Як почистити реєстр на виндовс 7? вручну і автоматично

Практично кожен користувач операційної системи Window’s 7 стикався з проблемою помітного зниження швидкості її роботи і виникнення нетипових помилок. Причиною таких неполадок зазвичай буває заповненість реєстру бази параметрів Window’s Registry даними встановлених раніше і вже видалених програм, посиланнями на віддалені ярлики і т.п. Ознакою гострої необхідності чищення реєстру може стати помітне уповільнення роботи ноутбука або комп’ютера.

Автоматичне чищення реєстру?

Призначена як сховище інформації про параметри комп’ютера, налаштувань ОС і програм спеціальна база даних називається системним реєстром. До даних цієї бази щомиті десятки разів звертаються програми і сама операційна система. Тому оптимізація роботи цієї бази – першорядне завдання для нормального функціонування комп’ютера.
Недосвідченим – програми.
Недосвідчені користувачі можуть принести більше шкоди, ніж користі при ручному чищенні такого реєстру. З таким завданням прекрасно, а головне безпечно, справляються спеціальні програми. Найбільш відомі з них: CCleaner і RegOrganizer. Інтерфейс цих програм зрозумілий і дозволяє не тільки очистити, а й просканувати реєстр на можливі помилки і зайві файли.

  1. Завантажуєте програму CCleaner
  2. Встановлюєте і запускаєте
  3. Імені команди «Реєстр» і натискаєте кнопку «Пошук проблем»
  4. Коли програма завершить свій аналіз, натисніть «Виправити». З’явиться віконце з пропозицією зберегти резервну копію. Натискаєте «Ок». Завдяки резервної копії ви зможете відновити ваш реєстр, якщо раптом щось піде не так.

Ручна чистка – ризик

Зважившись на ручну очистку, необхідно пам’ятати, що відсутність знань і досвіду може замість користі принести непоправної шкоди ОС Window’s 7.
Неправильні дії можуть викликати не тільки неполадки в роботі системи, але і серйозні збої. Наслідки – можлива переустановка системи і втрата даних. Щоб уникнути таких наслідків, потрібно створити файл з резервною копією реєстру. В такому випадку є шанс все виправити при неправильних діях.

Покрокове керівництво по ручному чищенні реєстру

Приступаючи до самостійного очищенню потрібно чітко дотримуватися наведеної нижче схеми:

  1. У стартовому меню «Пуск» вибрати команду «Виконати». Написати слово «regedit» в відкрилася рядку, потім натиснути клавішу «Enter» для введення. Після цих маніпуляцій стане доступним реєстр.
  2. Відкрити папку «Мій комп’ютер», в якій знайти папку HKEY_CURRENT_USER, після чого відкрити Software. Для успішного очищення ієрархічного списку слід пошукати відомості про попередньому ПО. Якщо система оновлювалася, а записи збереглися, то це може стати причиною уповільнення і неполадок в роботі виндовс 7. Видалити зайві позначки.
  3. Далі знайти підрозділ HKEY_LOCAL_MACHINE також вибрати Software, де також слід видалити непотрібні помітки раніше використовувалися програм.
    В результаті швидкість роботи Window’s значно збільшиться, що обумовлено видаленням минулого програмного забезпечення. Завершивши очищення необхідно підтвердити свої дії, скасувати роботу редактора і перезавантажити комп’ютер.

Подивитися відео про ручному очищенні реєстру можна нижче.

Ссылка на основную публикацию