Як подивитися і відновити старі зміни в документах Google!

Ті, хто активно користуються хмарним сховищем Google напевно хоч раз стикалися з ситуацією, коли в документі щось потрібне випадково видалили, виправили або зовсім очистили помилково весь документ. І тут якщо інформація була дійсно важлива, та ще й документ був в одному екземплярі, настає печалька. «YOёёмаё !! І шо тепер робити ?? », такі думки зазвичай в голові. Найчастіше з нецензурною лексикою 🙂

Якщо видалили щось і відразу взялися за розум, не закриваючи документ в гуглі, то ситуація, звичайно, вирішується дуже просто – функцією скасування дії. Тобто через меню «Правка» – «Скасувати”, або швидкими клавішами Ctrl + Z.

А ось якщо документ вже закрили, то такий варіант не допоможе. У цьому випадку на допомогу прийде тільки відновлення старої версії документа. Як це зробити розглянемо нижче …

Насправді з відновленням документів в гуглі я вже стикався неодноразово, навчаючи людей комп’ютерної грамотності через інтернет і в деяких інших областях. Бувають випадки, людина через недосвідченість просто бере і видаляє все до едрене фені з документа, забуває про клавіші скасування дії і закриває в паніці документ 🙂 Ось в таких випадках відновлення в Google – справжнісіньке порятунок!

Перегляд старих версій документів Google

Сервіс Google дуже хороший крім усього іншого ще й тим, що сам зберігає всі версії кожного документа тривалий час. Скільки конкретно, інформації не накопав, але сам бачив збережені копії за кілька місяців! Ймовірно сервіс зберігає взагалі все версії кожного документа. Ця функція ніяк не налаштовується, тобто цим керує сам гугл.

Отже, що потрібно для відновлення старих версій …

Для початку відкрийте в гуглі той документ, старі версії якого хотіли б подивитися і якусь із них, ймовірно, відновити.

У самому верху, над панеллю інструментів редактора, зазвичай відразу відображається посилання «Остання зміна …» і вказано користувач, який останнім вносив в документ якісь правки. приклад:

В Google диску з одним документом можуть працювати кілька користувачів відразу. Ті, яким ви надаєте доступ для редагування. Про це я розповідав в окремій статті, тут »

Так ось, клікнувши по цьому посиланню, ви зможете відразу перейти до перегляду версій поточного документа і відновленню потрібної в разі потреби.

На сторінці праворуч будуть списком відображені всі версії даного документа із зазначенням дати і часу змін.

Клікнувши на потрібну версію, інформація у відкритому документі в попередньому перегляді зміниться на ту, що відповідає обраній версії. Переглядаючи документ, ви побачите зміни в ньому, наприклад, текст, який раніше був присутній і потім був видалений або навпаки. Ці зміни позначаються різними способами, наприклад, інформація, якою в більш свіжих версіях документа вже немає, буде перекреслена [1]:

Можна переміщатися по змінам в документі, користуючись стрілками вгорі [2], де зазначена загальна кількість правок.

Далеко не завжди зручно дивитися версії документа з включеним відображенням зроблених змін. Наприклад, мені це зовсім незручно 🙂 Мені хочеться бачити чистий документ за обрану дату і час, без жодних викреслювання і іншої лабуди, яка частіше тільки заважає. Щоб ці зміни не відображалися, потрібно відключити опцію «Показати зміни» внизу:

Тепер будете бачити документи без відображення правок.

Таким ось чином, можете переміщатися за різними версіями документа в пошуках потрібної.

Щоб відновити потрібну версію документа, відкривши її, натисніть вгорі відповідну кнопку «Відновити цю версію».

Для зручності, можна привласнювати за потрібне версіями свої назви, щоб потім легко їх знайти за своїми назвами, які не блукаючи по всьому списку із зазначенням тільки дат і часу. Щоб версії задати назву, натисніть на кнопці меню поруч з нею (її називаю ще «гамбургер» :)) і виберіть «Вказати назву версії».

Тепер замість дати вкажіть свою назву. приклад:

У підсумку ви будете бачити замість дати і часу заданий вами назва даної версії документа.

Якщо хочете, щоб Google відобразив лише версії з назвами, то активуйте вгорі опцію «Тільки версії з назвами»:

Також вказати назву версії можна прямо під час роботи над документом, вибравши меню «Файл» – «Історія версій” – “Вказати назву поточної версії”.

висновок

Можливість подивитися і відновити старі версії документів Google часом дуже важлива і може в деяких ситуаціях врятувати нас, наприклад, від повторного внесення правок, частина з яких могли вже й забути 🙂 Звичайно, ніколи не варто розраховувати тільки на те, що Google зберігає старі версії . Потрібно завжди самостійно робити резервні копії будь-яких важливих для вас даних!

А ви знали про можливість відновлення старих версії документів в гуглі, користувалися їй коли-небудь? 🙂 Поділіться в коментарях, буду радий зворотного зв’язку! 🙂

Ссылка на основную публикацию