drivers and the Windows 7 kernel always in memory and never page them to disk if not in use) може вплинути на продуктивність комп’ютера (в хорошому сенсі ) в тому випадку, якщо обсяг встановленої фізичної (оперативної) пам’яті більш 2048 Мбайт. Прапорці групи Оптимізація диска (Disk optimization) можуть бути встановлені на ваш розсуд – ці настройки небезпеки для системи не уявляють, а скоріше навпаки, можуть трохи прискорити її роботу. А ось прапорці Відключити створення імені 8.3 (Disable 8.3 name creation) і Відключити захист файлової системи (Disable Windows File Protection) встановлювати не рекомендується: перший через сумісності (особливо зі старими DOS-додатками, що мають обмеження імені файлу / папки о восьмій символів + три символи для розширення), а другий – з огляду на можливі проблеми і збоїв через виниклу уразливості комп’ютера.

На вкладці Параметри пристроїв CD / DVD (CD / DVD drive cache tweaks) установкою перемикачів ви можете визначити швидкість читання CD- і DVD-дисків приводом оптичних дисків. Ця установка може бути корисна, якщо виникають проблеми при читанні диска, особливо, якщо диск має багато подряпин – в цьому випадку, спробуйте знизити швидкість читання дисків. Для скидання параметрів приводу оптичних дисків призначена посилання Скидання (Reset) в правій частині вікна вкладки.

Пункт Налаштування та оптимізація процесора і ядра системи (CPU and other core system tweaks and optimizations) категорії Відомості про систему (System Information + Tweaks) містить три вкладки, будь-які налаштування яких вимагають перезавантаження комп’ютера для вступу змін в силу. Вкладка Налаштування процесора і системного кеша (CPU and system cache tweaks) дозволяє виконати перевірку сумісності процесора вашого комп’ютера з розширеними можливостями управління системної кеш-пам’яттю в Windows 7, а також оптимізувати кеш процесора і кеш-пам’ять файлової системи. Оптимізацію системного кеша цілком можна включити, а ось перемикач в групі Оптимізація використання процесора (CPU usage optimization) краще залишити в положенні Додатків (Applications).

На вкладці Налаштування ядра системи (Core system tweaks) корисною може виявитися установка прапорця Запуск кожного 16-розрядного програми в окремій віртуальній машині (VDM) (Run each 16bit application in a separate virtual machine (VDM)), якщо застарілі програми не запускаються, або призводять до збоїв в роботі комп’ютера. Для автоматичного закриття завислих додатків можна встановити прапорець Автоматично завершувати завислі застосування (Automatically close nonresponding applications) та установкою перемикача Тайм-аут до закінчення завдання (Time-out before ending task) в одне з положень визначити інтервал часу, після закінчення якого зависло додаток буде закриватися . Тут варто бути обережним, т. К. Деякі додатки мають властивість «замислюватися» на час виконання будь-якого процесу і в таких випадках можуть визначатися як «завислі».

Установка прапорця Відключити помічник сумісності додатків для підвищення продуктивності системи (Turn off program compatibility assistant to improve the system performance) може вплинути на продуктивність комп’ютера, але варто мати на увазі, що активацію цієї функції слід виконувати в тих випадках, якщо ви не плануєте установку на комп’ютер програмного забезпечення, несумісного з операційною системою Windows.

Як запевняють розробники, інші два параметри групи Інші зв’язкові настройки продуктивності системи (Other system performance related tweaks) безпечні для роботи комп’ютера і можуть бути включені для збільшення продуктивності. На вкладці Налаштування Prefetch і Superfetch (Prefetch and superfetch optimization) налаштовуються зазначені технології, що забезпечують прискорення запуску різних програм завдяки розміщенню пріоритетів запуску файлів цих програм. Операційна система Windows 7 самостійно стежить за виконанням даних функцій, тому на більшості комп’ютерів все настройки вже задані, а ручна очистка і повторна ініціалізація не потрібні. Втім, я не відмовляю вас поекспериментувати і вибрати найбільш оптимальний варіант налаштувань.

Вміст вікна при обраному третьому пункті, Оптимізація пам’яті (Memory optimization) розділу Налаштування ядра системи (Core system tweaks), привертає серйозністю і професіоналізмом виконання трьох індикаторів, які інформують про доступність і завантаженості оперативної пам’яті, а також завантаженості процесора, в процентному обчисленні.

У цьому вікні ви можете звільнити додатковий обсяг оперативної пам’яті за рахунок вивантаження невикористовуваних системних файлів і переміщення деяких процесів з фізичної пам’яті в файл підкачки на жорсткому диску. Це може бути актуально при запуску декількох ресурсномістких програм, кожна з яких вимагає виділення певних ресурсів пам’яті, і ви отримуєте повідомлення про брак пам’яті або відчувається втрата продуктивності. Перш ніж запускати процес оптимізації пам’яті, слід визначити параметри, встановлюючи або скидаючи прапорці навпроти назв пунктів, розташованих нижче. Всі ці параметри некритичні для роботи операційної системи Windows, але варто пам’ятати, що якщо ви встановили прапорець Очищати буфер обміну Windows під час оптимізації (Clear the Windows clipboard on optimization), то в процесі оптимізації все поміщені в буфер обміну дані, наприклад, скопійований фрагмент тексту або файл, будуть видалені з буфера.

Натисніть кнопку Оптимізувати пам’ять (Optimize memory), щоб запустити процес звільнення оперативної пам’яті. Через кілька секунд можливий обсяг пам’яті буде звільнений, і ви побачите результат на який з’явився невеликому четвертому індикаторі. У нижній частині вікна Оптимізація пам’яті (Memory optimization), в групі Діагностика пам’яті (Memory diagnostics), розташована посилання Запустити засіб діагностики пам’яті (Start Memory Diagnostic Tool), клацання мишею на якій запускає штатний засіб діагностики пам’яті операційної системи Windows 7. Запуск діагностики можливий або відразу ж, після автоматичної перезавантаження комп’ютера, або при наступному запуску комп’ютера. Під час запуску процесу діагностики ви можете визначити додаткові його параметри. Для цього слід натиснути клавішу F1. Ви зможете вибрати варіант тестування – основний, стандартний або розширений, настройки кешу і число раз проведення діагностики. Для запуску процесу діагностики слід натиснути клавішу F10. Діагностику пам’яті потрібно проводити при очевидних неполадки оперативної пам’яті.

Розділ Автоматичний запуск, вхід і вимикання (Auto starts, auto log on and auto shut down) містить елементи управління, що дозволяють автоматизувати і запланувати деякі дії користувача. Пункт Автоматичний запуск додатків (Applications starting automatically) відкриває вікно з трьома вкладками. Вкладка Диспетчер автозавантаження (Autostart Manager) містить список програм, автоматично запускаються при старті операційної системи. Будь-які з них можна відключити або, навпаки, включити. На вкладці Створення нового елемента автозавантаження (Create a new autostart) ви можете визначити новий процес для автозапуску. Для цього установкою перемикача в одне з положень слід визначити параметри автоматичного запуску: за допомогою ключа реєстру або ярлика в головному меню і для поточного користувача або для всіх. Потім потрібно вибрати файл, який слід автоматично запускати, натиснувши кнопку Огляд (Browse), вказати будь-яке ім’я процесу і, при необхідності, ввести аргументи, т. Е. Додаткові команди додається елемента автозавантаження. Після цього потрібно натиснути кнопку Створити новий елемент автозавантаження (Create this new autostart item). Елементи управління вкладки Відключення елементів автозавантаження (Disable all autostarts) дозволяють за допомогою установки відповідних прапорців відключити всі автоматично запускаються процеси для поточного або для всіх користувачів, які постійно або лише при наступному запуску операційної системи.

Після вибору пункту Запам’ятати мене з цього і вимикання системи (System auto logon and auto shutdown) відкривається вікно з двома вкладками. На вкладці Автоматичний вхід в систему (Auto logon) визначаються параметри автоматичного завантаження зазначеної облікового запису користувача. Для цього слід вказати ім’я користувача, домен (або пробіл, якщо домен не повинен бути вказаний) і пароль облікового запису, а потім встановити прапорець Включити автоматичний вхід в систему Windows 7 (Enable Windows 7 auto logon). Нижче ви можете визначити параметри автоматичного входу, такі як обмеження числа автоматичних входів, активації режимів відключення автоматичного входу клавішею Shift і відображення інформації про попередні входах в систему, а також вказівку користувачів на екрані вітання.

Друга з вкладок, Автоматичне виключення комп’ютера (Auto shutdown), цікава своєю функціональністю і призначена для виконання певної дії комп’ютером при настанні умов, визначених користувачем. У списку групи Параметри виключення (Shutdown action settings) необхідно вибрати дію, яке зробить комп’ютер після закінчення часу таймера. Це може бути перезавантаження, режим гібернації, вихід з сеансу користувача, блокування комп’ютера, припинення або завершення роботи. Перемикачем, розташованим нижче, визначається умова, при якому слід виконати вбрання тільки що дія. У першому положенні перемикача ви можете вказати інтервал часу в діапазоні від 1 секунди до 100 годин, через який слід провести дію. В середньому – вказати точний час виконання дії в годинах і хвилинах.

Нижнє положення перемикача дозволяє вказати інтервал роботи таймера від 1 секунди до 10 хвилин (вказується в секундах), причому таймер почне відлік після завершення роботи обраної програми. Наприклад, ви можете запустити процес архівації будь-якого об’ємного файлу, встановити дію виключення комп’ютера через x секунд після завершення цього процесу і спокійно зайнятися своїми справами, наприклад, піти спати. Після завершення процесу архівації комп’ютер автоматично вимкнеться через вказане число секунд. У групі Додаткові параметри (Other settings) можна встановити прапорець Показати попередження на робочому столі (Show desktop warning) і вказати в секундах (до 10 хвилин) проміжок часу, за який до виконання дії буде відображено попередження. Після того як всі налаштування таймера будуть виконані, потрібно встановити прапорець Запустити (Start countdown), і почнеться процес відліку часу в нижній частині вікна. Якщо активована функція відображення попереджуючого повідомлення, то за вказаний проміжок часу до виконання дії ви побачите його в центрі робочого столу. Якщо клацнути мишею на засланні Клацніть тут, щоб скасувати (Click here to cancel) у вікні з’явиться повідомлення про необхідність, плановане дію буде скасовано.

В останньому розділі категорії Відомості про систему (System Information + Tweaks), що носить назву Засоби і утиліти (Tools and utilities), знаходяться два пункти – Віртуальні диски (Virtual Drives) і Диск віртуальної пам’яті (RAM Disc Drive). Елементи управління вікна Віртуальні диски (Virtual Drives) призначені для створення віртуального диска з обраного користувачем каталогу. Наприклад, ви можете з каталогу, захованого глибоко в ієрархії папок на комп’ютері або в мережевому оточенні, створити віртуальний диск, який буде відображатися у вигляді окремого диска у вікні Комп’ютер (Computer). Таким чином, вам не потрібно буде відкривати папку за папкою кожен раз. Коли ви захочете дістатися до носія. По суті, ті ж функції виконує ярлик, створений для певного каталогу. Створити віртуальний диск дуже просто.

Якщо клацнути мишею на посиланні Огляд (Browse), ви вибираєте в діалоговому вікні каталог, вміст якого має бути представлено у вигляді окремого віртуального диска. Потім, в списку, що розкривається Буква диска (Select a free drive letter) визначаєте букву віртуального диска. Будь-яку, крім вже зарезервованих за вже наявними дисками і носіями. Щоб диск відтворювався кожен раз при запуску операційної системи, потрібно встановити прапорець Завжди створювати цей віртуальний диск при запуску Windows 7 (Always create this virtual drive when Windows 7 starts) і визначити доступність диска: тільки для поточного користувача (т. Е. Вашого профілю ) або ж для всіх. Натисканням кнопки Створити віртуальний диск (Create virtual drive) віртуальний диск створюється і моментально з’явиться у вікні Комп’ютер (Computer). Для видалення наявного віртуального диска слід вибрати букву диска в списку Віртуальний диск (Select a virtual drive) і натиснути кнопку Видалити віртуальний диск (Remove virtual drive).

Варто відзначити, що в списку Віртуальний диск (Select a virtual drive) доступні всі можливі букви дисків, включаючи вже зарезервовані за фізичними носіями. При спробі видалення букви диска фізичного носія диск залишається на своєму місці.

Пункт Диск віртуальної пам’яті (RAM Disk Drive) містить елементи управління, призначені також для створення віртуального диска, але заснованого не так на фізичному диску, а на оперативній пам’яті. Простіше кажучи, диск віртуальної пам’яті є виділену область оперативної пам’яті у вигляді окремого диска у вікні Комп’ютер (Computer). Оскільки операції в оперативній пам’яті виконуються значно швидше, ніж на жорсткому диску, подібний диск віртуальної пам’яті збільшить швидкість обміну даними в виділеної області. Наприклад, розмістивши на диску віртуальної пам’яті кеш браузера Internet Explorer, ви можете збільшити швидкість роботи в Інтернеті.

Так само, як і з віртуальним диском, ви повинні привласнити диску віртуальної пам’яті букву. Крім того, буде потрібно і вказати обсяг диска, який може бути не більше 256 Мбайт. Важливо пам’ятати, що при виключенні або перезавантаження комп’ютера весь вміст диска віртуальної пам’яті стирається.

Ссылка на основную публикацию